Семейства на стотици военнослужещи и наемници, които са били убити или ранени по време на мисии в Афганистан, подадоха иск срещу американски и международни компании. Фирмите, които са участвали в проекти по възстановяването на Афганистан, са обвинени, че са плащали на талибаните за „защита”. Ищците смятат, че парите дадени на талибаните, са могли да бъдат използвани за терористични операции, включително и срещу американци, пише vesti.ru.
Военната операция в Афганистан продължава вече над 18 години. В своя пик броят на чуждестранните войници в страната е наброявал 150 000 души. Основните бойни сили на САЩ и НАТО бяха въведени в Афганистан през 2014 г.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Град Козлодуй
Коментиран от #5
08:04 29.12.2019
2 СЛАВИЯ
08:08 29.12.2019
3 Ал та фанах Атаопънах
Коментиран от #4
08:11 29.12.2019
4 Рошко
До коментар #3 от "Ал та фанах Атаопънах":
Бих казал изобщо англе, стъпи ли някъде започват раздори и войни08:12 29.12.2019
5 гост
До коментар #1 от "Град Козлодуй":
Неграмотник от село си ти!Коментиран от #6, #9
08:40 29.12.2019
6 ГРАД КОЗЛОДУЙ
До коментар #5 от "гост":
господин ГОСТ НИКА МИ ГО КОПИРА КАЛОЯН С НИК ПИДЕРУНГЕЛА ОТ БЛИЦ ЖИВЕЕ В БУРГАСКоментиран от #8
08:47 29.12.2019
7 Милев
10:04 29.12.2019
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Яшар
До коментар #5 от "гост":
То туй изтърбушеното ми е съсед в Хайредин . Иначе макя му е от с. Баница а бащите му - цяла първа атомна .12:26 29.12.2019
10 някой
Коментиран от #11
13:50 29.12.2019
11 Еййй
До коментар #10 от "някой":
Колко мн.знаеш.Само да кажа.Че.краварската сган разбира ,че не и е мястото у чуждите държави чак когато почнат да ги връщат с краката напред.
До преди години пуцат и бегат.
Ноооо веч нее така оти кат пуцат нема къде да избегат ,оти краварника веч нее в безопасност благодарение на голямите разстоянията.
19:25 29.12.2019