ЦСКА спря негативната си серия с победа над Локомотив София

• локомотив софия-
  • александър томаш

Успехът е първи под ръководството на Александър Томаш

ЦСКА спря негативната си серия с победа над Локомотив София - 1

ЦСКА София направи силен мач и по категоричен начин надигра Локомотив София, като постигна първа победа под ръководството на Александър Томаш - 3:0. "Червените" започнаха много силно и още в първата част на мача вкараха два гола чрез Джонатан Линдсет и Матиас Фаегтон. През второто полувреме се разписа и Годуин Коялипу.

ЦСКА София започна силно мача и упражни сериозна преса спрямо противника. Още във 2-ата минута Локило стреля с левия крак, но топката мина покрай вратата.

След още 5 минути игра Джейм Ето`о стреля от дистанция, но топката не затрудни Любенов. Последва и удар на Годуин Коялипу, но Любенов отново се справи.

Само след 8 минути игра гостите поведоха в резултата. "Червените" изпълниха къс корнер, Локило центрира към далечната греда, където Джонатан Линдсет вкара за 0:1.

Последва ново добро положение за "червените". Джеймс Ето`о изведе Коялипу на добра ситуация, но той отново пропусна.

ЦСКА София вкара втори гол в 17-ата минута. Тибо Вион изпълни тъч, топката стигна до Локило, който стреля, Любенов спаси, но Матиас Фаетон направи добавка и резултатът стана 0:2.

След това Локомотив София опита удар на Бруно Франко, то Бусато спаси. Малко по-късно Красимир Станоев изпълни пряк свободен удар, но не уцели вратата.

15 минути след началото на второто полувреме "армейците" вкараха и трети гол. Годуин Коялипу стреля от дистанция, топката излъга Любенов и влезе в мрежата - 0:3.

Седем минути след това се откри отлична възможност пред новото попълнение Илиан Илиев. Неговият удар обаче бе слаб и не затрудни Любенов.

В 75-ата минута Илиан Илиев подаде към Аарон Исека. Новото попълнение на ЦСКА стреля, но вратарят на домакините този път се намеси съобразително.

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - ЦСКА СОФИЯ 0:3
0:1 Джонатан Линдсет 8`, 0:2 Матиас Фаетон 17`, 0:3 Годуин Коялипу 59`

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 24. Александър Любенов (К) – 47. Стефан Ламбезе (86` - 44. Мики Орачев), 31. Красимир Станоев, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко – 26. Мамаду Диара, 3. Доналдо Ацка, 8. Симеон Славчев (72' - 18. Светослав Диков) – 13. Селсо Рапосо (72' - 11. Анисе Бру), 94. Юлиан Ненов (46' - 98. Стив Траоре), 29. Анте Аралица

Старши треньор: Иван Колев

ЦСКА СОФИЯ: 1. Густаво Бусато (К) - 15. Тибо Вион, 5. Лумбард Делова, 13. Браян Кордоба, 18. Мика Пинто - 26. Марселино Кареасо, 22. Джеймс Ето'о (81' - 8. Станислав Шопов), 10. Джонатан Линдсет (66' - 14. Тобиас Хайнц) - 22. Джейсън Локило (46' - 73. Илиан Илиев), 11. Матиас Фаетон (46' - 9. Зюмюр Бютучи), 77. Годуин Коялипу (60' - 45. Аарон Исека)

Старши треньор: Александър Томаш

Жълти картони: Юлиан Ненов (Л); Джеймс Ето`о, Браян Кордоба (ЦСКА)

Рефер: Никола Попов