2:2! Ботев Пловдив издържа в Словения и отстрани Марибор

• ботев пловдив-
  • марибор-
  • лига европа

Във втория предварителен кръг на Лига Европа канарчетата ще срещнат гръцкия Панатинайкос

Ботев Пловдив се класира за втория предварителен кръг на турнира Лига Европа! Възпитаниците на Душан Керкез завършиха наравно 2:2 в гостуването си на словенския Марибор и с общ резултат 4:3 продължават напред в пресявките, предаде ФОКУС.

Домакините откриха резултата в 13' чрез Ян Репас, като така и завърши първата част. Повратният момент в мача дойде на почивката, когато Керкез пусна в игра Кристиан Нвачукву. Нападателят се нуждаеше от две минути, за да прониже вратата на противника след асистенция на капитана Ивелин Попов. "Канарчетата" стигнаха до пълен обрат в 60', когато Нвачукву асистира на нигерийския си съанродник Антъни Уджа.

Играчите на Анте Шимунджа успяха да изравнят в 80' с гол на резервата Етиен Беугре, но родният тим успя да устиска до края и не позволи трети гол във вратата си.

Така на "жълто-черните" им предстои балканско дерби с гръцкия гранд Панатинайкос, който започва участието си в квалификациите от втори кръг.