Камарата на представителите на американския Конгрес прие законопроект за недопускане на Русия до участие в срещите на Групата на седемте най-развити западни държави Г-7 и възстановяване на формата Г-8 с участието на Руската федерация, предаде ТАСС.
Документът предвижда забрана вашингтонската администрация да използва федерални средства за "подкрепа или съдействие на участието на Русия на заседанията на Г-7 и възстановяване на Г-8 с участието на Руската федерация", предаде БТА.
Според законопроекта, тази мярка ще престане да действа, едва когато държавният секретар на САЩ и директорът на националното разузнаване, при наличието на необходимите основания, ще могат да уверят законодателите, че "Русия е прекратила всякаква намеса в избори в САЩ и други държави от Г-7, държави от НАТО и ЕС", изцяло изпълнява задълженията си в рамките на Минските споразумения, "прекратила е незаконната окупация на Крим, Южна Осетия и Абхазия" и "е извела войските и въоръженията си от Приднестровието". Сега законопроектът трябва да бъде обсъден от горната камара на Конгреса - Сената, където републиканците имат мнозинство. Ако бъде утвърден, текстът трябва да бъде подписан от държавния глава.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ДА ИЗМЕТЕМ ГЕРБ
09:48 19.11.2020
2 Ха ха ха
Коментиран от #30, #86
09:48 19.11.2020
3 ТаУмВзе
09:48 19.11.2020
4 Бесен Язовец
тръгнсл сам!
Коментиран от #51
09:49 19.11.2020
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 НПО анлниче
09:50 19.11.2020
8 Смях
09:50 19.11.2020
9 Софиянец
09:50 19.11.2020
10 Едмон Дантес
Коментиран от #83
09:50 19.11.2020
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 А извеждането
09:51 19.11.2020
13 Бесен Язовец
09:51 19.11.2020
14 Путин
09:52 19.11.2020
15 Софиянец
09:53 19.11.2020
16 Коие е разумно
09:56 19.11.2020
17 Евгени Минчев
09:57 19.11.2020
18 пешо
09:57 19.11.2020
19 Гост
Коментиран от #87
09:58 19.11.2020
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Йордан Василев
09:59 19.11.2020
22 Путин
09:59 19.11.2020
23 Я кажете
10:03 19.11.2020
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Stéphanie 🎲
Коментиран от #35
10:06 19.11.2020
26 Онзи
10:08 19.11.2020
27 Димитров
10:10 19.11.2020
28 БПФ
Тази организация е бъдещето - защото обединява бързо развиващи се икономики и огромна част от световното население. Г-7 ??? Хахахаха !!!
САЩ и компания допускат катастрофална грешка - те трябваше на живот и смърт да привлекат Русия, която е част от западната цивилизация и държи колосални природни ресурси, християнска страна е, при това с високообразовано население. Русия можеше да даде сила на Г-7 и геостратегически и най-вече с ресурсна мощ. Вместо това идиoтите говедари я отблъскват, така че окончателно да се обвърже с Китай и Япония !!!
Коментиран от #48
10:11 19.11.2020
29 Малиии
10:11 19.11.2020
30 Този коментар е премахнат от модератор.
31 Лелеее
Взех прашката и им “ показах вратата “
Ха ха , готин ВИЦ...
10:15 19.11.2020
32 Рошко
10:16 19.11.2020
33 Ели Оригинал
Голям праз, трябва да има врагО "1984", Бюканън, Читам, Хънтингтън, Кисинджър-димпломатично САЩ се разпадат пред очите ни, смях.Бива късогледство, наглост и цинизъм, но тяхното е "безкрайност - Айнщайн".
Англосаксите ще воюват до последния албански, македонски, български, грузински, украйнски, молдовски, турски, азербайджански, косовски, сръбски, полски, прибалтийски воин.
Чакаме поредната "демокрация" в Молдова, любимият ни посланик там Дерек Джамал Хоган до август 2019 дипломатическа мисия Азербайджан.
Който си агитира за "соросоиди" в Молдова, но не Нее, не е намеса във вътрешни работи на държави, а е свободЪ по американски.
10:21 19.11.2020
34 БГ ЕС НАТО
Коментиран от #36, #38, #71
10:29 19.11.2020
35 Тръмп
До коментар #25 от "Stéphanie 🎲":
Много точно изказване, взе ми думата от устата10:33 19.11.2020
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 хахаха
10:37 19.11.2020
38 Ели Оригинал
До коментар #34 от "БГ ЕС НАТО":
Сега веднага, търчат, над Севастопол знаме на НАТО-чудничко.Пирогов който е обучавал лекари и правил операции, докато снарядите са летели над главата му.
Пирогов е водил лекции на доброволци докато са се водили военни действия, и има огромен принос "анестезия с етер".
Има една болница на пъпа на София, там ходите като стане тежка ситуацията, името ще го запазя в тайна, щот е Топ Сикрет.
В знак на Протест, веднага откажете да се лекувате в "Пирогов".
В името на "демонокрацията" - партийните Директиви на англосаксите трябва да се спазват с цената на "живот и смърт".
10:38 19.11.2020
39 яко ни лъжат
Коментиран от #42
10:41 19.11.2020
40 до БПФ
(Технологиите, създадени в САЩ, дадоха възможност на всеки иньорант да се "изявява")
10:42 19.11.2020
41 Ще си го
10:50 19.11.2020
42 Ели Оригинал
До коментар #39 от "яко ни лъжат":
Затова им е трън в очите на англосаксите Китай.заедно с Индия, Бразилия, Индонезия и др.
"Старите богове си отиват", в което няма нищо лошо, Тойнби го е писал, да го приемат с достойнство, "совите не са това, което са".
И "Казабланка" - "това е началото на едно прекрасно приятелство" - Търговски съюз Тихоокеанско Споразумение.
Вече не се правят подобни филми, защо ли?
"черните клавиши на пианото са дискриминация".
10:51 19.11.2020
43 Сандо
10:56 19.11.2020
44 Лост
10:57 19.11.2020
45 Бавноразвиващи
10:57 19.11.2020
46 стоян георгиев
11:04 19.11.2020
47 Басри Алиев
11:06 19.11.2020
48 Хахаха
До коментар #28 от "БПФ":
"САЩ и компания допускат катастрофална грешка - те трябваше на живот и смърт да привлекат Русия".Трябваше драги ама тях ги управляват корпорации които мислят 5 години напред а не стратези които мислят 50 години напред.
Коментиран от #57
11:07 19.11.2020
49 БГ ЕС НАТО
Коментиран от #50
11:17 19.11.2020
50 БГ ЕС НАТО
До коментар #49 от "БГ ЕС НАТО":
до 38 Ели оригинала11:18 19.11.2020
51 Сичкоото рууснак само правоокатор
До коментар #4 от "Бесен Язовец":
Показват им от къде няма да влязат повече.11:40 19.11.2020
52 Този коментар е премахнат от модератор.
53 Бачо Киро
12:18 19.11.2020
54 Развийш ли
До коментар #52 от "хахаха":
Как да не и пука Знаеш ли от кога са се замолили да ги приемат ама нет12:19 19.11.2020
55 павел пенев
12:19 19.11.2020
56 Ддд
До коментар #52 от "хахаха":
Кочинката се прави, че не и пука, но и пука от всичко. Нали щяха да се откажат да използват долари. Отказаха ли се? Търгуват ли вече само с рубли и юани?12:19 19.11.2020
57 Бачо Киро
До коментар #48 от "Хахаха":
Даже и 5 години напред не мислят вече, гледат тази година да са на печалба пред кредиторите/акционерите и евентуално и догодина да е ок. Всички са минали на програма "ден за ден". Като се прецака работата сменят фирмата, а други сърбат попарата.12:20 19.11.2020
58 БРЦК
12:25 19.11.2020
59 не може да бъде
12:33 19.11.2020
60 Вълко Червенков
12:41 19.11.2020
61 бузлуджа
12:57 19.11.2020
62 Грух
13:33 19.11.2020
63 един от многото
13:38 19.11.2020
64 12345
13:47 19.11.2020
65 ke da
15:37 19.11.2020
66 kjl
15:53 19.11.2020
67 Диверсант
16:03 19.11.2020
68 ПЕШО ДОПИШИ
16:06 19.11.2020
69 ПЕНКО
Коментиран от #72, #77
16:11 19.11.2020
70 ПЕНКО
16:13 19.11.2020
71 касандра
До коментар #34 от "БГ ЕС НАТО":
Точно заради питейната вода в 1956г Крим беше административно беше даден на Украйна, защото РФ няма суха граница с Крим. Русия както за една година построи мост до Крим така ще реши и проблема с водата.От както Крим го има на картата никога не е бил украински.16:21 19.11.2020
72 Майкооо
До коментар #69 от "ПЕНКО":
Още един със заварки в мозъка Пази Боже17:11 19.11.2020
73 Този коментар е премахнат от модератор.
74 Джак
18:53 19.11.2020
75 Сирил
21:05 19.11.2020
76 Този коментар е премахнат от модератор.
77 4675
До коментар #69 от "ПЕНКО":
Не ти е лесно и на тебе...23:56 19.11.2020
78 Този коментар е премахнат от модератор.
79 Този коментар е премахнат от модератор.
80 Бай Ганьо
Коментиран от #82
07:19 20.11.2020
81 алком4
09:52 20.11.2020
82 алком4
До коментар #80 от "Бай Ганьо":
Казва се Голанските възвишения,а не сведениее "Горанските"! После за твое сведение ,те не са "арабски" ,а отколешни,израелски.Ето защо САЩ,ще подкрепят Израел ,притова ,правилно.09:57 20.11.2020
83 Този коментар е премахнат от модератор.
84 Петър Волгин
По силата на международното право принадлежат на Сирия, но от 1967 г. са окупирани от Израел, вследствие от т.нар. „Шестдневна война“, известна също и като „Третата арабско-израелска война“. От 1981 г. в областта са в сила и израелските закони.
Голанските възвишения имат огромно стратегическо значение както за Сирия (обусловено от близостта им до Дамаск), така и за Израел (заради водните източници и военния контрол над северната част на еврейската държава). Най-високият връх на израелска територия e връх Хермон (2224 м), който се намира в тези възвишения.
23:24 20.11.2020
85 Джон
15:29 21.11.2020
86 kkk
До коментар #2 от "Ха ха ха":
Що пък да ги питат- Путин отдавна заяви в прав текст, че Русия няма да участва в мижави формати като Г-7 и се интересуват само от срещите на широка основа Г-20.Тоест приемат закон "няма да пуснем Русия" на място където руснаците нямат интерес да бъдат и веднага се хвалят с това... Ефектът е като на гей-бар да сложиш табела "не пускаме хетеро"- никакъв...
17:21 21.11.2020
87 човек
До коментар #19 от "Гост":
РАзправят,скоро китайците щели да имат обща граница с Финландия!!17:40 21.11.2020
88 ела
21:37 21.11.2020