Руските власти освободиха от ареста активистката Любов Собол, близка до опозиционния лидер Алексей Навални. Тя беше задържана преди повече от 48 часа. Собол публикува видеозапис в Туитър, на който е на улица в руската столица, предаде БНР.
"Напълно невинна съм", заяви 33-годишната адвокатка пред телевизия "Дожд". "Смятам, че това обвинение срещу мен е отмъщение срещу Навални, колкото и абсурдно да звучи, отмъщение за факта, че оживя, след като беше отровен с химическо оръжие, отмъщение за дейността му срещу корупцията", добави тя. Собол беше арестувана в петък, дни след като Навални съобщи, че се е обадил на един от предполагаемите участници в опита за отравянето си.
По-късно адвокатката позвънила на вратата на същия предполагаем служител на руската Федерална служба за сигурност. Според руските власти тя е следствена за заплахи и нарушаване на неприкосновеността на жилището. Твърди се, че е проникнала в дома на възрастна жена. Обвинение, което Собол отрича. По повдигнатите обвинения Любов Собол може да получи присъда до две години затвор, отбелязва AP, като припомня, че Федералната служба за сигурност определи записа от обаждането на Навални като фалшификация.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Оооохооо отишла е да обира
10:42 28.12.2020
3 Жоро
10:43 28.12.2020
4 Охо Бохо
10:45 28.12.2020
5 Бесен Язовец
10:47 28.12.2020
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 ТаУмВзе
10:51 28.12.2020
8 Наблюдател
Коментиран от #9
10:59 28.12.2020
9 Бесен Язовец
До коментар #8 от "Наблюдател":
Никой не се развива както Кравария с космическия външен дълг!11:01 28.12.2020
10 Наблюдател
Коментиран от #18
11:08 28.12.2020
11 Бесен Язовец
Коментиран от #14
11:10 28.12.2020
12 Ива Бебека
11:11 28.12.2020
13 Минаващ оттук
11:17 28.12.2020
14 Наблюдател
До коментар #11 от "Бесен Язовец":
Смея се...това ли роди кра.ту.на.та. ти? Хайде-дай воля на глупостта си.11:17 28.12.2020
15 Бесен Язовец
11:20 28.12.2020
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Охо Бохо
До коментар #10 от "Наблюдател":
А вие откъде знаете, че не е такъв? Поне пише грамотно, а образование се купува, а и не се иска да знаеш, за да си политик. Справка ~настоящото управление11:27 28.12.2020
19 Охо Бохо
До коментар #16 от "ЧЕКИСТ":
Барабар с червения боклук Боко!Коментиран от #20
11:28 28.12.2020
20 Този коментар е премахнат от модератор.
21 Охо Бохо
До коментар #20 от "Шумкар":
Аз за проста.. ци, не наяли се отрочета на утайка та на комунистите пребоядисали се на гербаджии, а преди това на седесари и царисти не гласувам. Човек един път се лъже.11:39 28.12.2020
22 big
12:21 28.12.2020
23 Тц!
До коментар #20 от "Шумкар":
Мерси ! Не съм циганин !12:50 28.12.2020
24 Аз40
Коментиран от #25
14:45 28.12.2020
25 И тук си ги
До коментар #24 от "Аз40":
имаме - Паси, Ленчето Поптодорова. И тук крадат - дали ще вършиш тази дейност по летища или ще влизаш в чужди домове, разлика няма...18:08 28.12.2020