Словакия сломи в края Азербайджан в Баку, Латвия отнесе Молдова като гост

• лига на нациите-
  • азербайджан-словакия-
  • латвия-молдова

Словаците се изравни по точки с водача в групата Казахстан, а Латвия е с трети успех от три мача

Словакия сломи в края Азербайджан в Баку, Латвия отнесе Молдова като гост - 1

Националният отбор по футбол на Словакия постигна важен успех с 1:0 над Азербайджан на "Далга Арена" в Баку.

Единственото попадение за успеха бе дело на резервата Владимир Вайс в 84-ата минута. Словаците бяха близо до откриване на резултата още преди почивката, но удар на футболиста на белгийския Генк Патрик Хрошовски бе спасен страхотно от вратаря на домакините Шахрудин Мадомедалиев.

С успеха Словакия се изравни по точки с водача в групата Казахстан, който по-късно гостува на Беларус в Сърбия.

В най-долната Лига "D" тимът на Латвия се наложи над Молдова с 4:2 при гостуването си.

Молдовците откриха резултата още в петата минута чрез Йон Николаеску от дузпа, но Латвия направи пълен обрат с две попадения на Владиславс Гутковскис и едно на Янис Икауниекс. Никита Мотпан върна надеждите на Молдова с гол за 2:3, но Икауниекс вкара за крайното 4:2 четвърт час преди края на мача.

Латвия убедително води в класирането с три победи от три мача.