Левски поведе, ЦСКА изравни

Нервно дерби на "Васил Левски" - 1
Снимки: БГНЕС

ЦСКА и Левски завършиха 1:1 във вечно дерби от българския футбол.

Мачът се състоя на Националния стадион "Васил Левски". Нямаше много красиви комбинации. Нервен мач. И двата гола станаха след неточности в отбраните.

Роналдо бе точен с глава в 43-ата минута, пращайки топката в долния десен ъгъл на вратата пазена от Бусато. Густаво не реагира оптимално. Голов пас на левия бек на Левски Цунами. Преди това нямаше нищо по-интересно пред вратите. ЦСКА пропусна добро положение в самия край на първото полувреме.

Уелтън направи пропуск в 47-ата минута.

В 49-ата минута Джонатан Линдсет се възползва от грешка в защитата на Левски и реализира за 1:1, асистенция на Амос Юга. Дюкенс Назон не сполучи пред гола в 68-ата минута.

До края на мача "сините" имаха повече положения. Равенството пък се запази.

ЦСКА е на 4 точки от лидера в таблицата Локо Пловдив, Левски е на шест от върха.

Титулярите:

ЦСКА: Бусато - Турицов, Махмутович, Петров, Шакич - Юга, Кареасо, Линдсет, Хайнц - Назон, Естрада

Треньор: Нестор Ел Маестро

Левски: Андреев - Петрис, Димитров, Кордоба, Цунами - Краев, Фадига, Митков - Роналдо, Рикардиньо, Уелтън

9 4 Отговор
    Във Варна също е ключов.Славия -Арда и той.

Коментиран от #12

• 3 Левски 1914

21 18 Отговор
    Мача с МЕНТЕТО не е никакво дерби, цска ФАЛИРА!

Коментиран от #16

• 4 Лафчис 2016

9 9 Отговор
    Не му обръщай внимание на човека,
    Той гледа с 14 диоооптъра сини очила.

Коментиран от #6

• 5 Този коментар е премахнат от модератор.

• 6 Този коментар е премахнат от модератор.

• 7 Срам и позор

7 6 Отговор
    Витрината на комунистическия спорт левски Подуяне гостува на литекс Етрополе София -микре