5 Януари, 2018 08:27 3 590 6

Пробив! Северна Корея ще преговаря

  • северна корея-
  • южна корея-
  • преговори-
  • ким чен-ун-
  • пьончан

Пхенян прие предложението за диалог на високо равнище със Сеул на 9 януари

Пробив! Северна Корея ще преговаря - 1
Снимки: БТА/АР

Северна Корея е приела предложението за преговори на високо равнище с Южна Корея във вторник, предадоха световните агенции, като цитираха южнокорейската информационна агенция Йонхап.
Тя се позова на министерството на националното обединение.

На 2 януари Югът предложи на Севера среща на високо равнище в граничното селище Панминчжон на 9 януари, за да обсъдят участието на севернокорейски спортисти в Зимните олимпийски игри в южнокорейския курорт Пьончан другия месец, както и други въпроси от взаимен интерес за подобряване на двустранните отношения.

Ден по-късно Северна Корея възстанови "горещата линия" в демилитаризираната зона на полуострова.

Сега затворената комунистическа страна е изпратила послание, в което казва, че приема предложението на Юга за преговори във вторник. Подробности не бяха дадени.

Пробив! Северна Корея ще преговаря - 2

Двете Кореи предприеха тези стъпки за подобряване на обтегнатите си отношения след период на повишено напрежение заради амбициите на Севера да развива своята ядрена и ракетна програма.


Поставете оценка:
Оценка от 0 гласа.


Свързани новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 onq s konq

    16 9 Отговор
    В световната история, поне до момента "Севера" винаги е побеждавал "Юга".
  • 2 Кcaniba

    9 6 Отговор
    Сценария е за балъци.
    ФАЩ продавават на Юкорея и Японците,
    Русия на Китай и останалите
  • 3 Гост

    4 7 Отговор
    Ще преговаря , какво ще направи иначе?? Сигурно сега са му казали че не е хубаво да се пикае срещу вятъра?
  • 4 гост

    7 11 Отговор
    Храна няма , изпасоха тревата и сега трябва да рупат ракети ! Глада е по-силен от тока ...
  • 5 Бай хой

    6 1 Отговор
    Само не разбрах оя е комунистическата държава. Да не би да е демократичната Корея? То ако демократична е равно на комунистическа е ясно защо работите в България вървят на обратно.
  • 6 учител

    1 0 Отговор
    г-н Анатоли Стайков
    С.К е не затворена комунистическа страна, а се затворена социалистическа държава от империалистите.
Новини по държави: