Членове на Корпуса на гвардейците на ислямската революция в Иран са в Крим. Там се опитват да научат руските военни как да използват безпилотните дронове камикадзе "Шахед-136".
Това съобщи в дневния си обзор за ситуацията в Украйна Институтът за изследване на войната (ISW).
Неговите анализатори се позовават на изказвания да действащи и пенсионирани топ американски служители за в. "Ню Йорк таймс".
Анализаторите отбелязват, че по този начин Корпусът на гвардейците на ислямската революция в Иран допринася за продължаващата война на Русия срещу Украйна.
"Всички ирански служители в Украйна вероятно са били инструктори за иранските дронове-камикадзе. Остава неясно дали иранските инструктори сами управляват безпилотните самолети, или просто обучават руските войници как да го правят", посочва ISW.
Експертите добавиха, че от средата на септември руските войски са изпратили десетки самолети "Шахед-136" срещу цивилни цели в Украйна, като са дали приоритет на терористичното въздействие върху цивилното население, вместо да постигнат осезаеми резултати на бойното поле.
Неравномерното прилагане на частичната мобилизация от страна на руския президент Владимир Путин води до социални разломи, които стимулират руското информационно пространство да маргинализира още повече етническите малцинства.
Както ISW вече е съобщавала, стрелбата на 15 октомври на полигон в Белгородска област вероятно е естествена последица от продължаващата политика на Кремъл да използва бедните и малцинствените общности, за да поемат основната тежест на усилията за създаване на сила, докато защитава етническите руснаци и по-заможните руски граждани.
Руски източници твърдят, че виновни за стрелбата на полигона в Белгородска област са двама етнически таджикистанци с руски паспорти, които са били насилствено мобилизирани.
Руското информационно пространство до голяма степен реагира с яростна ксенофобска реторика срещу мигрантите от Централна Азия и други периферни социални групи.
Председателят на партия "Справедлива Русия" Сергей Миронов публикува на 18 октомври дълга ксенофобска критика на миграционната политика на Русия, в която твърди, че мобилизацията разкрива системни пукнатини в руската имиграционна система.
Руските войски продължават да провеждат неуспешни опити в Харковска област.
Източник: News.bg

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Теле
Коментиран от #19
08:23 19.10.2022
2 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️
08:23 19.10.2022
3 ГРАД КОЗЛОДУЙ
08:26 19.10.2022
4 НАТО ВЕЦ
Коментиран от #32
08:28 19.10.2022
5 САЩ са заплаха за света
Коментиран от #11, #29
08:29 19.10.2022
6 Вижте сега,
08:29 19.10.2022
7 НАТО ВЕЦ
08:30 19.10.2022
8 Айде де
08:43 19.10.2022
9 Владимир Путин
Коментиран от #25
08:44 19.10.2022
10 прокажена рус
Коментиран от #13
08:45 19.10.2022
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 123455
08:48 19.10.2022
13 НАТО ВЕЦ
До коментар #10 от "прокажена рус":
А твоите "достижения" къде са?!08:48 19.10.2022
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 Руско будеще
Коментиран от #21
08:50 19.10.2022
16 ами
08:51 19.10.2022
17 Вундервафен
Коментиран от #23
08:53 19.10.2022
18 уфааааааааааааа
08:54 19.10.2022
19 Гост
До коментар #1 от "Теле":
Правилно си теле, пише за балистични ракети.Даже ми е чудно и как четеш.Коментиран от #36
08:55 19.10.2022
20 ХА ХА ХА
08:57 19.10.2022
21 НАТО ВЕЦ
До коментар #15 от "Руско будеще":
Е, по-добре е от Обединени Държави на Дъгата.08:58 19.10.2022
22 лъжатаеистина
08:59 19.10.2022
23 НАТО ВЕЦ
До коментар #17 от "Вундервафен":
Ами ..... дойдоха руснаците.08:59 19.10.2022
24 табсо
До коментар #11 от "Владимир Путин ауспуха":
По скоро деменцията..да посети вашингтонското кладбище.09:01 19.10.2022
25 Джо Байдън
До коментар #9 от "Владимир Путин":
Известен в ЦРУ-като Деменцията...абе къде е джаки,а ората са се събрали да и праат 4009:07 19.10.2022
26 Велик Депутинизатор
Коментиран от #27
09:07 19.10.2022
27 табсо
До коментар #26 от "Велик Депутинизатор":
Смехурко..за аляска има нещо специално-казва се,,посейдон..Коментиран от #33, #38
09:10 19.10.2022
28 5663
09:10 19.10.2022
29 русия е дъно
До коментар #5 от "САЩ са заплаха за света":
хахахахаха не ме разсмивай , русия без зпадни технологии не може да прозиведе нищо ! От както ги санкционираха и им спряха чиповече , русия започна да остава без ракети в момента са им останали 20-25% от ракртите , а тези чипове могат да ги произвеждат само САЩ Япония и Германия .09:13 19.10.2022
30 Станко
09:14 19.10.2022
31 пламен
09:16 19.10.2022
32 Хихи
До коментар #4 от "НАТО ВЕЦ":
На всяко действие има противодействие. Скоро идва техника от НАТО против тези дронове. А тогава рашките, какво ще правят?09:27 19.10.2022
33 Къде го видя?
До коментар #27 от "табсо":
Подводниците на руснаците ги следят и много рядко могат да се измъкнат.Панимайш?09:27 19.10.2022
34 Ееей Оля, оля се вече
Бе хора, ти бива бива пропаганда, ок, майкопродажници сте и ще бъдете съдени един ден затова, но с тези откровени глупости показвате, че дори не можете да творбите пропаганда като хората. Чудя се дори дали тези статии не идват директно от Плевньо и Паси... Добре, че българите не сме глупави и отсяваме истината от евтината пропагандата, на която ограничените западни народи се хващат.
Коментиран от #37
09:28 19.10.2022
35 Русия, враг №1 на България
09:29 19.10.2022
36 Теке
До коментар #19 от "Гост":
Учил съм в кравария, а ти в дивотино09:29 19.10.2022
37 10 копейки ...
До коментар #34 от "Ееей Оля, оля се вече":
Кондукторката ли ги спуска тези проZZтотии ?!09:31 19.10.2022
38 Дрън, дрън съветски чугун
До коментар #27 от "табсо":
Посейдон, сЪрми ... са като Армата - картонени макети, няма ги, парите за тях за откраднати от Путлер и бандата му фашисти .Коментиран от #40
09:34 19.10.2022
39 Стоян Александров
09:52 19.10.2022
40 НАТО ВЕЦ
До коментар #38 от "Дрън, дрън съветски чугун":
То много работи нямаше, но като взеха да им падат в задния двор, изпищяха на умряло.09:53 19.10.2022