Атлетико попари Реал в драма

Атлетико победи на "Метрополитано"

Атлетико попари Реал в драма - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Атлетико Мадрид победи с 4:2 след продължения Реал Мадрид в осминафиналите на турнира за Купата на Краля в Испания. Редовното време завърши 2:2. Домакините поведоха в 39-ата минута чрез Самуел Лино, а Ян Облак (45+1') си вкара автогол. В 57-ата минута Алваро Мората отново изведе "дюшекчиите" напред в резултата, но в 82-ата минута Хоселу възстанови равенството. В 100-ата минута Антоан Гризман вкара трети гол за Атлетико, а крайният резултат оформи Родриго Рикелме минута преди края на второто продължение. Реал Мадрид спечели Суперкупата на Испания наскоро, но тимът не убеждава, че е тази сила, която беше с младите Модрич и Кроос и Роналдо, Бензема и Бейл в нападение.