ПСЖ спечели титлата във Франция след фамозен гол на Меси (ВИДЕО)

• ланс-
  • лига 1-

Двубоят завърши 1:1

ПСЖ спечели титлата във Франция след фамозен гол на Меси (ВИДЕО) - 1

Пари Сен Жермен не успя да победи Ланс, стигайки само до 1:1 в мач от 34-тия кръг на френската Лига 1, но въпреки всичко парижани грабнаха титлата в Лига 1. В 57-а минута Кевин Дансо си изкара втори жълт, съответно и червен картон. Лео Меси отбеляза след топовен шут от 25 метра. Корентен Жан успя да изравни три минути преди края на мача, за да смълчи "Парк Де Пренс". В края домакините по-скоро бяха освиркани, въпреки спечеления трофей.

Гостите започнаха като по-активният тим. Секо Фофана пробва мощен удар от около 25 метра в 7-а минута, но малко над вратата на Кейлор Навас. Халфът видя как нов негов удар е блокиран 10 минути по-късно.

В 24-а минута дойде и първото истинско положение. След комбинация между Мбапе и Неймар, последният стреля от изгодна позиция, но не улучи вратата на Леча. Две минути по-късно Хакими изпусна очи в очи с вратаря Люка.

В 32-а минута и Мбапе беше изведен сам на стрелкова позиция, но отново не намери целта. В 39-а минута и Жонатан Клос пробва удар от около 15 метра за Ланс, но право в ръцете на Навас.

В началото на второто полувреме ПСЖ отново натисна. Килиан Мбапе отново излезе сам срещу Люка в 53-а минута, но с помощ от защитниците топката беше изчистена. Само 4 минути по-късно Кевин Дансо получи втори жълт, съответно червен картон, с което остави Ланс с 10 души.

В 66-а минута Серхио Рамос беше намерен с центриране на точката на дузпата, но беше хванат в крачка и не произведе добър шут. Само три минути по-късно обаче дойде пробивът за домакините. Следва поредното продължително разиграване Лео Меси буквално препарира Люка с мощен удар от 25 метра.

Три минути преди края на мача обаче гостите шокираха новия шампион. След контраатака Корентен Жан беше оставен на задната греда напълно сам и вкара на празна врата за шокиращото 1:1. Минута преди края Мбапе довърши една разочароваща вечер с пореден пропуск. Все пак, домакините спечелиха титлата заради спечелената точка.