Тема: Украйна

Ракети и дронове удариха Украйна и Русия ОБЗОР

27 Юни, 2026 18:41, обновена 27 Юни, 2026 18:50 1 232 59

  • русия-
  • украйна-
  • удари-
  • поражения-
  • пострадали

Десетки ранени и тежки разрушения след масирана вълна от въздушни атаки през последното денонощие

Ракети и дронове удариха Украйна и Русия ОБЗОР - 1
Снимка: YouTube

Масирана вълна от въздушни удари през последното денонощие доведе до нови жертви, десетки ранени и мащабни разрушения в цивилни и промишлени обекти в Украйна и Русия.

Удари по украинската гражданска инфраструктура

Още новини от Украйна

Руските сили атакуваха територията на Украйна със 129 дронове, съобщават украинските военни. В Запорожие авиационни бомби и безпилотни апарати частично разрушиха многоетажна жилищна сграда. Спасителните екипи извадиха двама души изпод отломките, а най-малко 9 цивилни граждани, сред които две деца, са ранени. При атаката са поразени бензиностанции, офис сгради и производствени мощности на държавната енергийна компания.

В Сумска област 66-годишен мъж загина, след като дрон взриви къщата му. В град Суми броят на ранените цивилни при удари срещу жилищни блокове достигна 13 души. Още една жертва – 56-годишна жена – бе регистрирана в Днепропетровска област, където при артилерийски обстрел и атаки с дронове са нанесени сериозни материални щети на над 11 частни дома. Както съобщава европейската медия Euronews, руските въздушни удари днес умишлено са били насочени и срещу газодобивни съоръжения на „Нафтогаз“ в Харковска и Полтавска област.

Украинският отговор: Поразен е ключов руски завод

Украинските въоръжени сили отвърнаха с прецизни удари на далечно разстояние, като основна цел стана руският военно-промишлен комплекс. Украински крилати ракети с голям обсег нанесоха съкрушителен удар по територията на военния завод „Титан-Барикади“ в руския град Волгоград.

Предприятието е ключов производител на артилерийски системи и компоненти за стратегическите ракетни комплекси „Орешник“. На мястото е избухнал мащабен пожар, като по първоначални данни на местните власти във Волгоград има най-малко 10 ранени служители. Противовъздушната отбрана на Русия докладва и за свалени 39 дрона над Ростовска, Брянска, Белгородска и Самарска области, а при артилерийски обстрел в окупирания град Горловка (Донецка област) е загинала една жена.


Поставете оценка:
Оценка 2 от 6 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 К.О.Т.а.р.А.К 🐱

    10 21 Отговор
    Борис Немцов : "пока путин не уничтожит россию, он не успокоится. Он, совсем, не стратег и не «многоходовщик», а откровенный дак,,-за тези и други слова, бясното джудже , дето му стигаше до кръста го уби ..И почна една ДВИЖУХА..една миграция на Фламинго..

    Коментиран от #26, #47

  • 2 зИленски

    20 8 Отговор
    Украински изтребител МиГ-29 беше свамен снощи над о КРАЙНА
  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 Удряйте, Братушки !!!

    24 8 Отговор
    Да се пукат душите черни душмански !!!
  • 5 хехе

    23 5 Отговор
    излиза, че руснаците си хабят пералните само по цивилни цели, а укрите целят само военни.
  • 6 Ташаков

    11 21 Отговор
    Копеи стегайте памперсите и газ към вашата Матушка.Бащицата ви чака в бункера под Кремля

    Коментиран от #48

  • 7 Само здрав кютек

    17 9 Отговор
    за украинските седеруги! Бой до посиняване! Тази болна, промита сбирщина от умопобъркани тюфлеци, наречени "украинци", от друго не разбира.
  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 Соваж бейби

    20 1 Отговор
    Те хубаво си разменят ракети и дронове като Израел ,САЩ срещу Иран и другите им братя по религия ама до кога бе?Тези невиждани жеги са заради тях в следствие от бомбите ,ами морето и океана ,ами въздуха който дишаме къде са екоталибаните защо правят протести само за глупости и то в музеи ?Има ли редовно проверки радиацията в Украйна идва ли към Европа и по кое време ?

    Коментиран от #13

  • 10 хаха

    5 7 Отговор
    За 3 дни дрогаре!

  • 11 етичен въпрос

    9 14 Отговор
    кой нападна друга страна и кой се намира на чужда територия,без някой да го е канил?

    Коментиран от #29, #59

  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Като

    10 1 Отговор

    До коментар #9 от "Соваж бейби":

    Нищо може да сте права, и ненормалният климат да е в резултат на многобройните войни през последните години!

    Коментиран от #25

  • 14 ВОЙНАТА НА ЗЕЛЕНСКИ

    16 6 Отговор
    Се развива трагично. Руската армия напредва по целия фронт. Бусифицираните дезертират, а нацистите от азоф бягат. Еврофашистите се крият в тила и пускат по някой и друг дрон.
  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 ГЛАМАВ ПУТЕРАСТ

    6 12 Отговор
    КРЕМЪЛСКИТЕ САБАКИ

    РЕВАТ ЛИ РЕВАТ .

    ОКАЗА СЕ ЧЕ
    САМО В

    ТИТАН - БАРИКАДИ

    СЕ ПРОИЗВЕЖДАТ
    ПУСКОВИТЕ УСТАНОВКИ

    ЗА ИСКАНДЕР М.

    ЕДИН ВИД МОНОПОЛ

    ХАХА ХАХАХА ХАХАХА

    СКОРО ДА ЗАБРАВЯТ ЗА ИСКАНДЕР

    РУСКИТЕ ТЕРОРИСТИ.

    ХАХА ХАХАХА ХАХАХА

    ДВИЖУХА ПОКАЗУХА ЛАЙНАРУХА.

    Коментиран от #24, #58

  • 17 Стоянчо Пуканката

    16 5 Отговор
    Досега подполковника се опитваше със "со кротце, со благо и малце кютек" да оправи нещата в покрайнините на Свещената Руска Империя, но, уви, силно е подцинил подмолността на "Колективния Запад"(каквото и да означава това). Крайно време е да спре да си играйка на дипломация, и да извади гьостерницата (ама голямата), па да удари...
  • 18 Тома

    6 12 Отговор
    Започва нова "ера" в "тридневната" война на путин.
    От утре започва поетапно унищожение на петте центъра за космическа връзка на ватенките, които им осигуряват информация за геостационарните спътници и шпионските на ниска орбита, както и управлението им!
    Всички те са пряко свързани с насочване на балистични ракети към Украйна и са легитимни цели!

    Коментиран от #42

  • 19 КОГАТО ИЗЛЕЗЕ

    4 12 Отговор
    Новината Че УКРАЙНА
    Започва
    Производство на ФЛАМИНГО

    ДОСТА РУСОТЪПАЦИ
    СИ МИСЛЕХА
    ЧЕ Е САМО МАЙТАП

    АЙ СЕГА ТОЗ МАЙТАП
    ДА ГО ГЛЕДАТ ВЪВ ВОЛГОГРАД.

    Коментиран от #49

  • 20 ВОЙНАТА НА ЗЕЛЕНСКИ

    11 3 Отговор
    Ще доведе до това руската войска да спре на полската граница.

    Коментиран от #30

  • 21 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 22 Бай Иван

    17 5 Отговор
    Четете ТАСС и Риа Новости . Украйна е помляна.Всеки ден настъпващите руски войски печелят територии и прекъсват снабдяването на оръжейни доставки. Всички тези фламингота и тем подобни се произвеждат и управляват от Европа . Също така и някои от тях се изстрелват от територии на Европа . От тази война Европа е назад с няколко трилиона евро преки разходи и косвени от скъпите горива. Русия си продава суровините на Китай и Индия които са пет пъти по голям консуматор.Жертвите са 1:30 на фронта. Руснаците превземат територи само след като кубовете не са пропуснали и един квадрат.В Русия криза за петрол няма но доставките са намалени,а Украйна е в тъмнина и без вода. От цялата държава смели украинци са останали само 10-12 милиона ,всички останали смелчаци избягаха като мишлета и бабаитстват из Европа .
  • 23 Европеец

    9 3 Отговор

    До коментар #3 от "Стоянчо Пуканката":

    Би било добре да стане това което си написал, защото либералния Путин води война в Украйна, а в същото време жали тия срещу, които воюва..... Но да видим, събота и неделя по нощите няма ли да ни изненадат руснаците с някой мощен удар, за което говореха преди три седмици.....
  • 24 Ами Нети

    5 2 Отговор

    До коментар #16 от "ГЛАМАВ ПУТЕРАСТ":

    Реве май. кятти кат я шпорр ряттт надда .ренни непълнолетни ромми 😂🍌😂

    Коментиран от #32

  • 25 Соваж бейби

    4 3 Отговор

    До коментар #13 от "Като":

    Не е нормално тук в нашия район да има и торнадо изобщо в Европа знам от специалисти които тестват такива неща в други държави следи на къде се движат праховите частици ,какво става и как се движи тази маса горещина или отровни облаци в планетата ни по други географски ширини.Тези горещини също са рекордни и нощите горещи температурите не падат,то вече нямаме лято а сме в фурна сещам се за историята за варената жаба не знам дали я знаеш, обикновено се представя като метафора насърчаваща бдителността при промени, дори постепенни, които могат да доведат до нежелани последствия.И как няма кой да спре тези л..и с власт ,си затрием планетата.

    Коментиран от #36

  • 26 оня с коня

    4 8 Отговор

    До коментар #1 от "К.О.Т.а.р.А.К 🐱":

    От този Юда ,Борис Немцов са останали само кокалите 😂😂😂
  • 27 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 28 Дара

    10 5 Отговор
    Банга Ранга 💥💥💥,довечера в Киев ще има отново гореща Пачанга !
  • 29 Европеец

    8 6 Отговор

    До коментар #11 от "етичен въпрос":

    Е как кой лудото евреин Бени е в земите на Сирия и Ливан.... А за украинските земи, вземи и прочети малко история и ще видиш ,че това са си били руски земи..... Либералният Путин тръгна да си ги връща, ама сгреши стратегията и тактиката..... Ако беше действал като лудия евреин и не се беше доверявал на западащите пудели отдавна да сме забравили за тая война....

    Коментиран от #43

  • 30 ВОЙНАТА НА ПУТИН

    3 7 Отговор

    До коментар #20 от "ВОЙНАТА НА ЗЕЛЕНСКИ":

    Още се Мъчи

    Около МАЛА ТОКМАЧКА.

    ХАХА хахаха хахаха хахаха
  • 31 Цеко Бомбардировача

    4 2 Отговор

    До коментар #27 от "АЙДЕ БРЕ ЧЕРВЕНИ ГЕЙТЪРИ":

    Чувай ,Чувай жълтопаветен козяшки Гейтър ,теб те зове обратно на май .кятти тутурутката спаружена вкиснала 😂😂😂

    Коментиран от #34

  • 32 НАВЕДИ СЕ

    2 4 Отговор

    До коментар #24 от "Ами Нети":

    И отзад го поеми
    ЧЕБУРАШКЕ ИЗДЪНЕНА.

    Коментиран от #41

  • 33 не може да бъде

    7 1 Отговор
    На 100% това което се пише за поражението с украински крилати ракети е невярно -или ракетите не са украински или няма сериозни поражения!?Отдавна чакам съобщенията за украински крилати и балистични ракети -но такива скоро няма да има и колективът на желаещите вече съвсем открито поема нещата в свои ръце -ще предоставят на украинската армия директно готови ракети или на части готови за сглобяване - на които ще бъдат сложени украински надписи ...а тъй като положението с украинските кадрите за използване на такива ракети -подготовка изстрелване и насочване -е кризисно -ще изпратят и военни специалисти!?И който си мисли че руснаците не забелязват това греши!?Въпросът е много сериозен ..-.до какво ще доведе всичко това!?...И без Старлинк няма да се получи нищо!?
  • 34 ИЛИЯ ТОПУРА

    2 4 Отговор

    До коментар #31 от "Цеко Бомбардировача":

    ФАНИ МА ЗА ТОПУРА

    ЧЕРВЕН ГЕЙТЪР.

    Коментиран от #38

  • 35 Чиниш ми се

    3 1 Отговор

    До коментар #27 от "АЙДЕ БРЕ ЧЕРВЕНИ ГЕЙТЪРИ":

    Долл.Наа ПП пийй. диррруугаа ,истински лама петроханец !
  • 36 Вярно

    5 0 Отговор

    До коментар #25 от "Соваж бейби":

    Точно торнадото и мен ме накара да се замисля, че нещо с климата не е наред. Цял живот съм го гледал само по телевизията, и знаех, че в България такова нещо няма. Докато веднъж не ми се наложи да бягам лично от едно торнадо, а една голяма топола ме изпревари като самолет над главата, и кацна пред мен.

    Коментиран от #39, #45

  • 37 Груйо

    2 5 Отговор
    Путин съвсем сериозно обмисля самоубийство - твърдят източници от Кремъл. Загубите на Мордор са катастрофални. За един убит украинец, умират 52 орки. ВСУ методично зачиства орките проникнали в Константиновка. Украинските Фламинго, Хрим-2, Пекло и Паляница летят и поразяват обекти по цялата Мордорска земя. Тълпи от крепостни панически се опитват да избягат от обсадения Крим.

    Коментиран от #40

  • 38 Цеко Бомбардировача

    1 1 Отговор

    До коментар #34 от "ИЛИЯ ТОПУРА":

    Нека си остане само между нас,щии серрр ааа 💩 директно в уссс ТаТа ,пресни и топлички ....хахах.
  • 39 Любопитно

    1 4 Отговор

    До коментар #36 от "Вярно":

    От тополата се уплаши, но като чуеш за Топол М и директно се подмокряш от кеф другарю копейка.

    Коментиран от #44

  • 40 Куравей Вадев

    2 1 Отговор

    До коментар #37 от "Груйо":

    Груйо ,нищо лично ,но така кат гледам само моош ми лап.паш У Йооо .
  • 41 Ами Нети

    1 2 Отговор

    До коментар #32 от "НАВЕДИ СЕ":

    Гресиран в рот йооо. Банньй козяк ,ти си по поемането дирр.никк мрррзлиффф🖕!

    Коментиран от #51

  • 42 Лука

    1 1 Отговор

    До коментар #18 от "Тома":

    Тома ,лично ти мой ми лап.паш Х.У.Я. за извара ,сиренье ,розова хималайска сол ,аромат и всичко останало квот се сетиш.
  • 43 Стоянчо Пуканката

    2 2 Отговор

    До коментар #29 от "Европеец":

    Русия нямаше да е това, което е, ако постъпва(ше) като "лудото Биби", както казваш. Не забравяй, че играта е много по-голяма, отколкото изглежда. Много неща не са ни известни, крайните цели тоже. И на мене, и на поне 80%-та от българите (по етнос) ми/ни се иска да има "Голямо Бум" в покрайнината (и не само там), ама Русия, на Чехов, Достоевски, Чайковски...ще я загубим(духово) безвъзвратно...

    Коментиран от #46

  • 44 Нвмах

    2 0 Отговор

    До коментар #39 от "Любопитно":

    Време за страх, защото трябваше да оцелвеам! Но пък ти имаш време в излишък да политизираш всичко в безкрайната си глупост!
  • 45 Соваж бейби

    1 0 Отговор

    До коментар #36 от "Вярно":

    Дано не идват такива горещини в България никога ,голяма част сте в апартаменти риск и да има проблеми с ел.захранването всеки като пусне вентилатор,климатик.Стигнах до момент си слагам лед в ваната отгоре краката надути все едно съм в фурна , горещи надуват се и много боли за първи път казаха по телефона доктори звънях леген с студена вода и куб.лед не стига само на ходилата ,добре че само аз другите в къщи не са така , при положение че обичам горещо лято свикнала съм на горещини този път е максиум ,при следващата вълна може и да умрем не знам отчаяена съм вече все едно сме в апокалипсиса .Тялото ти е горещо не можеш се охладиш дори и с студен душ 9 ден сме днес с рекордни температури над 42 °на сянка някой в колите очитат и 56° аз не съм пробвала като затворници сме от няколко дни в къщи.

    Коментиран от #50, #52

  • 46 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 47 ганев

    1 2 Отговор

    До коментар #1 от "К.О.Т.а.р.А.К 🐱":

    ТЪЖНО ЦИТИРАШ..ДОКАЗАНИ ПРЕСТЪПНИЦИ
  • 48 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 49 ганев

    2 0 Отговор

    До коментар #19 от "КОГАТО ИЗЛЕЗЕ":

    ЖАЛКО..МНОГО СИ .ЗЛЕ ТЕХНИЧЕСКИ....фламингото Е..АНГЛИЙСКО
  • 50 Янко Виа

    1 2 Отговор

    До коментар #45 от "Соваж бейби":

    Вчера в нашата сребриста кола беше 52 С°,значи не сте толкова зле там .

    Коментиран от #53

  • 51 ще си събираш

    0 0 Отговор

    До коментар #41 от "Ами Нети":

    ко кок алите

    Коментиран от #54

  • 52 Един

    1 0 Отговор

    До коментар #45 от "Соваж бейби":

    Познат се възмути - Омръзна ми, кога ще се разхождаме, и ще седнам навън! Досега са криехме вътре от студа сега пак се крием вътре на климатици от жегата!
  • 53 Соваж бейби

    1 0 Отговор

    До коментар #50 от "Янко Виа":

    Не знам коя част се намираш или държава ама като кажат горещини по добре не излизай не си прави експерименти с себе си ,ако имаш разширени вени след втората бременност съм много зле,или проблем с сърцето много хора са в рискова графа,възрастни за бременни жени горките тях не знам как се оправят ,малките деца също ,изобщо не е смешно .Трябва да намерят начин нещо за къщите и апартамените охлаждащи системи къде безплатно и по евтино ,понеже всичко е пригодено да задържа топлина в домовете вече сме в други години на живот.

    Коментиран от #55

  • 54 Ами Нети

    1 0 Отговор

    До коментар #51 от "ще си събираш":

    Ще събираш на май .кясси на шунн.дафферата костилките 😂😂😂!
  • 55 Янко Виа

    0 0 Отговор

    До коментар #53 от "Соваж бейби":

    В Южна България по поречието на Марица .
  • 56 Мухахаха

    0 0 Отговор
    Взривиха на зеллю кинефа
  • 57 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 58 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 59 1111

    0 0 Отговор

    До коментар #11 от "етичен въпрос":

    Етичен отговор: Украйна нападна Донбас, а това е гражданска руска война.
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания