Тема: Украйна

19 Октомври, 2022 09:20 2 610 39

Въоръжените сили на Украйна нанесоха удар от HIMARS по сградата на администрацията на Енергодар

  • украйна-
  • война-
  • русия-
  • всу-
  • удар-
  • енергодар-
  • himars

Украинските войски атакуваха сградата на администрацията на Енергодар с РСЗО HIMARS

Въоръжените сили на Украйна нанесоха удар от HIMARS по сградата на администрацията на Енергодар - 1
Снимка: Shutterstock

Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) нанесоха удар от американската реактивна система за залпов изстрел (РСЗО) HIMARS по административната сграда на Енергодар и друга гражданска инфраструктура на града. Това съобщи Интерфакс, позовавайки се на пресслужбата на администрацията.

„Ракета (...) удари градската администрация от MLRS HIMARS. Освен това подобни ракети поразяват обекти на гражданската инфраструктура. Мостът на входа на града е повреден, както и подстанция „Луч“, казаха властите.

Отбелязва се, че в резултат на обстрела няма пострадали, пише Лента.ру.

По-рано председателят на движението "Ние сме с Русия" Владимир Рогов съобщи за засилване на обстрела на Енергодар от въоръжените сили на Украйна. Според него украинските войски са открили огън вечерта на 18 октомври в различни части на града. Регистрирани са около 10 удара в района на ТЕЦ и индустриална зона. Рогов отбеляза още, че в града е частично прекъснато електричеството. „В момента обстрелът на града продължава“, подчерта той, цитиран от Лента.ру.

Източник: ФАКТИ

Въоръжените сили на Украйна нанесоха удар от HIMARS по сградата на администрацията на Енергодар
Снимка: Shutterstock


Поставете оценка:
Оценка 3.4 от 21 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Хаха

    35 23 Отговор
    Пражени орки.
  • 2 БСП за България и Радев

    32 31 Отговор
    Терористи! ООН трябва да се сезира
  • 3 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 4 Последния Софиянец

    35 36 Отговор
    А онзи лицемер Зеленият реве за ЗАЕЦ.

    Коментиран от #7

  • 5 Мадммм

    40 35 Отговор
    краят на империята на злото и каманизма русия се вижда :)
  • 6 провинциалист

    34 29 Отговор
    Естествено, обстрелът е демократичен и няма нищо нередно в него.
  • 7 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 8 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 9 СОНЯ НЕМСКА 🇷🇺

    19 36 Отговор
    Това не трябваше да се случва, най-малко пък в Сряда.
    Ще има поZдрав за украинците с едноименното ми парче - В Сряда ти се приготви и един опечален Зелен мормот 😆😆😆

    Коментиран от #14

  • 10 русия паразит зло

    32 20 Отговор
    тя русия не е спирала да яде бой от самото си нахлуване в Украйна всъщност

    Коментиран от #16

  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Теле

    10 15 Отговор
    Вай русия капитулира, укрите счупили тераса
  • 14 Извънредно

    19 10 Отговор

    До коментар #9 от "СОНЯ НЕМСКА 🇷🇺":

    Взрив в Кремъл

    Коментиран от #19, #20

  • 15 Скапан цървул

    7 12 Отговор

    До коментар #8 от "Тракиец🇩🇪🇯🇵🇮🇹🇧🇬🇺🇦🇮🇷":

    ..ни една държава в света,,бягайки,,от референдумите не е оставила аец със шест реактора и плутонии на стойност 240 млрд,$....справка МААЕ,ама такъв подарак,самите братушки не са очаквали.
  • 16 Плашимир

    12 9 Отговор

    До коментар #10 от "русия паразит зло":

    Русия яде бой постоянно докато 404 най Велико изчезва от картата.
  • 17 Значи Украйна гърми по собствените

    4 20 Отговор
    си електроцентрали, за да всява паника в собственото си население??? Къде е логиката? Явно скоро ще има възмездие.

    Коментиран от #21, #27

  • 18 Сляпо да прогледне

    9 9 Отговор
    Стига, бе и не са руснаците? Какъв катарзис сте изживели във Факти тази нощ?
  • 19 табсо

    11 9 Отговор

    До коментар #14 от "Извънредно":

    Нови взривове на тецове в бендерия,,1/3 вече ги няма-иде бендерската ескимоска зима.

    Коментиран от #23

  • 20 Теле

    3 4 Отговор

    До коментар #14 от "Извънредно":

    Мечтай си
  • 21 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ

    12 9 Отговор

    До коментар #17 от "Значи Украйна гърми по собствените":

    В момента енергодар е под руски ботуш.химарс просто унищожава прецизно.това е признак,че скоро енергодар ще става украински!В момента е унищожен цял град в русия-белгород.

    Коментиран от #26

  • 22 Мишел

    11 13 Отговор
    ВСУ използват HIMARS и другите далекобойни системи основно за нанасяне на терористични удари по граждански обекти, които не са защитени като военните с РОС за контрабатарейна борба. Това се подкрепя от САЩ, чиято основна цел в тази война е насаждане на смъртна омраза между братята - руснаците и украинците.

    Коментиран от #24, #25, #29

  • 23 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 24 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 25 Мишел

    1 2 Отговор

    До коментар #22 от "Мишел":

    ... с РЛС за контрабатарейна....
  • 26 Един от многото

    0 2 Отговор

    До коментар #21 от "ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ":

    Вгледай се в себе си. Там ,където виждаш, друг сондира.
  • 27 Аааа, значи били собствени, украински

    6 3 Отговор

    До коментар #17 от "Значи Украйна гърми по собствените":

    Че, нали станаха вече рашистки бе, ушанко? За какво ги правите тия референдуми? Май само да лъжете хората..
  • 28 защо

    2 4 Отговор
    Пишете и за оценката/квалификацията на ISW, ЕП,ЕК, ООН, Конгреса на САЩ, останалите демократични и не толкова страни. Нека знаем. Или не е важно?
  • 29 Ейиии,

    9 0 Отговор

    До коментар #22 от "Мишел":

    Добре, че ни подсети, че американците са виновни. Бях забравил...
  • 30 Реалист

    8 4 Отговор
    Дузина himars - a разпиляха фашистите на Путлер. Сега разчитат на ислямисти да им провеждат терористичните операции.
  • 31 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 32 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 33 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 34 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 35 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 36 Мишел

    4 7 Отговор
    Ъхъ,химарс просто унищожава прецизно.това е признак,че скоро енергодар ще става украински!😃😃😃

    Тъ-цъ, това е признак, че Украйна е наясно : Енергодар никога повече няма да е украински.
  • 37 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 38 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 39 Този коментар е премахнат от модератор.

Новини по държави: