• победа-
  • дерменджиев

Новият старши треньор на разградчаин Георги Дерменджиев тръгна с победа

Лудогорец без проблеми срещу Хебър - 1

Лудогорец победи Хебър с 3:1 в последния мач от 15-тия кръг на efbet Лига. Разградчани решиха мача още през първата част с два гола на Бърнард Текпетей и Аслак Фон Витри за първата победа при новия старши треньор Георги Дерменджиев след завръщането му в клуба, предава БТА.

С успеха Лудогорец измести Левски от четвъртото място в класирането. Разградчани имат 27 точки, а "сините" са пети с точка по-малко. Хебър е девети с 19 точки.

Завърналият се в титулярния състав на Лудогорец Тодор Неделев отправи първия точен удар още в първата минута на мача, но не затрудни вратаря на гостите.

Лудогорец доминира и в 11-ата минута стигна до попадение. Точен бе Текпетей, който засече топката в мрежата след центриране на Аслак Фон Витри.

В 37-ата минута домакините удвоиха преднината си, след като Кайо Видал бе изведен в наказателното поле, вратарят Игонен спаси удара му, Руан Секо не успя при добавката, но топката попадна у Фон Витри, който я прати в мрежата.

Играчите на Лудогорец отправиха 30 удара към вратата на съперника, но против хода на играта гостите се върнаха в мача четири минути преди края с попадение на Стефан Цонков.

До изненада не се стигна, след като минута преди края Рик Джонатан вкара трети гол за Лудогорец след рикошет и осигури трите точки за разградчани.