• контролна среща

Управлението на Борислав Михайлов, съчетано със селекционерството на Ясен Петров, е гаранция за футболен ужас

Нов исторически срам за българския национален отбор по футбол - 1
Снимка: Team Bulgaria

България допусна поражение от Катар с резултат 1:2 в контролна среща, която се проведе в Ал Райан. Това беше и първи мач за родната гарнитура за годината. Акрам Афиф откри за катарците в 27-а минута от дузпа. Кирил Десподов изравни в 60-а минута. Към края на двубоя дебют за националния ни тим направи Алекс Петков. Буалем Хуки се възползва от ужасна грешка на Николай Михайлов, за да даде нов аванс на домакините, а това се оказа и решителното попадение.

Двубоят започна активно за домакините и Акрам Афиф пласира изстрел отдалеч още след 80 секунди, но той мина над вратата на Ники Михайлов.

В първите 10 минути владението на топката беше почти изцяло в полза на катарците, но нашите се бранеха добре. Постепенно българите се активизираха и в 12-а минута Кирил Десподов беше изведен от Спас Делев на стрелкова позиция, но ударът на крилото беше блокиран.

В 24-а минута обаче повечето владение на топката и активността на Катар даде резултат. След атака през центъра беше изведен Педро Мигел, който беше съборен от Васил Божиков в наказателното поле, а главният съдия посочи точката на дузпата. След преглеждане от ВАР решението беше потвърдено, а Акрам Афиф не сбърка за 1:0.

Само две минути по-късно Михайлов спаси тима ни от сигурен втори гол след удар на Алмоез Али. В 34-а минута Георги Костадинов стреля с глава след статично положение, но над вратата на Баршам. Пет минути по-късно Карим Будиаф отправи точен, но слаб изстрел, който не представляваше проблем за Михайлов. Десподов видя как негов удар пак бива блокиран минута по-късно.

В 44-а минута Тодор Неделев остана много близо до феноменален гол от пряк свободен удар, но Мешаал Баршам изби майсторски удара на халфа на Ботев (Пд).

На полувремето Ясен Петров внесе промени, вкарвайки в игра Едисон Йорданов и Георги Минчев на местата на Васил Божиков и Мартин Минчев. "Лъвовете" започнаха добре втората част и Тодор Неделев нанесе нов точен удар в 48-а минута. Той обаче беше твърде слаб.

Неделев пробва нов мощен удар от над 30 метра, който не мина никак далеч от вратата на Баршам. В 57-а минута Алмоез Али навърза няколко родни бранители и отправи пореден неточен удар към вратата на Михайлов.

По-активните действия на българите дадоха резултат в 60-а минута. След извеждащ пас на Кристиян Малинов, Кирил Десподов успя да прокара топката покрай Баршам от малък ъгъл, за да изравни - 1:1.

Смените за "лъвовете" продължиха, а дебют за родната гарнитура направи Алекс Петков, заменяйки Петко Христов. В 74-а минута обаче родната селекция заспа, а след едно много нескопосано излизане на Михайлов при статично положение Буалем Хуки реализира за 2:1.

Нашите опитаха да натиснат, но стигнаха само до слаб удар на Доминик Янков, който беше лесна плячка за Баршам.

А за финал можем да кажем, че управлението на Борислав Михайлов, съчетано със селекционерството на Ясен Петров, е гаранция за футболен ужас.