Сакраменто с отлична победа, Везенков с противоречив мач

Домакините ликуват в Голдън 1 Център

Сакраменто с отлична победа, Везенков с противоречив мач - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Сакраменто Кингс победи Бруклин Нетс в мач от НБА. 131:118 за домакините.

Александър Везенков изравни своя рекорд по борби в Лигата, но нямаше ден в нападение.

2 точки, 5 борби и 1 чадър за Сашо при стрелба 1 от 4 за 10:39 минути игра.

Гардът Де'Аарън Фокс пак показа, че е основният точконосител на Сакраменто, той отбеляза 29 т.

Кийгън Мъри добави 24, Малик Монк 21.

Домантас Сабонис беше близо до трипъл-дабъл - 15 точки, 16 борби и 9 асистенции. Бриджис реализира 22 точки за гостите.

Титулярите:

Сакраменто: Де'Аарън Фокс, Кевин Хъртър, Харисън Барнс, Кийгън Мъри, Домантас Сабонис

Бруклин: Спенсър Динуиди, Камерън Томъс, Камерън Джонсън, Микал Бриджис, Никола Клакстън

Звездата Бен Симънс (контузия) е аут за гостите.

Резултатът бе 26:18 за 12 минути. Българинът не игра през първата част. Сашо влезе на паркета още в началото на втората четвърт. Преднината на домакините се увеличи на 35:21 след минута и половина от началото на частта, Везенков хвана 1 борба и привлече вниманието на защитата на гостите, което спомогна за 3 тройки на съотборниците му. Майк Браун взе прекъсване при резултат 45:36, Сашо имаше 2 борби до този момент, българинът стреля 2 пъти неуспешно и треньорът на домакините го извади от игра след прекъсването.

Кингс се оттеглиха на почивката с 54:48 в тяхна полза. Малик Монк реализира най-много точки през първото полувреме - 14, въпреки, че влезе от пейката. Александър Везенков нямаше кош през тези 24 минути, той бе в игра за 5:57 минути до почивката. Домакините вкараха 11 тройки при 55 процента успеваемост от далечна дистанция и въпреки това водеха само с 6 точки.

Треньорът на Сакраменто Кингс взе ново прекъсване при 67:62 осем минути преди края на третата четвърт.

Малик Монк вкара страхотна забивка за 86:74. Преди това звездата на домакините Фокс се разигра. При 89:74 3:45 минути преди края на частта гостите взеха прекъсване. Домакините влязоха в четвъртата част с 13 точки преднина.

Сашо влезе в игра в началото на четвъртата част. Направи успешна добавка след борба в нападение и като цяло бе солиден в подкошието в срещата. 1 чадър, 5 борби и стрелба 1 от 4 за българина.

Домакините водеха с шест пункта 7 минути преди края на мача, Везенков пак седна на пейката. Гостите намалиха пасива си. В този момент Фокс показа класа и разликата се качи на 116:104. Сакраменто Кингс не изпусна преднината си.