Тема: Украйна

18 Октомври, 2022 09:55 3 718 25

Зеленски обяви удари по енергийната инфраструктура

  • украйна-
  • война-
  • русия-
  • въздушна тревога -
  • днепропетровска -
  • киевска области-
  • запорожка област -
  • киев

Тази нощ е обявена въздушна тревога в Днепропетровска и Киевска области, както и на контролираната от Украйна територия на Запорожка област и Киев

Зеленски обяви удари по енергийната инфраструктура - 1
Снимка: БГНЕС

Кабинетът на украинския президент Володимир Зеленски съобщи за две попадения върху енергийния инфраструктурен обект в Днепър. Това съобщава "Политика на страната".

Информацията за ударите беше потвърдена и от заместник-началника на канцеларията на президента на Украйна Кирило Тимошенко в своя Telegram. „Сериозни щети. Повече подробности по-късно“, написа той.

Зеленски обяви удари по енергийната инфраструктура
Снимка: БГНЕС

Фактът, че е избухнала експлозия в предградията на Днепър, стана известен сутринта на 18 октомври. В града се наблюдава силно задимяване, властите призоваха жителите да не напускат убежищата си.

Тази нощ е обявена въздушна тревога в Днепропетровска и Киевска области, както и на контролираната от Украйна територия на Запорожка област и Киев. Кметът на Кривий Рог Александър Вилкул каза, че в града е имало експлозии.

Източник: ФАКТИ

Зеленски обяви удари по енергийната инфраструктура
Снимка: БГНЕС


Поставете оценка:
Оценка 4 от 16 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Като вдовица за ...

    73 7 Отговор
    Ама нали изтепахте руската армия бе...нали им свършиха ракетите....-сега що ревеш???

    Коментиран от #13

  • 2 Българин

    61 10 Отговор
    Русия ще спечели тази война.
  • 3 Що така

    63 3 Отговор
    Е нали бягаха русите,нали ги избивахте и армия не им остана? Нали нямаха повече ракети? Нали победите ви бяха зашеметяващи? Или само фейкове ни мятахте та чаки нашите сорос драскачи изпадаха в дива радост...

    Коментиран от #14

  • 4 Зеленски чао

    49 3 Отговор
    Всичко върви по план!
  • 5 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 6 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 7 ДА ИЗМЭТЕМ харвардския ГАЛОSHHH

    49 3 Отговор
    Зеленото пуделче на дъртия бай(дог)дън да вдига бялото знаме, за да спаси страната си.
    И повече да не вярва на господаря си отвъд Голямата локва...
  • 8 Теле

    32 0 Отговор
    Я се разберете преписвачите кой какво удря
  • 9 ЕВРОНЮЗ

    40 1 Отговор
    Ох, аз го чаках на Червения площад тоя пък те му били спрели тока.... Z Z Z Z Z
  • 10 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 Точен

    54 2 Отговор
    Украйна беше опитът на Запада да удари Русия в сърцето. Сега Русия използва Украйна да удари икономиката на Германия, Полша, балтийските мишки, а ние българите доброволно се самоунищожаваме за кефа на САЩ и брюкселските зелки.
  • 13 Ами

    5 25 Отговор

    До коментар #1 от "Като вдовица за ...":

    Свършиха ракетите, за това стрелят с ирански дронове и ракети!
  • 14 Ами

    3 34 Отговор

    До коментар #3 от "Що така":

    На фронта руската армия бяга! Какво общо имат ракетите с армията на фронта? Вие добре ли сте? Ракетите могат да се изстрелят и от руска територия.

    Коментиран от #17

  • 15 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 16 Нобелист за мир

    24 0 Отговор
    Много реве тоя бе. Все такива ги избира запада - меки круши телезвезди,които денонощно бълват лъжи.
  • 17 Мишел

    30 2 Отговор

    До коментар #14 от "Ами":

    За да осигури успеха на предстоящото откриване на втори фронт в Украйна, Русия удря, първо , тези инфраструктурни обекти, които са ключови за възможностите за прехвърляне на резерви и тежки оръжия в страната, и второ, командни центрове на ВСУ.
    Фантазираш за бягството на фронта. На фронта руската армия бе усилена с 10 000 войника и от три седмици не е отстъпила и сантиметър.. На фронта в същото време украинската армия дрогираните украински войници опитват да настъпват без въздушна подкрепа, в голата степ и биват разстрелвани от руска артилерия и самолети.

    Коментиран от #22, #23

  • 18 Българин

    1 22 Отговор
    Русия ще загуби тази война.

    Коментиран от #20

  • 19 един от многото

    4 0 Отговор
    Да не забравиш и това да напишеш в книгата си!
  • 20 ценности

    4 0 Отговор

    До коментар #18 от "Българин":

    Интересно ми е ти , какво ще спечелиш от това кой ще загуби тази война!
  • 21 Тарльо

    15 0 Отговор
    Оттук нататък това му задължение,да ни информира, колко са му го набили руснаците...
  • 22 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ

    5 5 Отговор

    До коментар #17 от "Мишел":

    сантиметри не отстъпват,но километри ,да!
  • 23 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ

    1 5 Отговор

    До коментар #17 от "Мишел":

    Мишелче,къде и кога ще се отвори втори фронт???????Вече са пред херсон,тези дет не са завладели и сантиметър последните,колко часа не каза....
  • 24 Украинка

    10 1 Отговор
    Отдавна трябваше,много чакаха
  • 25 нормален

    1 0 Отговор
    До тези резултати води непрекъснато помпане на оръжие за украйна вместо да се впрегнат дипломатическите разговори склеротичният старец нещо е абсолютно неадекватен
Новини по държави: