Кабинетът на украинския президент Володимир Зеленски съобщи за две попадения върху енергийния инфраструктурен обект в Днепър. Това съобщава "Политика на страната".
Информацията за ударите беше потвърдена и от заместник-началника на канцеларията на президента на Украйна Кирило Тимошенко в своя Telegram. „Сериозни щети. Повече подробности по-късно“, написа той.

Фактът, че е избухнала експлозия в предградията на Днепър, стана известен сутринта на 18 октомври. В града се наблюдава силно задимяване, властите призоваха жителите да не напускат убежищата си.
Тази нощ е обявена въздушна тревога в Днепропетровска и Киевска области, както и на контролираната от Украйна територия на Запорожка област и Киев. Кметът на Кривий Рог Александър Вилкул каза, че в града е имало експлозии.
Източник: ФАКТИ

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Като вдовица за ...
Коментиран от #13
09:56 18.10.2022
2 Българин
09:58 18.10.2022
3 Що така
Коментиран от #14
09:59 18.10.2022
4 Зеленски чао
10:00 18.10.2022
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Този коментар е премахнат от модератор.
7 ДА ИЗМЭТЕМ харвардския ГАЛОSHHH
И повече да не вярва на господаря си отвъд Голямата локва...
10:03 18.10.2022
8 Теле
10:07 18.10.2022
9 ЕВРОНЮЗ
10:07 18.10.2022
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Точен
10:12 18.10.2022
13 Ами
До коментар #1 от "Като вдовица за ...":
Свършиха ракетите, за това стрелят с ирански дронове и ракети!10:15 18.10.2022
14 Ами
До коментар #3 от "Що така":
На фронта руската армия бяга! Какво общо имат ракетите с армията на фронта? Вие добре ли сте? Ракетите могат да се изстрелят и от руска територия.Коментиран от #17
10:16 18.10.2022
15 Този коментар е премахнат от модератор.
16 Нобелист за мир
10:28 18.10.2022
17 Мишел
До коментар #14 от "Ами":
За да осигури успеха на предстоящото откриване на втори фронт в Украйна, Русия удря, първо , тези инфраструктурни обекти, които са ключови за възможностите за прехвърляне на резерви и тежки оръжия в страната, и второ, командни центрове на ВСУ.Фантазираш за бягството на фронта. На фронта руската армия бе усилена с 10 000 войника и от три седмици не е отстъпила и сантиметър.. На фронта в същото време украинската армия дрогираните украински войници опитват да настъпват без въздушна подкрепа, в голата степ и биват разстрелвани от руска артилерия и самолети.
Коментиран от #22, #23
10:41 18.10.2022
18 Българин
Коментиран от #20
11:28 18.10.2022
19 един от многото
12:09 18.10.2022
20 ценности
До коментар #18 от "Българин":
Интересно ми е ти , какво ще спечелиш от това кой ще загуби тази война!12:10 18.10.2022
21 Тарльо
12:20 18.10.2022
22 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #17 от "Мишел":
сантиметри не отстъпват,но километри ,да!12:44 18.10.2022
23 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #17 от "Мишел":
Мишелче,къде и кога ще се отвори втори фронт???????Вече са пред херсон,тези дет не са завладели и сантиметър последните,колко часа не каза....12:52 18.10.2022
24 Украинка
12:56 18.10.2022
25 нормален
21:31 18.10.2022