• баскетбол

Саша лекува контузия в глезена

Сакраменто без Везенков едвам оцеля срещу Далас - 1
Снимка: БГНЕС/Архив

Без Александър Везенков отборът на Сакраменто Кингс стигна до победа със 120:115 (29:25 34:24 31:26 26:40) при гостуването си на тима на Далас Маверикс в среща от редовния сезон на НБА, предава gong.bg.

Успехът върна Сакраменто на петото място в Западната конференция с баланс от 26-18, докато Далас падна до осмата позиция с 25 победи и 21 загуби.

Без българина, който лекува контузия в глезена, треньорът на “кралете” се довери на стартова петица в лицето на Харисън Барнс, Кийгън Мъри, Домантас Сабонис, Кевин Хъртър и Ди'Аарън Фокс. До края на паркета се появиха още Малик Монк, ДжаВейл МакГий, Трей Лайлс, Кеслър Едуърдс и Дейвиън Мичъл.

Най-резултатен за “кралете” бе Ди'Аарън Фокс, който наниза 34 точки, а Домантас Сабонис отново блесна с “дабъл-дабъл”, като записа 17 точки и добави 11 борби.

Звездата на Маверикс Лука Дончич записа “трипъл-дабъл”, завършвайки срещата с 28 точки, 10 борби и 17 асистенции.

Добрата игра на Дончич можеше да се окаже ключова в последната четвърт, която неговият тим стартира с изоставане от 19 точки. До този момент “кралете” бяха безупречни, спечелиха всяка една от първите три части и вече се виждаха победители. Така те демонстрираха безобразно отпускане в заключителните минути и бяха напът да изпуснат победата подобно сблъсъка срещу Финикс преди седмица, когато пет минути преди финалната серия момчетата на Майк Браун имаха аванс от 22 точки.

Сакраменто дори имаше аванс от 23 точки в първите минути от заключителната четвърт, а секунди преди края на редовното време вече водиха само с три. Тогава обаче късметът покри гостите и те взеха получиха правото да изпълнят два наказателни удара, с което изкопчиха успеха, който трябваше да бъде постигнат много по-лесно.