• марио гьотце

В главно действащо лице се превърна Марио Гьотце, който напусна Борусия през лятото

Байерн наказа Борусия, Гьотце вкара гол - 1
Снимка: ЕПА/ БГНЕС

Борусия (Дортмунд) загуби у дома от Байерн (Мюнхен) с 0:3 в среща от 13-ия кръг на немската Бундеслига.

Първото полувреме мина на високи обороти, но без чисти голови положения. Гостите владееха повече топката, докато домакините разчитаха на скоростни контраатаки. В началото на втората част ролите се обърнаха и „жълто-черните” доминираха на терена, търсейки така ценния гол. В 55-ата минута в игра се появи Марио Гьотце, който бе освиркан от феновете на Борусия.

Така се стигна до 66-ата минута, в която именно Гьотце, напуснал Борусия през лятото, наказа бившите си съотборници след подаване на Мюлер и кинжален удар от границата на наказателното поле. Секунди по-късно Мхитарян се озова сам срещу Нойер, но направи немислимото, пращайки топката високо над вратата на баварците.

Домакините наложиха натиск, но чудесни спасявания на вратаря на Байерн ги лишиха от изравняване. Пет минути преди края на редовното време Ариен Робен бе оставен непокрит в полето на домакините и с прехвърлящ удар реши крайния изход от двубоя. Още в следващата атака Лам подаде на Мюлер, който необезпокояван направи 3:0 за баварците.

С тази победа Байерн се откъсна със 7 точки пред Борусия, който се свлече на трета позиция във временното класиране.

По-рано днес другият претендент за титлата Байер (Леверкузен) победи като гост Херта (Берлин) с 1:0 и се изкачи на второ място, събирайки актив от 31 точки. Единственото попадение в мача бе дело на Щефан Кислинг.

В голов спектакъл се превърна сблъсъкът между Айнтрахт (Франкфурт) и Шалке 04. Двата тима вкараха общо шест гола, поделяйки си точката след зрелищно 3:3.