Милан с трета поредна победа, Хонда с първи гол

• кейсуке хонда

Катания почти сигурно ще се сбогува със Серия А след пета поредна загуба

Милан с трета поредна победа, Хонда с първи гол - 1
Снимки: БТА/ AP

Милан записа трета поредна победа в италианската Серия „А“, побеждавайки Дженоа с 2:1 на „Луиджи Ферарис“. „Росонерите“, които през този сезон са в сериозна криза и заемат 11-а позиция във временното класиране, са в „мини“ подем, който може да задържи Кларънс Зеедорф начело на тима и през следващата кампания.

Таарабт вкара за Милан още в 20-ата минута след удар от далечно разстояние. Кейсуке Хонда удвои в 56-ата минута, вкарвайки първия си гол за тима от Милано в калчото. Японецът акостира на „Сан Сиро“ през зимния трансферен прозорец с големи очаквания, но разочарова с представянето си до момента.

В 73-ата минута на срещата Абиати си отбеляза нелеп автогол след удар на Мота. До края на двубоя обаче „грифоните“ не успяха да изравнят и записаха 13-а загуба от началото на сезона.

Ювентус пък очаквано победи у дома Ливорно с 2:0 и събра 84 точки осем кръга преди края на първенството. Вторият Рома изостава с 8, а Наполи няма шансове за нещо повече от третата позиция в крайното класиране. Головете за „бианконерите“ бяха отбелязани от Фернандо Йоренте, който вече има 13 попадения в калчото.

В събота Рома надви Каляри като гост с 3:1, а Фиорентина си „бетонира“ четвъртото място след успех над Удинезе. Интер за пореден път разочарова, завършвайки наравно 2:2 с Болоня у дома.