Въоръжените сили на Украйна (ВСУ) нанесоха удар от американската реактивна система за залпов изстрел (РСЗО) HIMARS по административната сграда на Енергодар и друга гражданска инфраструктура на града. Това съобщи Интерфакс, позовавайки се на пресслужбата на администрацията.
„Ракета (...) удари градската администрация от MLRS HIMARS. Освен това подобни ракети поразяват обекти на гражданската инфраструктура. Мостът на входа на града е повреден, както и подстанция „Луч“, казаха властите.
Отбелязва се, че в резултат на обстрела няма пострадали, пише Лента.ру.
По-рано председателят на движението "Ние сме с Русия" Владимир Рогов съобщи за засилване на обстрела на Енергодар от въоръжените сили на Украйна. Според него украинските войски са открили огън вечерта на 18 октомври в различни части на града. Регистрирани са около 10 удара в района на ТЕЦ и индустриална зона. Рогов отбеляза още, че в града е частично прекъснато електричеството. „В момента обстрелът на града продължава“, подчерта той, цитиран от Лента.ру.
Източник: ФАКТИ

Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Хаха
09:21 19.10.2022
2 БСП за България и Радев
09:22 19.10.2022
3 Този коментар е премахнат от модератор.
4 Последния Софиянец
Коментиран от #7
09:22 19.10.2022
5 Мадммм
09:23 19.10.2022
6 провинциалист
09:24 19.10.2022
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 СОНЯ НЕМСКА 🇷🇺
Ще има поZдрав за украинците с едноименното ми парче - В Сряда ти се приготви и един опечален Зелен мормот 😆😆😆
Коментиран от #14
09:25 19.10.2022
10 русия паразит зло
Коментиран от #16
09:29 19.10.2022
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 Този коментар е премахнат от модератор.
13 Теле
09:32 19.10.2022
14 Извънредно
До коментар #9 от "СОНЯ НЕМСКА 🇷🇺":
Взрив в КремълКоментиран от #19, #20
09:32 19.10.2022
15 Скапан цървул
До коментар #8 от "Тракиец🇩🇪🇯🇵🇮🇹🇧🇬🇺🇦🇮🇷":
..ни една държава в света,,бягайки,,от референдумите не е оставила аец със шест реактора и плутонии на стойност 240 млрд,$....справка МААЕ,ама такъв подарак,самите братушки не са очаквали.09:35 19.10.2022
16 Плашимир
До коментар #10 от "русия паразит зло":
Русия яде бой постоянно докато 404 най Велико изчезва от картата.09:35 19.10.2022
17 Значи Украйна гърми по собствените
Коментиран от #21, #27
09:35 19.10.2022
18 Сляпо да прогледне
09:38 19.10.2022
19 табсо
До коментар #14 от "Извънредно":
Нови взривове на тецове в бендерия,,1/3 вече ги няма-иде бендерската ескимоска зима.Коментиран от #23
09:38 19.10.2022
20 Теле
До коментар #14 от "Извънредно":
Мечтай си09:42 19.10.2022
21 ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ
До коментар #17 от "Значи Украйна гърми по собствените":
В момента енергодар е под руски ботуш.химарс просто унищожава прецизно.това е признак,че скоро енергодар ще става украински!В момента е унищожен цял град в русия-белгород.Коментиран от #26
09:42 19.10.2022
22 Мишел
Коментиран от #24, #25, #29
09:43 19.10.2022
23 Този коментар е премахнат от модератор.
24 Този коментар е премахнат от модератор.
25 Мишел
До коментар #22 от "Мишел":
... с РЛС за контрабатарейна....09:45 19.10.2022
26 Един от многото
До коментар #21 от "ДЪЛБОКО ВИЖДАЩ":
Вгледай се в себе си. Там ,където виждаш, друг сондира.09:46 19.10.2022
27 Аааа, значи били собствени, украински
До коментар #17 от "Значи Украйна гърми по собствените":
Че, нали станаха вече рашистки бе, ушанко? За какво ги правите тия референдуми? Май само да лъжете хората..09:47 19.10.2022
28 защо
09:49 19.10.2022
29 Ейиии,
До коментар #22 от "Мишел":
Добре, че ни подсети, че американците са виновни. Бях забравил...09:49 19.10.2022
30 Реалист
09:50 19.10.2022
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 Този коментар е премахнат от модератор.
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Този коментар е премахнат от модератор.
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 Мишел
Тъ-цъ, това е признак, че Украйна е наясно : Енергодар никога повече няма да е украински.
10:07 19.10.2022
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 Този коментар е премахнат от модератор.
39 Този коментар е премахнат от модератор.