Германия с рутинна победа над Унгария, вече е на осминафиналите

• класира

Головете вкараха Мусиала и капитанът Илкай Гюндоган

Германия с рутинна победа над Унгария, вече е на осминафиналите - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Германия не срещна особени трудности срещу Унгария и победи с 2:0. С успеха, която е втори за Бундестима на ЕВРО 2024, отборът си осигури участие в елиминационната фаза на турнира. Головете вкараха Мусиала и капитанът Илкай Гюндоган.

Домакините откриха резултата в 22-ата минута. Тогава те организираха многоходова атака, при която Илкай Гюндоган на Бундестима подаде към Мусиала, а той със силен удар се разписа. Голът беше прегледан от ВАР, но нередности не бяха открити.

Във втората минута на добавеното време, на първата част, гол на Унгария беше отменен заради засада. Собослай центрира от свободен удар, а Варга нанесе удар, с който Нойер се справи. При добавката Роланд Салай прати топката във вратата, но беше зад отбраната на домакините.

В 67-ата минута Германия стигна до втори гол. Максимилиан Мителщет напредна от ляво и направи прострелно центриране в наказателното поле, Илкай Гюндоган засече топката от движение и я прати във вратата.

В 81-ата минута Германия организира хубава контраатака. Емре Джан превзе голяма част от терена, пусна пъс към Крис Фююрих отляво. Фланговият нападател овладя, навлезе навътре и нанесе удар, но той бе неточен.

До края на срещата резултатът остана непроменен - 2:0.