• 5:4-
  • дузпи-
  • купа на франция-
  • купата на франция

В герой за „орлетата“ се превърна синът на Патрик Клуйверт – Джъстин, който вкара два гола и добави асистенция

Ница изхвърли и Олимпик Марсилия от турнира за Купата на Франция, а Версай продължава да мечтае - 1
Снимка: EPA/БГНЕС/AРХИВ

След като отстрани Пари Сен Жермен, отборът на Ница се справи и с Олимпик Марсилия за Купата на Франция и отива на полуфинал в турнира, където ще срещне хита на сезона Версай. „Орлетата“ разгромиха марсилци с 4:1, като в герой се превърна синът на Патрик Клуйверт – Джъстин, който вкара два гола (29' и 49') и добави асистенция. Другите попадения за Ница бяха дело на Амин Гуири (10') и Анди Делор (61'). Почетното попадение за Марсилия бе автогол на Мелвин Бар ('3).

В друг мач от същата фаза на турнира се срещнаха четвъртодивизионните Бержерак и Версай, като гостите успяха да продължат приказката си, класирайки се сред най-добрите 4 в турнира. Те поведоха в резултата в 14-ата минута с гол на Инса Диарасуба, а след това останаха с човек по-малко в 79-ата минута, когато Ибайи получи втори жълт картон. Бержерак се възползва и изравни десет минути по-късно, с което вкара срещата в дузпи. Там футболистите на Версай се оказаха по-хладнокръвни и спечелиха с 5:4