Щутгарт не успя срещу Спарта (Прага) в Шампионската лига

• спарта прага-
  • шампионска лига

Двубоят завърши 1:1

Щутгарт не успя срещу Спарта (Прага) в Шампионската лига - 1

Щутгарт и Спарта (Прага) завършиха 1:1 във втория мач за двата тима от основната фаза на Шампионската лига. За швабите резултата откри Енцо Мило (7'), a точен за чешкия тим бе Каан Кайринен (32'). Макар че Щутгарт владееше топката повече и доминираше, Спарта можеше дори да спечели, след като удари две греди.

Така след два мача германският тим има едва една точка, докато чехите вече са с 4 пункта след като в първия мач разбиха с 3:0 РБ Залцбург.

Щутгарт откри резултата още в 7-ата минута. Максимилиан Мителщет центрира отляво, а Енцо Мило се промъкня и с глава насочи топката в мрежата на датския вратар на Спарта Петер Виндал Йенсен. Малко след това пък Джейми Левелинг можеше да удвои аванса на швабите, но стражът на гостите успя да избие удара му. Чехите пък не се обезкуражиха от лошото начало и можеха да изравнят още в 14-ата минута, когаго Мартин Витeк стреля с глава, но нацели страничния стълб на Александер Нюбел.

Нищо не можа да помогне на Щутгарт обаче в 32-рата минута, когато Каан Кайринен изпълни страхотно пряк свободен удар и изравни за Спарта - 1:1. Чехите дори можега да поведат след седем минути, но този път Велко Бирманчевич с глава удари горната греда на Нюбел. Малко след това пък и голмайсторът на Щутгарт Енцо Мило пропусна добра възможност.

Втората част предложи доста по-малко интересни ситуации. Пак Мило и Анджело Щилер имаха своите шансове, но ударът на първия бе блокиран, а Йенсен спаси удара на младия германски талант. Най-чистото положение за Щутгарт се откри три минути преди края на редовното време, но шутът на току-що влезлия Фабиан Рийдер бе спасен с вещина от стража на Спарта.