• реал мадрид-
  • бетис-
  • испания-

Поражението остави Бетис на шесто място в класирането

Барселона възстанови преднината си в испанското първенство с разгром срещу Бетис - 1

Рафиня вкара гол и подаде за още един, а Барселона разгроми с 4:0 Бетис и възстанови преднината си на върха в класирането на испанското първенство по футбол. Каталунците са с 11 точки пред Реал Мадрид, който надви с 4:2 Алмерия, предава БТА.

Андреас Кристенсен даде преднина на Барса в 14-ата минута, възползвайки се от центриране на Рафиня, а Едгар Гонсалес от Бетис получи два бързи жълти картона и напусна терена след близо половин час игра.

Роберт Левандовски покачи на 2:0 само три минути след червения картон и Рафиня отбеляза трето попадение след още три минути игра. Гуидо Родригес оформи крайния резултат в 82-ата минута.

Поражението остави Бетис на шесто място в класирането на Ла Лига с точка зад Виляреал и три пред Атлетик Билбао. И двата отбора са с по мач по-малко.