15 Юни, 2016 14:25 2 526 3

Германия изпраща модерни самолети срещу „Ислямска държава“

  • самолети-
  • германия-
  • нато-
  • турция-
  • ислямска държава-
  • сирия-
  • awacs

Самолетите обаче няма да летят над Сирия, а ще наблюдават от безопасно разстояние

Германия изпраща модерни самолети срещу „Ислямска държава“ - 1
Снимка: Wikipedia

Германия обмисля изпращането на модерни самолети в Близкия изток за борбата срещу „Ислямска държава“, съобщи вестник „Ди Велт“.

Дислоцирането е по молба на НАТО, посочва изданието. Германските машини са оборудвани със системи за далечно радиолокационно откриване и управление, известни като AWACS.

Берлин обаче не иска самолетите – които могат да бъдат използвани като летящи командни центрове – да летят над Сирия.

Германците предпочитат те да бъдат над турското въздушно пространство и от там да допринесат за наблюдението на сирийското въздушно пространство.

Въпреки че германски самолети „Торнадо“ се включиха в бомбардировките срещу „Ислямска държава“, Бундестагът по-рано се противопостави на включването на НАТО в сирийския конфликт, изказвайки опасения, че това ще усложни мирните преговори.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 чукча

    3 0 Отговор
    И какво им е модерното,ще летят и слухтят вместо да допринасят реално за унищожението на ДАЕШ. Целта им не е Сирия, а Русия,нея ще шпионират.
  • 2 BBC

    3 0 Отговор
    Според нашите донбази и F-16 са"модерни"????
  • 3 кукуферкел

    2 0 Отговор
    Ма, вий за това ли до сега нищо не свършихте в борбата с ИДИЛ!? Завалийте, те не ползвали модерни самолети, ама ся като пратят модерните и ще им се стъжни живота на джихадистите.
Новини по държави: