Руските системи за противовъздушна отбрана са унищожили общо 72 украински безпилотни летателни апарата през нощта, съобщи Руското министерство на отбраната, цитирано от ТАСС, предава БТА.
Според информацията операцията е продължила от 20:00 ч. московско време на 31 май до 07:00 ч. на 1 юни. В този интервал руските сили твърдят, че са прехванали и унищожили дронове над редица региони, сред които Астраханска, Белгородска, Брянска, Волгоградска, Воронежка, Курска и Ростовска област, както и над акваторията на Черно море.
Руското ведомство допълва, че безпилотни апарати са били свалени и над украинския Кримски полуостров.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Пич
Коментиран от #6, #14
08:29 01.06.2026
2 I S W съобщи
Но дали е така.
Дойче зеле веднага ще го потвърди.
Коментиран от #3
08:30 01.06.2026
3 Зельонска
До коментар #2 от "I S W съобщи":
- А я пред магазин за огурци! Ищу болшой огурец, патаму що у меня болшая.......салат хочется!08:35 01.06.2026
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 така е
Коментиран от #13, #18
08:39 01.06.2026
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Факти
08:41 01.06.2026
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Zaxaрова
08:49 01.06.2026
12 Христо Ботев
До коментар #10 от "Къде са Гиви и Моторола?":
Тоз който падне в бой за свобода, той не умира!08:49 01.06.2026
13 Факти
До коментар #5 от "така е":
Украйна произвежда по 300 далекобойни дрона на ден. Едва ли е изстреляла само 72.08:51 01.06.2026
14 Брях
До коментар #1 от "Пич":
Звучиш га,че си умствено осакатен.08:52 01.06.2026
15 Мишел
08:52 01.06.2026
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Русия съобщи
БАНДАТА НА ДЖУДЖЕТАТА ПУТИН, НЯМА ПОЛЕЗЕН ХОД, ОСВЕН: КРЪГОМ И ОТ УКРАЙНА КЪМ СИБИР В ГАЛОП. А НЯМАТ И КАРТИ. --- ВАШ ДОНИ ТРЪМПИЧА.
08:53 01.06.2026
18 Мишел
До коментар #5 от "така е":
Ако имаше несвалени, щяха да напишат само за тях.08:54 01.06.2026
19 Този коментар е премахнат от модератор.
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 А, не така
09:19 01.06.2026
22 Този коментар е премахнат от модератор.
23 Историк
10:15 01.06.2026
24 Нови технологии за ВСУ
Bлагодарение на PRISMA няма нужда да се правят по-големи командни центрове, които биха били узязвими за ответен удар. С много по-голямо количество ресурси, противникът все още не може да ни надмине по ефективност.
Коментиран от #25, #27
10:17 01.06.2026
25 хикочко..
До коментар #24 от "Нови технологии за ВСУ":
Харкiв и одессу светат и излъчват жешко благодарение на новите аналогични детски дрончета сдеяни в новио завод на масква в кьонигсберге,носещи кабове и фабове по тежки от една торба цемент хи хи10:40 01.06.2026
26 Копейка в шок
Тръгнах си от Дунав мост, брашното свърши, питки няма, солдатушки няма и с.корейци няма поне един жив да бях видял.
Коментиран от #28
10:45 01.06.2026
27 стоян георгиев
До коментар #24 от "Нови технологии за ВСУ":
Американския дрон хорнет се оказва много страшно оръжие .за сега се ползва ограничено но въпреки това резултатите му са сериозни.при по голяма масовост на дрона ще се блокира цялата руска логистика включително и цивилната такава.не случайно руските загуби в жива сила се увеличиха драстично.10:51 01.06.2026
28 юръпидиот.
До коментар #26 от "Копейка в шок":
В шок съм..сипахме в гушата на зеленио мухъл на 600 млрда и он вече пета година не може да свале флаговете на красная над запорожкио аец10:51 01.06.2026
29 Ами нормално, бляятовете
12:05 01.06.2026