• елин топузаков

Двубоят по традиция е с благотворителна цел, като събраните средства ще отидат във Фонд 100 години Левски

„София-Запад” победи Левски със 7:3 - 1
Снимка: БГНЕС, Христо Йовов, взел участие в мача

Отборът по футзал „София-Запад” победи представителния тим на Левски със 7:3 в  традиционния коледен двубой, който се игра в столичната зала „НСА”. Около 300 привърженици станаха свидетели на шоуто между двата тима, което се провежда за пета поредна година. Двубоят по традиция е с благотворителна цел, като събраните средства ще отидат във Фонд „100 години Левски”.

Спортният директор Христо Йовов, помощник-треньорът Елин Топузаков, двамата близнаци Борислав и Радослав Цоневи, Пламен Димов, вратарят Пламен Илиев, играл днес като полеви играч, както и юношите Галин Ташев, Кристофър Димитров, Диан Иванов взеха участие за състава на Левски, а на вратата бе юношеският национал Александър Любенов, съобщиха „сините” на официалния си сайт.

През първото полувреме лидерът в столичното първенство по футзал, който този сезон има само победи, поведе с 3:0 - Мартин Марков и Александър Димитров бяха точни за „София-Запад”. През второто полувреме Радослав Цонев намали. Димитров при следващата атака вкара своя втори гол за 4:1.

Капитанът Делян Койчев и Йосиф Шутев докараха резултата до 6:1. Красиво попадение на Борислав Цонев и веднага нов гол от Христо Йовов намалиха до 3:6. Христо Костов пък оформи крайното 7:3 за София-Запад. След мача последваха множество снимки на феновете със своите любимци.