• френска лига 1

Парижани допуснаха втора загуба в последните три шампионатни кръга

Ница също удари по самочувствието на ПСЖ - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Отборът на Ница надви ПСЖ с минималното 1:0 в мач от 27-ия кръг на френската Лига 1. Единственото попадение бе дело на резервата Анди Делор, който наказа парижани в 89-ата минута и сложи край на голямото надлъгване.

Домакините опитаха да открият резултата още в шестата минута, когато Амин Гуири пробва да намери целта, но топката прелетя вдясно от нея. ПСЖ отвърна с мощен шут на Анхел ди Мария, но Валтер Бенитес реагира по фантастичен начин.

След вихрените първи минути темпото на игра спадна и тактиката взе превес. До края на първата част двата тима бяха твърде предпазливи в действията си и не стигаха до нови голови ситуации.

След подновяването на играта гостите се заеха да пресират противника, но без успех. В 66-ата минута Тило Керер си освободи пространство около точката на дузпата и скочи, за да засече изпълнения от Меси свободен удар, но изстрелът му бе твърде безопасен.

Осем минути преди края на редовното време Мауро Икарди пропиля страхотен шанс да открие резултата и може би да донесе победата на своя тим. Аржентинецът стреля от обещаваща позиция, но ударът му бе пресечен от защитник. Ница отвърна мигновено с шут на Джъстин Клуиверт, който бе отразен от Навас.

Минута преди края на редовното време влезлият като резерва Анди Делор хвърли трибуните в екстаз, след като засече прецизен пас и с изстрел в горния десен ъгъл отбеляза седмия си шампионатен гол през този сезон.

Двубоят продължи доста над добавеното време, след като в последните секунди Мауро Икарди препъна съперник и се наложи проверка с помощта на ВАР. Все пак съдията не видя непозволени действия и след късо изпълнение на свободен удар прозвуча последният съдийски сигнал.

Така парижани допуснаха втора загуба в последните три шампионатни кръга (на 19 февруари загубиха от Нант с 1:3) и остават с 62 точки на лидерската позиция.

От своя страна Ница събра 49 пункта на второто място.