Президентът на Украйна заяви, че руската армия е нанесла вечерни удари с безпилотни самолети камикадзе по страната в трета вълна от атаки във вчерашния ден, предаде БНР.
"Току-що имаше нова атака с руски дрон“, каза Володимир Зеленски във вечерно видеообръщение към нацията, докато сирените за въздушна тревога в Киев отекнаха за четвърти път в понеделник, съобщават Ройтерс и "Файненшъл таймс". Украинският президент не посочи къде са извършени новите руски атаки.
При ударите сутринта бяха убити четирима цивилни в столицата Киев.
"Успяваме да свалим някои от ракетите и дроновете. Само за 12 часа - от 21.00 часа в неделя бяха унищожени 37 ирански дронове, получени от Русия, и няколко крилати ракети“, добави Зеленски.
Той призова международната общност да "спре този терор" и да предостави на неговата страна повече системи за противовъздушна отбрана.
"Русия няма шанс на бойното поле. И тя се опитва да прикрие военните си поражения с терор“, добави Зеленски. Коментарът му се отнася до седмици на успешни контраофанзиви на украинските войски в далечните източни и южни региони, окупирани от руските сили.
По-рано в понеделник вечерта кметовете на две киевски предградия потвърдиха, че украинските сили са свалили руски смъртоносни дронове, които гъмжат около столицата.
Длъжностни лица в южния черноморски пристанищен регион Одеса също съобщиха за атаки с руски дронове, някои от които според тях са били отблъснати от защита земя-въздух.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Последния Софиянец
06:07 18.10.2022
2 Този коментар е премахнат от модератор.
3 Делю Хайдутин
Коментиран от #25
06:08 18.10.2022
4 украинец учуден
06:15 18.10.2022
5 истината
Запечатаното е сравнено с кадри от филм на режисьора Сам Мендес за битките през Първата световна война .
Те горките войничета са прекарани много! Значи украинските войници вървят напред и обират куршумите, ако решат да бягат зад тях са чуждите наемници, които ги разстрелват! Тоя евреин зельо се напълни с пари от смърта на украинския народ! По данни на американски финансови медии зеленски е станал милиардер още май месец, тази година!
Коментиран от #8
06:16 18.10.2022
6 Бля,бля
06:18 18.10.2022
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Вашето Мнение
До коментар #5 от "истината":
Не заслужават милост ни войничетата им ни граждането им. Долни нацисти, пропити от западна пропаганда. Дори т.нар. бежанци и бежанки се държът като нацисти в чуждите държави, в които ги хрантутят.Коментиран от #26
06:19 18.10.2022
9 Джесика
Гаси, това е подкрепа на мира.
06:20 18.10.2022
10 Вашето Мнение
06:20 18.10.2022
11 Клю клю нюз
06:21 18.10.2022
12 Кокса
Коментиран от #15
06:21 18.10.2022
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 Вашето Мнение
До коментар #12 от "Кокса":
От шаш не дават.06:24 18.10.2022
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Ццц
06:25 18.10.2022
18 Мишел
Коментиран от #35
06:26 18.10.2022
19 Демек
06:27 18.10.2022
20 Спилбърг
06:27 18.10.2022
21 аз мисля че
Коментиран от #30
06:28 18.10.2022
22 старшинката
06:30 18.10.2022
23 Бля,бля
До коментар #16 от "Колев":
Ами това е пропагандата! По възрастните не могат да приемат измислените фащтски празници ,но на младите им промиват мозъците ,еле пък ако отвориш "националните"телевизии,ноооо палачинката може би е наред да се обърне.06:32 18.10.2022
24 Един
Факти не отразяват многохилядните антиправителствени демонстрации в Европа и САЩ, но охотно величаят укрофашистите. Слугинска журналистика!
06:50 18.10.2022
25 някой
До коментар #3 от "Делю Хайдутин":
Предполага се , че дроновете са изработени в Иран по руска поръчка , чертежи , и технологии . А Русия използва иранската работна сила, и производствени мощности . Нещо като кооперирано производство . Щото такива дронове са ефективни , когато има кой да ги прави в големи количества .06:50 18.10.2022
26 Ъхъ
До коментар #8 от "Вашето Мнение":
Издадоха ли пощенската марка с горящия мост? Щото сега имат повод за цяла серия марки. Ще ви напълят цял класьор.07:00 18.10.2022
27 вокае
07:02 18.10.2022
28 Зеления става все по зелен явно ще е
07:09 18.10.2022
29 Слава на Украйна
Слава на украинските герои които не отстъпиха на руската орда и показаха на света как се защитава родина .
А наште русороби ден и нощ чакат и се молят руския ботуш да дойде и да го лижат и целуват ,завинаги
07:12 18.10.2022
30 Тя революцията
До коментар #21 от "аз мисля че":
Дойде в могилизираните ушанки . Почнаха да трепят командирите си .Ще има още ,започна се
07:13 18.10.2022
31 Ушанков
Приятелски огън .
Явно някой пак е бил пиян ,по време на дежурство.
07:17 18.10.2022
32 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
Коментиран от #36
07:17 18.10.2022
33 Браво на Русия
07:17 18.10.2022
34 УКРАЙНА, С ТЕБ СМЕ
Коментиран от #38
07:22 18.10.2022
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 свеад
До коментар #32 от "ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ":
Така те лъжат по "независимите български медии". Инче по фронтовете укрите скачат с бънджи, само че няма въже. Такъв бой ги бият че само на укри ще станат и само на нападение. Гледай новините колкото и да лъжат накрая ще излезе истината. Вчера са ги потрошили от бой, а днес ги чака още бандерите. А унищожението им е гарантирано, нищо няма да им помогне.07:24 18.10.2022
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 СЛОНА
07:38 18.10.2022
40 Нашите психопати-русофили
А Путлер и Митрофанова ходят да им бае оня лъжепоп от ГРУ 🤣🤣🤣
07:45 18.10.2022
41 свидетел
08:17 18.10.2022
42 Украинка
10:54 18.10.2022
43 един от многото
12:22 18.10.2022