• италия

Неговият тим отстъпи на Бреша

Валентин Антов с цял мач за Кремонезе - 1
Снимка: БГНЕС/EПA

Българският национал Валентин Антов игра цял мач при загубата на неговия Кремонезе срещу тима на Бреша с 2:3 в среща от седмия кръг на италианската Серия Б, информира gong.bg.

Антов и компания започнаха много лошо, като инкасираха три безответни гол до почивката. Те бяха отбелязани от Микеле Бесаджо (6'), Дженаро Борели (34') и Матиас Верет (39').

Гостите опитаха да се върнат след почивката, но много късно успяха да вкарат два гола, с които да намалят изоставането си. Първо се разписа Марко Насти (71'), а след него Кристиан Буонаюто (81') също вкара.

До края не падна нов гол и в крайна сметка отборът на Кремонезе допусна третата си загуба от началото на сезона.

Това поражение отдалечи „кремавите“ от зоната на директната промоция за изкачване в елита на Ботуша, като се смъкнаха до осмото място с десет точки, което дава право на участие в плейофите след края на редовния сезон. Бреша са трети с 12 пункта.