Говорителката на Руското външно министерство Мария Захарова обвини европейските държави, че увеличават военния си потенциал и допринасят за ескалацията на напрежението на континента, предава БТА.
По думите ѝ Европа „се въоръжава до зъби“, докато Русия продължава да настоява, че твърденията за възможна руска атака срещу страна членка на НАТО са неоснователни.
Захарова коментира и отношенията между Москва и Ереван, като подчерта, че Русия остава ангажирана с конструктивен диалог и сътрудничество с Армения. Тя обаче отбеляза, че руската страна има въпроси относно стратегическата посока, в която се развива страната.
Изказването идва на фона на напрежение в отношенията между двете държави и предстоящите избори в Армения, на които премиерът Никол Пашинян се стреми да запази властта.
Според Захарова е напълно естествено Москва да се интересува от бъдещия политически курс на Армения и от решенията, които арменското ръководство възнамерява да предприеме.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 да бе Маруло
14:53 04.06.2026
2 пьяното
14:53 04.06.2026
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 да припомним за забравилите
Мария Захарова (говорител на външното министерство): През ноември 2021 г. тя отхвърля съобщенията в чужди медии за струпване на руски войски край украинската граница като фалшиви новини и пропаганда. В своите брифинги тя настоява, че Западът изкуствено създава напрежение.
14:56 04.06.2026
5 Радев го прави
Единствения инвеститор- Райнметал за барут!
Радко го проагитира, щяха да се сбият с Борисов кой го е довел
Коментиран от #27
14:56 04.06.2026
6 Съвет
14:56 04.06.2026
7 Еееей,факти,
14:57 04.06.2026
8 Радев навсякъде
Само че, Унгария не го прави
А България?
Позор!
14:58 04.06.2026
9 село Говнягово
14:58 04.06.2026
10 Анджо
14:59 04.06.2026
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Гориил
Коментиран от #23
15:00 04.06.2026
14 нормално при съсед Агресор
15:03 04.06.2026
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 винаги е така Марче
Коментиран от #18
15:06 04.06.2026
17 Констатация
15:07 04.06.2026
18 Затова Русия
До коментар #16 от "винаги е така Марче":
си има здрава сопа!15:08 04.06.2026
19 Анджо
15:08 04.06.2026
20 Иво
15:08 04.06.2026
21 П.изда Иванич
15:09 04.06.2026
22 руската мечка
15:11 04.06.2026
23 Ха-ха
До коментар #13 от "Гориил":
Тя Русийката скочи в пропастта и умре, ти за Европа се притесняваш, че приближавала.!15:13 04.06.2026
24 Армения за 2 дни
15:13 04.06.2026
25 Ами тя евр няма зъби
Бумерангът се завръща
15:14 04.06.2026
26 Ехеее
15:17 04.06.2026
27 Ами той не се бие
До коментар #5 от "Радев го прави":
Няма такова нещоТиквата сам се навира
Все мераклия да се мери дето не му е работа
Въпрос на възпитание и манталитет
15:18 04.06.2026
28 Новината на деня
15:22 04.06.2026
29 Запознат
15:26 04.06.2026
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 Ъ-ъ-ъ верно ли
Какво се очаква? Да се разоръжат всички останали?
15:39 04.06.2026
32 К.О.Т.а.р.А.К 🐱
До коментар #30 от "Ум патки пасе":
виждам че разбираш от жени и цени! малко сте-уважуха15:53 04.06.2026
33 Дедовия
Коментиран от #34, #35
16:02 04.06.2026
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 Колю-маркуча
До коментар #33 от "Дедовия":
Вече и 1 евро не струва...16:03 04.06.2026
36 Ох милата
16:04 04.06.2026
37 Хм Хм
Маша: Що се въоръжавате?
16:08 04.06.2026
38 Фарфалюлю
16:11 04.06.2026
39 Силиций
Тази българска народна поговорка е проверена през векове история,а руската говореща нека си говори каквото и наредят.
16:38 04.06.2026
40 БУНКЕРНИЯ КАШИК
СЕ ВЪОРЪЖАВА ДО ЗЪБИ
ДА НАПАДНЕ УКРАЙНА
И ЕВРОПА
ТАЯ ПИЯНДУРНИЦА
Сега
ЗАДАВА ТЪПИ ВЪПРОСИ.
ХАХАХА
17:11 04.06.2026
41 Маша
Коментиран от #43
17:13 04.06.2026
42 НОВАТА ВОЛГА
Руснаците даже и автомобили
Спряха да правят
Дори и Таралясници
Само за Ракети мислят .
Захарова
Сега се чуди
Защо Европа се въоръжава .
Верно са много Издухани
Тия Кремълски Клоуни.
17:14 04.06.2026
43 ВЕЛИКА е
До коментар #41 от "Маша":
Велика Дърта Пияница.17:15 04.06.2026
44 селянин
Първо се присмивате, после пък ревете, на вас руснаците, май никога не може да ви се угоди.
17:21 04.06.2026
45 Къв и е проблема на тая ?
Аааа сетих се - те може , Европа не може . Щото като Европа се въоръжи ще е гадно за тях - като ударят следващия ще ги бият много . Няма такова лицемерие . " Само глупак би помислил , че ще нападнем Украйна "
23:02 04.06.2026
46 РКИ
05:14 05.06.2026