• камерун-
  • зона африка-
  • световни квалификации-
  • мондиал 2022

Реваншът ще е пълен, ако Мохамед Салах и компания излязат печеливши и след втория мач срещу сенегалците

Автогол даде частичен реванш на Египет срещу Сенегал, Алжир ликува в Камерун - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Египет победи Сенегал с 1:0 у дома в първи плейофен мач за класиране на Мондиал 2022. Единственото попадение в срещата падна в 4-ата минута, когато Салиу Сис си отбеляза автогол.

Двата тима се изправиха един срещу друг и във финала за Купата на Африканските нации, като тогава сенеглаците се наложиха след изпълнение на дузпи.

Сериозна крачка към класиране в Катар направи и Алжир, след като победи с 1:0 като гост Камерун. За домакините дебют направи новият селекционер Ригоберт Сонг, но бившият защитник не успя да изведе „неукротимите лъвове” до успех. Единственият гол в мача вкара Ислам Слимани в 40-ата минута.

Тунис също гледа към класиране на планетарния форум, побежавайки с 1:0 като гост Мали. Муса Сисоко си вкара автогол в 36-ата минута, а четири след това беше изгонен.

В последния плейофен мач в Африка Гана и Нигерия завършиха 0:0 и оставиха развръзката за реванша.