• остана-
  • първа лига-
  • етър велико търново-
  • мач-

В драматичен последен мач от първенството хебърци направиха пълен обрат от 0:1 до 3:1

Хебър Пазарджик се спаси! Остава в Първа лига - 1

Отборът на Хебър се спаси и ще играе в елита на България и през следващия сезон. В драматичен последен мач от първенството „гробарите“ направиха пълен обрат от 0:1 до 3:1 на „Георги Бенковски“ в Пазарджик, пише gong.bg.

През второто полувреме Хебър успя да промени хода на събитията, след като на почивката при 0:1, при развитието на останалите мачове от третата шестица, тимът изпадаше директно във втория ешелон.

В крайна сметка, във Втора лига ще играят Етър и Пирин. Ботев Враца ще играе бараж за оставане.

Хебър завърши с 34 точки на 13-ото място, с точка повече от Ботев Враца и с две пред Пирин.

В 3-ата минута на добавеното време за първата част защитата на домакините се пропука. Мартин Моран засече топката с глава след центриране от корнер, за да поведе своите напред в резултата за 1:0.

Точно след подновяването на играта след почивката домакините успяха да вкарат бърз гол за 1:1. Атанас Кабов стреля от фаул, топката рикошира, но все пак попадна на главата на Жоао Сеско, който се разписа.

В 62-ата минута Шейх Диаманка получи топката на дъгата на наказателното поле, обърна се, успя да финтира Принц Мбаке и с мощен удар вкара топката в мрежата. След преразглеждане с ВАР попадението не беше зачетено заради засада.

Само четири минути по-късно Шейх Диаманка вече се превърна в герой за своите. След центриране на Атанас Кабов в наказателното поле, вратарят на гостите Кристиян Секулич се засуети, не успя да овладее топката, Шейх Диаманка го изпревари и вкара топката в мрежата за 2:1.

В 84-ата минута грешка в средата на терена на защитата на Етър позволи на Атанас Кабов да овладее, да напредне и след страхотен рейд да вкара топката във вратата за радост на феновете от Пазарджик.

Така срещата завърши при резултат 3:1.