Няколко души, включително дете, бяха убити и ранени при бомбардировка в жилищен район в иранския град Хорамабад, предаде информационна агенция Фарс.
Жилищни сгради в град Урмия, разположен в северозападен Иран, са били разрушени от въздушен удар, съобщи информационната агенция Тасним. Няма данни за жертви.
Израелските отбранителни сили (IDF) са започнали мащабна серия от удари срещу инфраструктурата в Техеран, обявиха в изявление от офиса на говорителя на IDF.
Няколко мощни експлозии са станали в иранската столица, съобщи информационната агенция Фарс.
Според агенцията, серия от експлозии са станали в най-малко пет района на Техеран, включително центъра на града. Не са предоставени подробности.
В няколко района на Техеран са станали множество експлозии, включително въздушен удар по района, в който се помещава Министерството на отбраната на Ислямската република, предаде телевизия Al Hadath.
Според телевизионния канал, иранските противовъздушни отбранителни системи са се насочили към цели в северната, източната и централната част на Техеран. Най-малко пет експлозии са станали в района Сорх-Хесар, където се намира национален парк, а мощна експлозия е станала в района Нобониад, където се намира комплексът на иранското Министерство на отбраната.
Все още няма информация за щети, евентуални разрушения или жертви в резултат на въздушния удар по града.
AM предавателят на Центъра за радио и телевизия в Персийския залив, разположен в южния ирански град Бандар Абас, е бил атакуван от въздуха, съобщи иранската държавна телевизия.
Директорът на центъра съобщи, че „е бил ударен AM предавател с мощност 100 kW“. Той добави, че при атаката е убит служител по сигурността в центъра и е ранен друг човек. Според директора на центъра Бандар Абас „подобни атаки са напълно в противоречие с международното право“.
Иранската държавна телевизия съобщи, че Центърът за радио и телевизия в Персийския залив „се е върнал в ефир след бомбардировките“.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Европеец
06:05 23.03.2026
2 Чичерин
Успех на свободните народи, ако са останали такива, срещу "мирните народи".
08:33 23.03.2026
3 Маркс
08:34 23.03.2026