11 Април, 2016 15:34 2 686 19

Русия достави първата част от ПВО системата С-300 на Иран

В подобрения си вариант С-300 е една от най-усъвършенстваните по рода си системи земя-въздух

Русия е доставила първата пратка от усъвършенстваната система за противоракетна отбрана С-300 на Иран, съобщиха ирански медии в понеделник, цитирани от Ройтерс.

В подобрения си вариант С-300 е една от най-усъвършенстваните по рода си системи земя-въздух, според британската институт за отбранителни изследвания на Великобритания (RUSI). За пръв път е използвана в разгара на Студената война през 1979 г.

С-300 може да порази множество самолети и балистични ракети на разстояние от около150 км.

Споразумение между Русия и Иран предизвика безпокойство в Израел, чието правителство твърди, че Иран има за цел да унищожи еврейската държава.

"Съобщавам, че днес бе изпълнена първата фаза от този договор", каза на пресконференция говорителят на иранското министерство на външните работи Хосейн Джабер Ансари.

Русия съобщи, че анулира договор за доставка на С-300 през 2010 г. под натиска на Запада. Президентът Владимир Путин вдигна самоналожената забрана през април 2015 г., след като бе сключено временно споразумение, което проправи пътя за окончателно споразумение между Иран и световните сили за ограничаване на ядрената програма на Техеран в замяна на отменяне на санкциите.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 самогон

    2 1 Отговор
    американците газ пикаят от яд!

    Коментиран от #2

  • 2 гост

    2 1 Отговор

    До коментар #1 от "самогон":

    пикаят ама успяха да ни накарат да унищожим нашите...апропо, виждал съм го това чудо на живо и е доста внушителна гледка
  • 3 раптор

    2 2 Отговор
    Иранците вече могат спокойно да си летят на персийските килимчета, необезпокоявани от американски стелтове!
  • 4 Генадий

    2 2 Отговор
    Свободните държави сами си избират какво руско оръжие да си купуват.
  • 5 шлемник байкалски

    3 3 Отговор
    Путин ,продава само когато му разрешат! Когато му забранят не продава ! Както се казва -"всеки да си знае мястото"!!!

    Коментиран от #6, #7

  • 6 Монго

    1 3 Отговор

    До коментар #5 от "шлемник байкалски":

    Тези три изречения сам ли ги измисли?
  • 7 Бай хой

    1 3 Отговор

    До коментар #5 от "шлемник байкалски":

    Преди два дни обанан се изряза че спирал сделката. Май вече никой не ги слуша.
  • 8 Девон

    3 2 Отговор
    Оха,оха като е огладнял Путя, не С-300 ами и Алина Кабаева ще предрожи на правоверните джагали!

    Какво да се прави тя муе мила, нооо доларчетата са му по мили!

    Коментиран от #10

  • 9 ГОЙКО

    2 3 Отговор
    ВЕЧЕ СЪМ УБЕДЕН НА ПУТИН МУ ПИСНА .ЩЕ СМАЧКА СТАРАТА ИЗМИЛЕНА ЕВРОПА А НЯКОИ ДРУГ ЩЕ СЕ ЗАНИМАЕ СЕВРЕИТЕ.
  • 10 кроко

    2 3 Отговор

    До коментар #8 от "Девон":

    Абе, негова си работа на кой какво ще предложи. Има какво да предложи и си го породава без да му пука обанана какво цвили. Ти си имаш само задника си и явно си го дал вече на концесия, така че гледай си в твойто канче, респективно твоя заден двор ;) !
  • 11 СССР

    2 3 Отговор
    Руснаците отказаха да мият западните кенефи и да смятат по този начин че се развиват! Вместо това наистина се развиха и станаха демокрация в истинският смисъл на думата а не тоталитаризъм какъвто в момента е в сащ! Радвам се искренно на техните успехи защото скоро тези които са се наг.зили на запад скоро ще объгнат г.зетата и към тях! А мотото на българският центаджия е ВИНАГИ ОБРЪЩАЙ Г.ЗЕТО КЪМ ПО СИЛНИЯ!

    Коментиран от #14

  • 12 tost

    1 3 Отговор
    Като гледам руснаците ,добре харчат „тръбите“ от Южен поток,че и на добра цена :).Щатите печатат долари, а рашките ги прибират ;)
  • 13 данъчен

    4 2 Отговор
    Руска демокрация=ПУТИНИЗАЦИЯ !!!Ха ха ха ,хо хо хооо...!

    В Русия ще има демокрация когато Путин започне да подаво данъчна декларация за доходите си от офшорки!
  • 14 Девон

    3 2 Отговор

    До коментар #11 от "СССР":

    Те руснаците и собствените кенефи не си мият но това не е политически акт а народопсихология!!!
  • 15 kcaniba

    2 3 Отговор
    само това ли унищожихме?!?!!!
    не ме разсмивайте путинофобчетааа)))
  • 16 Гостенин

    3 2 Отговор
    Преди усъвършестването на системата , самолет кацна насред Червения площад....Но иранците си купили усъвършенствани.Демек ще може да се каца само в покрайнините на Техеран.....
  • 17 мъжкар

    2 3 Отговор
    Ами не вярвам друга европейска армия да може да покаже нещо по-добро от това.Така че злобните коментари някой хора да ги натикат както са си натикали ръцете в задните части засукани настрани да няма вадене!
  • 18 Монго

    0 3 Отговор
    С-300 е отбранително оръжие,освен това Обанана заяви ,че то може да бъде преодоляно. Пък и тя руската техника нали е дърво. Защо тогава е това цирикане? Пък и руски самолети да не купували...Защо цирикат краварските?
  • 19 мъжкар

    0 0 Отговор
    Абе той Обанана много работи може да заяви важни са фактите.След като може да бъде преодоляно нека се пробват тогава ще гледаме американски птички как падат от небето.