• локомотив пловдив-

"Смърфовете" взеха точка като гости в първия си мач без треньора Любослав Пенев

Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив) не си вкараха под Околчица - 1
Снимка: YouTube

Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив) завършиха 0:0 в мач от осмия кръг на футболната Първа лига, предаде БТА.

Първото полувреме не предложи почти никакви емоции, а след почивката Данийл Кондраков и Хуан Переа направиха по един голям пропуск за двата отбора. Това бе първият мач на Локомотив без треньора Любослав Пенев, като пловдивчани бяха водени от Христо Златински. Ботев пък се завърна на стадиона си във Враца, след като бе сменено тревното покритие.

В първите минути на мача не се случи нищо интересно пред нито една от двете врати. В средата на първата част дойде и първото разбъркване в наказателното поле на Локомотив след изпълнение на корнер, но вратарят Мартин Луков успя да избие топката.

Първият точен удар към една от двете врати дойде в последната минута на първата част, когато Мартин Петков отправи удар, който тупна пред вратаря Федерико Бариос, но не го затрудни.

В 52-рата минута Ботев стигна до най-чистото си положение до момента в мача. Браян Переа пусна топката към Данийл Кондраков, който от чиста позиция стреля встрани от вратата.

Локомотив имаше чудесен шанс да поведе в 76-ата минута. Тогава защитата на Ботев не прецени топката и нападателят се откъсна сам срещу вратаря Бариос, като ударът му срещна десния стълб на вратата.

В последните секунди на мача резервата на Ботев (Враца) Мартин Смоленски стреля от външната страна на десния стълб на вратата на гостите.

Локомотив се изравни в класирането с Крумовград, като двата тима имат по 13 точки. Ботев остана на предпоследната 15-а позиция с 9 точки.

Ботев (Враца) - Локомотив (Пловдив) - 0:0