Сръбският президент Александър Вучич, говорейки на митинг на своите поддръжници в Белград, заяви, че е в „последните си седмици“ като държавен глава.
„Това е последният път, когато ще се обърна към вас пред толкова много хора като президент. В продължение на 14 години служех вярно на страната си, служех ви вярно във всяка сфера. Обичам Сърбия повече от всичко на света. Никога не съм искал да служа на някого повече от родината си, Сърбия, и на вас. Казаха ви, че никога няма да напусна президентския пост. Това са последните ми дни и седмици като президент на републиката“, отбеляза сръбският лидер.
Вучич заяви, че страната трябва да гарантира своята енергийна независимост и военен неутралитет.
„Трябва да се развиваме възможно най-бързо. От август ще започнем да произвеждаме роботи в Сърбия. Трябва да отворим центрове за данни, да гарантираме сигурността на енергийната мрежа, газовите електроцентрали, водноелектрическите централи и малките и големите атомни електроцентрали, защото електричеството ще се превърне в най-важния ресурс. Не можем просто да чакаме да мине още един ден; трябва да запазим военния си неутралитет на всяка цена. Искаме да защитим собственото си въздушно пространство, а не някаква чужда армия. Това е безценно, защото означава свобода“, отбеляза Вучич.
Вучич заяви, че страната няма да се откаже от приятелството си с Русия и Китай, но ще „изпълни задълженията си“ по пътя си към членство в ЕС.
„Следваме европейския път. Но няма да разваляме приятелските отношения, например с Китай и Русия. Не изоставяме приятелите си в трудни времена. Ценим тези приятелски отношения. А що се отнася до ускоряването на напредъка по европейския път, да, ще изпълним задълженията си“, отбеляза Вучич.
Сръбският президент обеща да помогне на управляващата Сръбска прогресивна партия (СПП) да спечели предстоящите парламентарни избори с листа, наречена „Единна Сърбия“.
„След няколко седмици ще подам оставка. Казах на председателя и ръководството на СПП, че ще ни помогна да спечелим доверието на народа на предстоящите избори, за да можем през следващите четири години да осъществим всичко, за което говорих. Предложих – и те се съгласиха – да наречем печелившата ни листа на предстоящите избори „Единна Сърбия“, отбеляза сръбският лидер.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
21:09 27.06.2026
2 Хахахаха
Коментиран от #8
21:09 27.06.2026
3 райчев
21:09 27.06.2026
4 Швейк
21:10 27.06.2026
5 Помак
21:14 27.06.2026
6 Без майтап
21:15 27.06.2026
7 8888
Очевидно е че не се справя с управлението, а и няма изгледи да може!
21:18 27.06.2026
8 Мурка
До коментар #2 от "Хахахаха":
ТАКА СИ МИСЛЕХТЕ И ЗА БЪЛГАРИЯ -----СТРАННОТО Е ЧЕ БЪЛГАРИЯ ИСКАТ ТЪМНИЯТ ДРАГАЛЕВСКИ СУБЕКТ С КОНОПЕНА ВРАТОВРЪЗКА А ДЕМОКРАТИТЕ С НЕВИЖДАН УСПЕХ В ПАРЛАМЕНТА ЕДИН ФАЙТОН ПРЕДСТАВИТЕЛИ С КОЧИЯША21:20 27.06.2026
9 Няма
Коментиран от #11
21:21 27.06.2026
10 ГЕНЕРАЛ БОТАШОВ
ЗА ГУНДЯЕВ И ВАГИТ
СЕГА ЩЕ НАЛОЖИ ВЕТО
НА ВУЧИЧ ДА НЕ ПОДАВА ОСТАВКА.
ХАХА ХАХАХАХАХА ХАХАХАХАХА
21:22 27.06.2026
11 ДА БЪЛГАРИТЕ
До коментар #9 от "Няма":
Нямат Основание Да са Тъжни.НО ПРОДАЖНИТЕ РУСОФИЛКИ
ИМАТ .
21:24 27.06.2026
12 ОРБАН
Какво мислят по Въпроса?
21:25 27.06.2026
13 Владимир Путин, президент
Коментиран от #21
21:29 27.06.2026
14 Майор Деянов, на всеки километър
Пълен кьорфишек за дебелите тьоти русофилки.
21:32 27.06.2026
15 Атина Палада
Коментиран от #23
21:33 27.06.2026
16 Тоя
21:36 27.06.2026
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Този коментар е премахнат от модератор.
19 И сръбете изоставиха
21:47 27.06.2026
20 ха, ха, ха...
21:57 27.06.2026
21 ПРАВ СИ
До коментар #13 от "Владимир Путин, президент":
НАЧАЛНИКЪТ НА ФСБГЕНЕРАЛ
ГЕРМАН УГРЮМОВ:
НАЛОЖИ СЕ ДА ВЗРИВЯВАМЕ
ДОМОВЕ
ЗА ДА ВКАРАМЕ ПУТИН В КРЕМЪЛ .
КОЛКО ЛИ КРЪВ ЩЕ СЕ ПРОЛЕЕ
ЗА ДА. ГО ИЗКАРАМЕ ОТТАМ ?
МАЛКО СЛЕД ТОВА ИЗКАЗВАНЕ
ГЕНЕРАЛ УГРЮМОВ Е УБИТ.
21:59 27.06.2026
22 Бен Гурион
21:59 27.06.2026
23 любопитко
До коментар #15 от "Атина Палада":
Госпожо, Курти влезе през задния вход!22:00 27.06.2026
24 Ха ха ха
22:03 27.06.2026
25 Перо
22:05 27.06.2026
26 Архимандрисандрит Бибиян
22:11 27.06.2026
27 Румене
22:14 27.06.2026
28 руzко = боклук
22:15 27.06.2026
29 Васил
22:16 27.06.2026
30 Тервел
22:20 27.06.2026
31 Цецко
22:21 27.06.2026
32 И таа пу ткинска
Ееееедехееее
Кра сава
22:21 27.06.2026