22 Март, 2024 17:36 5 802 12

Нашите национали с противоречива победа като игра

Как ли щеше да завърши България - Танзания, ако Десподов беше получил почивка, а Самата не? - 1

България победи Танзания с 1:0 в мач на неутрален терен в Азербайджан. Кирил Десподов реализира красив гол в 52-ата минута от пряк свободен удар. Неговият съотборник в ПАОК Солун и лидер на Танзания Мбвана Самата получи почивка за мача. В негово отсъствие играчи на съперника на България уцелиха 2 греди и имаха още едно 100 процентово положение за гол. Десподов пък доказа отново, че е най-класният футболист на България в момента. Ако обаче Кирил беше получил почивка в този мач, предвид тежката програма на ПАОК, който е 1/4-финалист в евротурнирите и се бори за титлата в Гърция, а Самата беше на терена за Танзания, може би срещата нямаше да завърши с победа за България.