• норвегия-
  • евро 2024

Дани Олмо откри резултата, а резервата Хоселу добави два гола

Испания започна квалификациите за Евро 2024 с разгром над Норвегия - 1

Отборът на Испания стартира ударно участието си в квалификациите за Евро 2024. "Ла фурия роха" разгроми Норвегия с 3:0 в двубой от група „А“ на пресявките под ръководството на новия селекционер Луис де ла Фуенте на стадион "Ла Росаледа" в Малага, предава topsport.bg.

Дани Олмо (вляво) откри резултата за домакините (13), а резервата Хоселу ознаменува дебюта си с националната фланелка с две попадения в 84-ата и 85-ата минути. В среща от същата група Шотландия победи Кипър също с 3:0.

В друг мач, игран снощи, отборите на Хърватия и Уелс не излъчиха победител в двубой от група D на европейските квалификации. Срещата на "Полюд" в Сплит завърши 1:1, като домакините повече могат да съжаляват, че не взеха трите точки.

"Ватрените" поведоха в 28-ата минута с гол на Андрей Крамарич, но в добавеното време на мача Нейтън Бродхед отбеляза за гостите и развали настроението на над 30 хил. зрители по трибуните.

Тимът на Румъния пък очаквано победи като гост Андора с 2:0 в среща от група „I“ на евроквалификациите. Денис Ман откри в 35-ата минута, а Денис Алибек оформи крайния резултат малко след почивката.

Гостите от северната ни съседка отбелязаха гол и в 29-ата минута чрез Денис Алибек, но попадението не бе зачетено заради засада.

Резултати и голмайстори в квалификациите за Евро 2024 от 25 март:

Група "A":
Шотландия - Кипър 3:0

1:0 Джон Макгин (21), 2:0 Скот Мактоминей (87), 3:0 Скот Мактоминей (90+3)

Испания - Норвегия 3:0
1:0 Дани Олмо (13), 2:0 Хоселу (84), 3:0 Хоселу (85)

Група "D":
Армения - Турция 1:2

1:0 Озан Кабак (10-aвтогол), 1:1 Оркун Кьокчу (34), 1:2 Керем Актюркоглу (64)

Хърватия - Уелс 1:1
1:0 Андрей Крамарич (28), 1:1 Нейтън Броудхед (90+3)

Група "I":
Беларус - Швейцария 0:5

0:1 Ренато Щефен (4), 0:2 Ренато Щефен (17), 0:3 Ренато Щефен (29), 0:4 Гранит Джака (62), 0:5 Зеки Амдуни (65)

Израел - Косово 1:1
0:1 Ели Даса (36-автогол), 1:1 Дор Перетц (56)

Андора - Румъния 0:2
0:1 Денис Ман (35), 0:2 Денис Алибек (50)