Турският президент Реджеп Тайип Ердоган заяви пред репортери, че планира да се срещне с руския президент Владимир Путин по-късно през седмицата, съобщи АП.
Агенцията уточни, че турска делегация е посетила Киев в събота и е разговаряла с украинския президент Володимир Зеленски.
По думите на Ердоган Украйна е предала определени условия на турската делегация. Турският държавен глава изрази надеждите си, че "като ускорим този процес на преговори, ще се опитаме да ускорим евакуацията в Марипол". Освен това президентът още веднъж подчерта, че Турция иска "да събере лидерите в Истанбул или Анкара."
По-рано Ердоган сподели, че правителството прави всичко възможно, за да предпази Турция "от последствията на руско-украинската война", тъй като инфлацията в страната достига нови върхове.
АП уточнява, че в момента няма потвърждение от Кремъл за предстоящата среща.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Жоро
10:09 02.05.2022
2 дедо Герчо
10:10 02.05.2022
3 рашист
10:11 02.05.2022
4 Този коментар е премахнат от модератор.
5 Ало, Ердоган
10:12 02.05.2022
6 Киро Ракетата
10:13 02.05.2022
7 ХОУ
10:14 02.05.2022
8 Иванушка 🇷🇺
ВоФката вече не е фактор ))
10:14 02.05.2022
9 Този коментар е премахнат от модератор.
10 Иванушка 🇷🇺
До коментар #9 от "путин към България:":
".. скоро с танкове ще дойдат и вас да освободим..." - бе Ако ще ни "освобождате" три месеца и три години като Украйна, аре нЕма нужда. НЕЩАСТНИЦИ НЕЩАСТНИ😄😄😄
Коментиран от #11
10:20 02.05.2022
11 Ицето
До коментар #10 от "Иванушка 🇷🇺":
НЕЩАZНИК10:24 02.05.2022
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 РЕАЛИСТ
До коментар #9 от "путин към България:":
Мечтай си. Един път стомна за вода, втори път и на третия, знаеш кво става. Просто Путин ще каже на Ердоган, че няма да се меси , ако си взема нещо от България. Отписани сме. Възродителния процес Турция беше тръгнала, но имаше десант на руските ВДВ, на южното Черноморие и Турция се спря. Питай морските, колко платнища и манерки събираха от плажа.10:33 02.05.2022
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 !!!?
10:46 02.05.2022
16 не се кахъри
До коментар #14 от "Не ми стана ясно":
Знаем и турски и руски...,защо ли? Нека само си спомним думите на Апостола...,този който ще ни освободи, той и ще ни поробиКоментиран от #19
10:47 02.05.2022
17 !!!?
До коментар #14 от "Не ми стана ясно":
Учи Zигански !10:50 02.05.2022
18 Анализатор
Освен това паркинсона на Путлер му е в напреднала фаза, шизофренията също!
Коментиран от #31
10:51 02.05.2022
19 РЕАЛИСТ
До коментар #16 от "не се кахъри":
Ами да беше се освободил сам бе. Що чака 500 години. Я виж съседите какви въстания правеха, а ние Априлското само с няколко мижави села минахме. Само че те нямат поговорка" Мирна главица сабя не я сечеКоментиран от #20, #21
10:52 02.05.2022
20 ElГреко
До коментар #19 от "РЕАЛИСТ":
Днешната територия на Гърция е 400 години с Османската власт. Направете си сметка колко време са се бунтували и тях не ги знаем.11:17 02.05.2022
21 ElГреко
До коментар #19 от "РЕАЛИСТ":
Прочутата фраза на някогъшния византииски патриарх е следната : Предпочитам да видя турски фес, отколкото кардиналска шапка в Костантинопол.Коментиран от #23
11:33 02.05.2022
22 Брендилия
До коментар #14 от "Не ми стана ясно":
Учи Србски☺... Някога България до Београд и Браничево... прикари цигани не е имало по тези земи☺!!!11:36 02.05.2022
23 РЕАЛИСТ
До коментар #21 от "ElГреко":
Абе викат "Голям камък хвърли, голяма дума не казвай". До последно папата е предлагал помощ на Константинопол, ако сключи уния, ама не. Императорът спорил за православни глупости в Света София, докато турците влизали. Оставили ги 48 часа да кормят, плячкосват и изнасилват. Клъцнали главата и на императора.Коментиран от #24
11:47 02.05.2022
24 ElГреко
До коментар #23 от "РЕАЛИСТ":
Патриархът е казал това на основанието на онова дето са сторили кръстоносците през лето 1204. Дори тогава да са изминали 250 години не са забравили онова дето са сторили католиците на Света София.Коментиран от #25
12:15 02.05.2022
25 РЕАЛИСТ
До коментар #24 от "ElГреко":
Абе добре, ама ако беше послушал папата и сключил уния, нямаше да го има това клане и Константинопол нямаше да се нарича Истанбул сега. Кой знае, можеше и ние 500 години история да не загубим.Коментиран от #26
12:38 02.05.2022
26 ElГреко
До коментар #25 от "РЕАЛИСТ":
Не се знсе какви са били условията на католиците че Патриарха да каже това. Направете си сметка. Понякога се избира по малкото зло.13:41 02.05.2022
27 Наглецо
Коментиран от #28, #29
14:15 02.05.2022
28 Този коментар е премахнат от модератор.
29 троскот
До коментар #27 от "Наглецо":
Всеки прави своите заключения спорет това дето има някои с..ат други творят.14:26 02.05.2022
30 ДОСТ
18:17 02.05.2022
31 ДОСТ
До коментар #18 от "Анализатор":
ПУТИН НЕ Е ПРЕСТЪПНИК. ТОЙ Е ЧОВЕК НА ЧЕСТТА. ВИНАГИ ЩЕ ГО ПОДКРЕПЯМ. МНОГО СА МАЛКО ПОЛИТИЦИТЕ КАТО НЕГО В СВЕТА.18:21 02.05.2022
32 Лилипутин
Ами как да има ,Паркинсона става все по силен и операция ме чака.никакви срещи . Една среща може да изпревари всички други.среща с всевишния.
18:41 02.05.2022
33 Този коментар е премахнат от модератор.