Магическо изпълнение на Ричарлисон сломи Сърбия на старта на Мондиала

• сърбия-
  • катар 2022

Първият кръг в групите официално приключи

Магическо изпълнение на Ричарлисон сломи Сърбия на старта на Мондиала - 1

Бразилия потвърди статута си на фаворит в Група G на световното първенство по футбол в Катар, след като победи с 2:0 отбора на Сърбия с изключително силна игра, особено през второто полувреме.

Ричарлисон вкара и двата гола за „Селесао“ след почивката. Първият дойде след спасен удар на Винисиус Жуниор от Ваня Милинкович-Савич, но вторият без съмнение се превърна в един от претендентите за гол на турнира. Той овладя центриране на Винисиус с единия крак и след това направи странична ножица, за да завърши движението си с попадение.

Сърбите на свой ред не стигнаха до нито едно сериозно положение за гол, изключвайки едно разбъркване при центриране от корнер, в което се стигна до напрежение в наказателното на Алисон Бекер.

Разликата в срещата определено бе по-голяма в игрови план, отколкото в цифровото изражение на таблото, но по-важното е, че трите точки отиват в актива на Бразилия.