Първи протест срещу кабинета "Радев" беше обявен за този вечер в 18.30 в центъра на София, информират от Нова телевизия. Участниците в него не са съгласни както с предложения бюджет до края на годината, така и с външната политика на новото правителство.
Хората се събраха на площад „Независимост“. Протестът е под надслов „Анти-Радев: Време е за свобода“. По думите на протестиращите правителството на Румен Радев е злепоставило България пред международните ни съюзници, опитва се да върне страната към руската сфера на влияние, както и дължи отговори за договора с „Боташ“. Също така не са започнати никакви действия по разграждането на модела „Борисов-Пеевски“.
Протестиращите се обявиха и против параметрите на план-сметката, която беше предложена от правителството на Румен Радев. Месец след встъпването на кабинета възгласите са за оставка.
„Бюджетът е същият като този, който свали предходното правителство. Това е конкретният повод да съм на протеста", обясни протестираща.
"За съжаление, с последните промени в бюджета, които са предложени, не виждам добра алтернатива на развитие", подчерта друг демонстрант.
По думите на жена, дошла също на протеста: "Всичко, което виждаме дотук от новото правителство, застрашава европейското ни развитие".
"Тук сме, защото искаме да живеем в нормална държава. Мисля, че няма нужда да чакаме сто дни, за да разберем, че това няма да се случи и при новото управление. Затова сме тук“, обясни мотивите си да се включи в проявата млада жена.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Аоо!
Коментиран от #17, #20, #127
19:32 27.06.2026
2 оня с коня
19:32 27.06.2026
3 Софиянец
19:33 27.06.2026
4 Тома
19:33 27.06.2026
5 Де й го
19:33 27.06.2026
6 Бре
19:33 27.06.2026
7 Сталин
Коментиран от #9, #16, #74
19:33 27.06.2026
8 Народът
19:34 27.06.2026
9 ПИЛОТА СЕ ОПИТА ДА СЕ СГОВОРИ С МАФИЯТА
До коментар #7 от "Сталин":
Сега мафията ще го сготви.Коментиран от #81
19:35 27.06.2026
10 Грийн сок
на гардероб пълен със зелени чорапи.
Коментиран от #98
19:35 27.06.2026
11 Бай Араб
19:36 27.06.2026
12 Сталин
19:36 27.06.2026
13 Развитие
19:36 27.06.2026
14 РАДЕВ РАДЕВ
19:36 27.06.2026
15 Боруна Лом
19:36 27.06.2026
16 Бай Араб
До коментар #7 от "Сталин":
Мараба Спас Турчев.Чувал ли си за Видов ден?19:37 27.06.2026
17 Питанка
До коментар #1 от "Аоо!":
Къде и колко плащат за да дойда.19:38 27.06.2026
18 Хихихии
Коментиран от #26
19:38 27.06.2026
19 Анонимен
Коментиран от #27
19:38 27.06.2026
20 Прав си!
До коментар #1 от "Аоо!":
Всички тези бяха сглобени с простата и крадлива герберска Тиква Борисов и аверчето му Борисов. Сега пеевско-герберската мафия насъска сглобкаджиите срещу Румен Радев.Коментиран от #103
19:38 27.06.2026
21 ма ДУРО
Коментиран от #29
19:38 27.06.2026
22 Бай Араб
19:39 27.06.2026
23 стоян георгиев
19:39 27.06.2026
24 РАДЕВ СЕ ОКАЗА ШАРЛАТАН
19:40 27.06.2026
25 Анонимни
19:40 27.06.2026
26 БЛАТ
До коментар #18 от "Хихихии":
НИКО,Изтръскай жабур.няка от червените джу.ки !
19:41 27.06.2026
27 Хихихии
До коментар #19 от "Анонимен":
Проруските имат кинти понеже работят и сега са на плаж, а полезните жълтопаветници "протестират" за жълти центове 😄19:41 27.06.2026
28 Избори
19:41 27.06.2026
29 Бай Араб
До коментар #21 от "ма ДУРО":
Може и да е Дорчо19:42 27.06.2026
30 Хаха
Коментиран от #72
19:42 27.06.2026
31 Кико
19:42 27.06.2026
32 Чакам Референдумът на Дойран
Коментиран от #137
19:43 27.06.2026
33 Бай Араб
19:43 27.06.2026
34 Мдаа
19:43 27.06.2026
35 Бай Араб
19:44 27.06.2026
36 Гост
19:44 27.06.2026
37 Последния Софиянец
Коментиран от #58, #85
19:44 27.06.2026
38 Протеста
19:44 27.06.2026
39 Ако
19:44 27.06.2026
40 Радев
Сега хората са по морето и селата.
19:45 27.06.2026
41 Тити на Кака
Водач на просветната акция, интелектуалецът Глиганишев, Много характерен интелектуалец. Под снимките му задължително има обяснителен надпис, че това не е Пеевски с брада.
19:45 27.06.2026
42 Пепе деберастията
Смешници под знамето на дъгата и олигофренията
Коментиран от #46
19:45 27.06.2026
43 Бай Араб
19:46 27.06.2026
44 Точна статия
Коментиран от #64, #83
19:47 27.06.2026
45 Бай онзи
19:48 27.06.2026
46 Бай Араб
До коментар #42 от "Пепе деберастията":
Долу комунистите!!!!19:49 27.06.2026
47 Местя го
19:49 27.06.2026
48 Варненец
Коментиран от #63
19:49 27.06.2026
49 Oставкаааа,,
19:50 27.06.2026
50 Не става
19:51 27.06.2026
51 Софиянец
19:52 27.06.2026
52 Аха
19:53 27.06.2026
53 Бойко Българоубиец
19:53 27.06.2026
54 евалата чалгопитеци
19:53 27.06.2026
55 Радко
Коментиран от #78
19:53 27.06.2026
56 Хаха
Коментиран от #120
19:53 27.06.2026
57 Радев
19:53 27.06.2026
58 Ти си смешник
До коментар #37 от "Последния Софиянец":
Има няма 100 200 залюхани като теб19:53 27.06.2026
59 Програмист
19:54 27.06.2026
60 Последният Софиянец
Коментиран от #69
19:54 27.06.2026
61 ЙЕЛОУ ТАКСИ
19:55 27.06.2026
62 Техно
Коментиран от #66
19:55 27.06.2026
63 Ти на протеста ли си
До коментар #48 от "Варненец":
Организаторите са с фланелки с надпис - АЗОВ РУЛИТЬ ПРИ КАБЗОН 2.5 МИЛИОНА ОРКОВ19:56 27.06.2026
64 Последния Софиянец
До коментар #44 от "Точна статия":
Аз съм на 400-500 назад и снимам колоната пред мен! Десетки хиляди се включват и това летния сезон. Ако мунчо остане зимата не ми се мисли за него.19:57 27.06.2026
65 Гражданин
19:57 27.06.2026
66 ръмпези
До коментар #62 от "Техно":
вие сигурно сте олигарх с комунистическо минало и истината не е интересна,нали!?!19:57 27.06.2026
67 Aлфа Вълкът
19:58 27.06.2026
68 Иван
Коментиран от #111, #114
19:59 27.06.2026
69 ИТН победа
До коментар #60 от "Последният Софиянец":
Послушахте Слави снощи който ви попита защо не сте на жълтите павета срещу най мракобесния бюджет срещу обикновените хора и изпълнихте площада.19:59 27.06.2026
70 Нали
Коментиран от #80
19:59 27.06.2026
71 Този коментар е премахнат от модератор.
72 Де да беха те...
До коментар #30 от "Хаха":
Има една партия която набира сила с намерението да влезе в следващия парламент. Нейните членове са руснаци с двойно гражданство, живеещи в България. Целта им е излизане от всички европейски формации и автономия в бургаска и варненска области."другарю" няма как да не го знаеш това !
20:01 27.06.2026
73 Мда
20:02 27.06.2026
74 Тиквата и Прасето се уплашиха че арести
До коментар #7 от "Сталин":
едва ли за съжалениеслужбите на хранилки едва ли са си направили труда да разследват общ поръчки и къде да търсят чекмеджета
20:03 27.06.2026
75 мдаааа
Ееее Радев ги отвява с народната любов и гласове ама тая паплач си е постоянно плачете и мрънкаща!
Хубавото е че са с отпаднала необходимост за българският народ!!!
20:03 27.06.2026
76 Веселия
20:03 27.06.2026
77 Име
20:03 27.06.2026
78 Хмм
До коментар #55 от "Радко":
народът не е недоволен, а тези които са гласували за опозицията, само за МЕЧ са гласували около 100 хиляди, а не е в парламента, дали и те са там и викат оставка, след Дубай никога веченяма да влязат в парламента, същото и за Ивелин с гръмкото име Величие, дето се изявява като жиголо, издърржали го богати любовници, такова нещо дори на шега не трябва да се казва, но и въпросът беше неуместен, на борсата ще получава достатъчно да се издържа, има и около 300хиляди лева субсидия20:03 27.06.2026
79 Кой
20:03 27.06.2026
80 аман от плоски хора
До коментар #70 от "Нали":
от чие име се изказвате,или само драскате ей тъй, за спорта!20:04 27.06.2026
81 Дориана
До коментар #9 от "ПИЛОТА СЕ ОПИТА ДА СЕ СГОВОРИ С МАФИЯТА":
Смях в залата ! Протеста е мижав съставен от участници с объркани ценности и защинтници на корумпирания мафиотски модел на управление. Няма да им се получи . Прогресивна България на Румен Радев ще управляват самостоятелно пълен мандат за ужас на опозицията и всички защитници на мафията и корупцията. Методи Лалов изпълнява поръчките на Борисов и Пеевски, които са по- умни от него и стоят в сянка. Докато техните маши като изпълнители крещят смехотворно.Коментиран от #86
20:04 27.06.2026
82 az СВО Победа 81
20:06 27.06.2026
83 Радев
До коментар #44 от "Точна статия":
Направо 10км една шепа пепейки с хомо знаменца🤡Коментиран от #101
20:07 27.06.2026
84 Браво
20:07 27.06.2026
85 Ивелин Михайлов
До коментар #37 от "Последния Софиянец":
5 милиона 😅🤣😂20:08 27.06.2026
86 🦁ЩЩД🦁
До коментар #81 от "Дориана":
Жалка,не жалка,това е.Бутат хората,свалят.Когато пукне първата пушка,тогава и ние с тебе ще отидем.За сега е само "Самър Тайм,енд то ливинг ис Изи",демек съботно лигавене.20:10 27.06.2026
87 Неможачи!
Тези не искат да свалят Радев и да си секнат далаверата. Тези искат да се преброят и да се заявят, че са живи и готови за президентски избори.
Кухи и инфантилни, та дрънкат отвсякъде.
Коментиран от #94
20:11 27.06.2026
88 Ти да видиш
20:11 27.06.2026
89 Валентин
20:12 27.06.2026
90 Чичо Дончо
20:12 27.06.2026
91 ВЕрваме!
Коментиран от #108
20:13 27.06.2026
92 Софиянец
20:13 27.06.2026
93 Тоя,
Коментиран от #97
20:14 27.06.2026
94 копърфийлд
До коментар #87 от "Неможачи!":
"браво" за прозрението,вие сте вундеркинд,направо свалихте луната на земята!Коментиран от #122
20:14 27.06.2026
95 Хъм...,така ли...?!
А ...втори-ще има ли...😆?!
20:14 27.06.2026
96 Фори
20:15 27.06.2026
97 Хихихии
До коментар #93 от "Тоя,":
Една шепа петроханци, така ок ли е 😄20:15 27.06.2026
98 Дориана
До коментар #10 от "Грийн сок":
Много смешно , на този протест липсват умните и интелигентни хора, които могат да мислат. Точно обратното този протест е жалка коартинка от хора загубили ценности и интелект , който им позволява външни внушения и такива на които са платили без да знаят изобщо защо са на протеста. Къде се крият Мирчев, Асен Василев, Пеевски , Борисов, Сачева. Изпратили един оратор Методи Лалов да се излага и компроментира. Колко му платиха ?Коментиран от #119
20:15 27.06.2026
99 Българин
Коментиран от #143
20:15 27.06.2026
100 Хихихии
20:17 27.06.2026
101 Останалите Пе ++ Де -- ра --си !
До коментар #83 от "Радев":
Гледат !20:18 27.06.2026
102 Мнение
20:18 27.06.2026
103 Дориана
До коментар #20 от "Прав си!":
Спокойно не им се получава. Борисов и Пеевски както и от ППДБ вече са унищожени политически идва ред и на провала и унищожението на техните патерици играещи роля на маши за изпълнение на техните поръчки.Коментиран от #112
20:18 27.06.2026
104 Идиотизъм
Браво на свободните смели българи!
Коментиран от #107, #115
20:18 27.06.2026
105 Шорош
20:20 27.06.2026
106 По думите
20:20 27.06.2026
107 не че нещо
До коментар #104 от "Идиотизъм":
Ама къде бяха свободните смели българи по време на изборите?20:20 27.06.2026
108 Малко рехав ми се види тоя протест...?!
До коментар #91 от "ВЕрваме!":
Дали Бочко и Шиши ,като доказани скръндзи,не са се бръкнали по-надълбоко ,да им платят на хорицата ...?!Или просто от жегите,ще да е...?!
Ни нам...🙄😮💨🫢?!?!
20:20 27.06.2026
109 Търново
20:20 27.06.2026
110 Някой си
Време е гълъба да литне!
20:20 27.06.2026
111 Aлфа Вълкът
До коментар #68 от "Иван":
Те изборите идват и заради протести, тъй че протестирай като искаш промени.Но българинът е изключително (наивен да го наречем така), как може да дадеш властта на някого на на чието чело пише
НЕКОМПЕТЕНТЕН?
Въпреки че подозирам организиран вот от общински и областни координатори на ГЕРБ, БСП, Възраждане в понеделник полза на Радев, корабът потъва и плъховете го напускат.
Коментиран от #118
20:21 27.06.2026
112 дориан
До коментар #103 от "Дориана":
на радев юмручето е много секси,нали?20:21 27.06.2026
113 Гласът
20:21 27.06.2026
114 Дуки !
До коментар #68 от "Иван":
Промени се правят !Със Счупени Кости !
20:22 27.06.2026
115 Хихихии
До коментар #104 от "Идиотизъм":
Кви българи са тия кухи лейки! Развяват укро парцали и някъв флаг на воено икономически съюз 😂20:22 27.06.2026
116 БеГемот
20:22 27.06.2026
117 Нострадамус
Коментиран от #138
20:23 27.06.2026
118 Този коментар е премахнат от модератор.
119 Ама чакай ся...?!
До коментар #98 от "Дориана":
Наистина ли на протеста ги няма...-...Мирчев, Асен Василев, Пеевски , Борисов, Сачева...?!
Е тва вече е голЕма излагация,за организаторите на ...,,първият протест срещу Радев"...🫢!
Коментиран от #132
20:23 27.06.2026
120 Хаха !
До коментар #56 от "Хаха":
Петроханеца !20:23 27.06.2026
121 Aлфа Bълкът
20:23 27.06.2026
122 Дориана
До коментар #94 от "копърфийлд":
Прозрението вие защитниците на корупцията и мафията ще видите. Румен Радев и Прогресивна България ще управляват пълен мандат за ваш ужас , а вие се тръшкайте колкото си искате.Коментиран от #134
20:25 27.06.2026
123 любо жечев
Коментиран от #128
20:25 27.06.2026
124 Динго
20:26 27.06.2026
125 От Таози Народ !
Нищо Не става !
Прав Е !
Ония С АЕЦа !
20:26 27.06.2026
126 Конспиратор
Скрита цел - предизвикване процедура за свръх дефицит и ЕС натиска е търсеното алиби за увеличаване на данъците.
20:26 27.06.2026
127 Маринов
До коментар #1 от "Аоо!":
Не само. Четох по диагонала писанка на Христо Грозев. За този протест е платено и парите да през този Грозев, мисля аз. А като се има в предвид връзките му с МИ6 трябва да ви е ясно откъде духа вятъра. Този път няма да стане. Радев ще си изкара целия мандат - това искат избирателите. И никакви лигавщини няма да попречат за промените, които ще станат.А и много трябва да внимават такива организатори да не настъпят котето по опашката. И адвокатите им да почетат по задълбочено НК, глава първа.
20:26 27.06.2026
128 Русе
До коментар #123 от "любо жечев":
Българите избрахме Радев и подкрепяме Русия! Тия 20- 30 глупака не знам какви са!20:26 27.06.2026
129 не всички които бяха на прайда
абе въобще жалка картинка
и бутиково събиране на хижари и лами
20:27 27.06.2026
130 България я злепоставяха
20:28 27.06.2026
131 Пак
Рундьото няма срам, чест, достойнство. Подведе хората да му дадат мандат и ги излъга за абсолютно всичко. Рундьо няма да изкара дълго във властта. Ще има: Народ дал, народ взел. Не партиите, хората ще го изритат. Ще има протести отново и отново, докато си тръгне плешивият шмекер
20:28 27.06.2026
132 Дориана
До коментар #119 от "Ама чакай ся...?!":
Политическото унищожение на Борисов, Пеевски и техните съюзници и помагачи вече е заложено. И точно това се случва.Коментиран от #140
20:28 27.06.2026
133 Гинирал наско
20:28 27.06.2026
134 дориан
До коментар #122 от "Дориана":
"дорче",баща ти да не е бил зкпч?Коментиран от #144
20:28 27.06.2026
135 Смешници
20:29 27.06.2026
136 9ти септември
20:29 27.06.2026
137 хаха
До коментар #32 от "Чакам Референдумът на Дойран":
Не става това с референдум за кеша. Швейцария за разлика от нас си държи на специфичната форма на демокрация с референдуми и затова отказва да влезе в ЕС. Основните им причини да не искат да са в ЕС са:- заради законодателството в ЕС няма да им се признават референдумите и ще бъдат налагани правила и закони от Брюксел без право на обжалване или да не се приемат.
- страх ги е при война дали биха могли да бъдат неутрални. Неутралността ги е спасила в няколко войни и даже ги е направила богати, защото заради нея там са бягали капитали. Не искат при война ЕС-Русия или каквато и да е друга да бъдат набутани.
- законите им за данъци са специфични и привличат чуждестранни капитали с ниски данъци за чуждите инвеститори, 0 за приходи от чужбина и т.н. Не искат изравняване с данъците в ЕС.
- не искат да сменят франка. Той е бая по-стабилен от еврото и инфлацията му е към 1% вместо 3-4% като на еврозоната.
20:29 27.06.2026
138 бля..бля..още спя
До коментар #117 от "Нострадамус":
Па сканирай изобличаващите гарантирани от теб документи и ги публикувай в мрежата. От лайковете ще си уредиш и старините.20:30 27.06.2026
139 Петроханска сбирка
20:31 27.06.2026
140 дориан
До коментар #132 от "Дориана":
защо само политическо унищожение,не трябва ли да носят и наказателна отговорност?20:32 27.06.2026
141 От Човек бил 89-та на протестите
След 7 дни ПАК.
Човек като чете по горе му става ясно колко УПЛАШЕНИ са от Руското посолство.
20:32 27.06.2026
142 Оппа
20:32 27.06.2026
143 Дориана
До коментар #99 от "Българин":
Браво, много ми хареса коментара ви. Не се ядосвайте ние рептилите вече сме заложили провала и политическото унищожение на Мирчев и Асен Василев , които от политическа ненавист се превърнаха в предатели и съюзници на Борисов и Пеевски. Провала и унищожението на корупцията и мафията отдавна са заложени и сега събитията следват точно тази посока. Пример.- Баба Алино.20:34 27.06.2026
144 Може
До коментар #134 от "дориан":
Ама по вероятно е туй нещо, да е плод, на творчески колектив20:34 27.06.2026