Нетаняху предупреди Иран: Играете си с огъня, САЩ и Израел са в готовност

3 Юни, 2026 22:15 2 413 31

  • иран-
  • израел-
  • сащ-
  • бенямин нетаняху

Израелският премиер заяви, че всяко ново мащабно настъпление ще зависи от решението на Доналд Тръмп.

Нетаняху предупреди Иран: Играете си с огъня, САЩ и Израел са в готовност - 1
Снимка: БГНЕС

Израелският премиер Бенямин Нетаняху предупреди Иран, че „си играе с огъня“, след днешната атака с дронове срещу международното летище в Кувейт, при която загина един човек, цитирана от БТА.

В интервю за телевизия Си Ен Би Си, цитирано от Ройтерс, Нетаняху заяви, че Техеран е наясно с позицията на американския президент Доналд Тръмп относно евентуално възобновяване на военните действия.

„Иран със сигурност знае, че президентът каза именно това - че ако е необходимо, ще се върне към пълномащабни военни действия. Смятам, че те имат това предвид, но очевидно си играят с огъня“, подчерта израелският премиер.

По думите му американските и израелските сили остават в пълна готовност, а евентуално ново военно настъпление ще зависи от решение на Вашингтон.

Нетаняху коментира и въпроса за разоръжаването на „Хамас“, като заяви, че решенията кога и как това да се случи трябва да бъдат взети от Съвета за мир, създаден по инициатива на Доналд Тръмп за наблюдение на примирието с Израел.

Израелският лидер се опита да омаловажи информациите за напрежение между него и американския президент след съобщенията за остър телефонен разговор помежду им.

„Ако искаме да спасим Ливан и да постигнем мир между Ливан и Израел, трябва да разоръжим „Хизбула“ и да демилитаризираме Ливан. Това е цел, която президентът и аз споделяме“, заяви Нетаняху.

По-рано Доналд Тръмп потвърди, че преди два дни е провел напрегнат разговор с израелския премиер, по време на който го е разкритикувал заради военната офанзива на Израел в Ливан.


Поставете оценка:
Оценка 1.7 от 19 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Кан Кубрат

    37 3 Отговор
    Хазарите са най древните врагове на Велика България.
  • 2 Пич

    47 3 Отговор
    Този като му свърши мандата, израелците ще го вкарат в затвора!!!

    Коментиран от #8, #25

  • 3 Сатана Z

    52 3 Отговор
    Еврейска държава е една плюнка без слугата си бай Дончо,който се води по акъла на военнопрестъпника Хитлеяху
  • 4 Лопата Орешник

    45 2 Отговор
    Хазарът клесав ако не спомене сащ , една заплаха не може да отправи!
  • 5 така, така

    52 3 Отговор
    Ама Биби дали си дава сметка, че иранските сили също са в пълна готовност?!

    Тоя си мисли, че е хванал някого за ......., ама ще му е крива сметката. Никой не му е виновен на Нетаняху, че се захвана с иранците - сега ще си плаща.
  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 Копейко

    9 26 Отговор
    Тьотя каза да викаме за Иран ,биле наши братя ,затова и Хаяско целунал корана

    Коментиран от #12, #28

  • 8 Европеец

    21 3 Отговор

    До коментар #2 от "Пич":

    Защо в затвора, по-добре в гроба за мръсотиите и злините които сътвори.... Но лудия е хитър, а и отдавна в политиката, та затвора е малко вероятен докато води войните и извършва геноцид над палестинците....
  • 9 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 10 Хаяско

    5 15 Отговор
    Щях да по огна на братята си ,ама имам зор в Украйна
  • 11 Мъдрец

    23 1 Отговор
    Само времето ще покаже кой си е играл с огъня и кой ще се наиграе.
  • 12 Центарко Мамин Галин

    17 1 Отговор

    До коментар #7 от "Копейко":

    А пък на нас маман Г.А.Л.Я ни каза да викаме за чи фут и те, щото биле на найто пото най-хуманните хуманойдни у бий ци на света и чичо Дончо много ги слуша...
  • 13 Гост

    18 3 Отговор
    Колко народ измря заради този ненормалник. Господ всичко вижда.
  • 14 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 15 Съжалявам

    5 9 Отговор
    Че Иран , нямат атомна бомба

    Коментиран от #18, #20

  • 16 Цвете

    14 1 Отговор
    БИБИ, ТИ СИ ТОЗИ, КОЙТО СИ ИГРАЕ С ОГЪНЯ.ОПОМНИ СЕ О ВРЕМЕ, ЧУЛИ КАК ТЕ НАРЕЧЕ ТРЪМП, ЛУД.ПОМИСЛИ СИ ДОБРЕ, ЗАЩОТО МОГАТ ДА СЕ ВЛУШАТ ОТНОШЕНИЯТА ТИ С ДОСТА ДЪРЖАВИ. 🤫🌬🤫
  • 17 Цвете

    8 1 Отговор
    БИБИ, ТИ СИ ТОЗИ, КОЙТО СИ ИГРАЕ С ОГЪНЯ.ОПОМНИ СЕ О ВРЕМЕ, ЧУЛИ КАК ТЕ НАРЕЧЕ ТРЪМП, ЛУД.ПОМИСЛИ СИ ДОБРЕ, ЗАЩОТО МОГАТ ДА СЕ ВЛУШАТ ОТНОШЕНИЯТА ТИ С ДОСТА ДЪРЖАВИ. 🤫🌬🤫
  • 18 не съжалявай

    13 4 Отговор

    До коментар #15 от "Съжалявам":

    Три държави, които неотклонно стоят зад Иран имат достатъчно ядрено оръжие - Русия, Китай и Северна Корея. Ако ядреното оръжие не успява да послужи по предначението си да възпира хиените, значи ще ке ползва и това ще е краят за всички. И хич да не си въобразяват "смелчаците", че много дълго ще преживеят като къртици в подземните си градове.
  • 19 Ко пейки

    2 9 Отговор
    жив ли е Биби, наскоро, макар и да не бяхте сигурни, потривахте ръчички, че нещо му се е случило?
  • 20 Бати

    2 5 Отговор

    До коментар #15 от "Съжалявам":

    и кефа, че от тебе нищо не зависи, а иначе след Иран не слага запетая илите ратче
  • 21 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 22 .....

    6 2 Отговор
    Мръсен жид....
  • 23 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Реалист

    4 2 Отговор

    До коментар #2 от "Пич":

    Да го пратят за съпун:)
  • 26 Ако Хусбула

    1 6 Отговор
    продължат да се репчат, Израел хич няма да чакат Тръмп!
    Почват сами!
  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 29 Мухаа ха!

    0 0 Отговор
    А без помощ от бай Дончо, имате ли " готовност"? Изтегли ли се бай Дончо, дали ще дуете бузи и продължите сами удари срещу персите,а? Ще ви превърнат в узряло , швейцарско сирене - кратер до кратер за две- три седмици.Но основната вина ,да си разигравате коня,носят всички мюсюлмански държави от залива и Африка.Досатъчни са Египет, Пакистан, Либия,Алжир , Сирия, СА,Йемен,Катар,Оман и Бахрейн да ви скръцнат със зъби в един ден,и ще застанете в стойка мирно.Включително и бай Дончо.
  • 30 ПЕНКО

    0 0 Отговор
    ... КАК РЪКОВОДЕНИТЕ ОТ ЦИОНИСТИ ЕВРЕИ ЩЕ ЖИВЕЯТ -ЗАПЛАШЕНИ ОТ 2 МИЛИАРДА МЮСУЛМАНИ / РАДИКАЛИЗИРАНИ / -- --ПО СВЕТА И У ТЯХ СИ--ДО КОГА !?!
  • 31 Анонимен

    0 0 Отговор
    Няколко милиона срещу два милиарда ,може сметката да им излезе грешна заедно с рижавият перчем.Много долари и свръхмодерни оръжия/последен писък на модата/станаха на пух и прах след нападението от 17посоки .Светът се разтресе от конфликта ,като всички цени скочиха нагоре.Каквото си надробил,туй ще сърбаш...