Израелски удар в Южен Ливан уби баща и двете му деца

2 Юни, 2026 14:55, обновена 2 Юни, 2026 15:01 1 083 19

  • израел-
  • ливан-
  • израелски удар-
  • баща-
  • деца

Дрон е поразил автомобил на семейство в района на село Клая, съобщават ливански медии.

Израелски удар в Южен Ливан уби баща и двете му деца - 1
Снимка: БГНЕС

Трима души са загинали при израелски удар в Южен Ливан, съобщава Франс прес, като се позовава на ливанската държавна информационна агенция ННА, предава БТА.

По данни на местните власти жертвите са зъболекар от село Клая и двете му деца - син и дъщеря. Те са били убити при атака с дрон, който е поразил автомобила им на път в южната част на страната.

Селото Клая, населено предимно с християни, се намира в район, където продължават сблъсъците между Израел и шиитското движение „Хизбула“, подкрепяно от Иран. Част от жителите са останали в населеното място въпреки засилените военни действия в региона.

Според свещеника на местната енория отец Антониос Фарах, цитиран от Франс прес, мъжът и децата му са били на изпитен ден в университет и са се прибирали, когато автомобилът им е бил поразен от израелски дрон.


Поставете оценка:
Оценка 3 от 6 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 ДрайвингПлежър

    14 4 Отговор
    Евреите са изроди! Новите фашисти!
    И не не е само Биби - той даже се води умерен. Побъркани радикални изроди!
    Антисемитизма става задължение - всяка стока свързана с евреин трябва да бъде отхвърляна, за да се срине тая кочина!

    Коментиран от #6

  • 2 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 3 Напиши

    8 1 Отговор
    Нещо срещу Израел във Факти и ще разбереш, кой финансира медията.
  • 4 Кочо

    2 7 Отговор
    Надминаха Путин по античовечност!
  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Сила

    1 4 Отговор

    До коментар #1 от "ДрайвингПлежър":

    Ти ли се изока бе , провинциален дегенерат садист !!!
    Целото село те мрази , даже бълхите са избягали от обора ти !!!
    Садистичен провинциален несретник !!!

    Коментиран от #8, #9, #12

  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Улав

    5 2 Отговор

    До коментар #6 от "Сила":

    Не те слуша главата

    Коментиран от #11

  • 9 Урсул фон РептиЛайнян🐍

    4 2 Отговор

    До коментар #6 от "Сила":

    Еврейско кашерно 💩,спри да плямпаш дебилизми,че много се развоня....

    Коментиран от #10

  • 10 Сила

    1 2 Отговор

    До коментар #9 от "Урсул фон РептиЛайнян🐍":

    Палестински 🦄🌈😻

    Коментиран от #13, #16

  • 11 Сила

    1 2 Отговор

    До коментар #8 от "Улав":

    Лилав ....си , лилав 🧕72 🐐
  • 12 604

    1 2 Отговор

    До коментар #6 от "Сила":

    Новия Адолф че им сипне ярмичка с проксито си с чалматъ....че може и дръпнатите да ударят по 1 рамо. Кравартикъ пак че му запалят кенефу...

    Коментиран от #14

  • 13 Урсул фон РептиЛайнян🐍

    3 2 Отговор

    До коментар #10 от "Сила":

    Еврейска ✡️хлебарко,-ВЪН от Православна БългАрия

    Коментиран от #15

  • 14 Сила

    1 1 Отговор

    До коментар #12 от "604":

    604 е броя на никовете от които пишеш ли , а лилав ....
  • 15 Сила

    2 2 Отговор

    До коментар #13 от "Урсул фон РептиЛайнян🐍":

    Шъ въ упрайм анадолски 🐐 ...🤘🇧🇬🤘
  • 16 Лука

    3 2 Отговор

    До коментар #10 от "Сила":

    Укрохазарските negaли да не се обаждат.

    Коментиран от #17

  • 17 Сила

    2 2 Отговор

    До коментар #16 от "Лука":

    Булка , ти ли си ...🧕🐐??!

    Коментиран от #18

  • 18 Асан

    2 2 Отговор

    До коментар #17 от "Сила":

    Не, баща ти съм ма, еврейски сиганин.🇮🇱💩🔯💩

    Коментиран от #19

  • 19 Сила

    2 1 Отговор

    До коментар #18 от "Асан":

    Сине , ти ли си ...🫄🌈🐐