Русия ще преразгледа сътрудничеството си с генералния секретар на ООН Антониу Гутериш, ако Гутериш изпрати в Украйна експертна мисия за инспекция на свалените дронове, за които западните сили твърдят, че са били доставени от Иран, съобщи пред репортери руският заместник постоянен представител в Обединените нации Дмитрий Полянски, цитиран от Ройтерс, предаде БТА.
Дипломатът не уточни по какъв начин ще бъде засегнато сътрудничеството.
Полянски допълни пред журналистите, че не е оптимист за продължаването на споразумението, сключено под егидата на ООН, което позволи да бъде възстановен износът на зърно и торове от Украйна през Черно море.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Този коментар е премахнат от модератор.
2 Читател
До коментар #1 от "ГРАД КОЗЛОДУЙ":
Ти правиш ли разлика между Русия и СССР?06:00 20.10.2022
3 САЩ са заплаха за света
06:01 20.10.2022
4 Георги Сава Раковски
Коментиран от #5, #6, #8
06:02 20.10.2022
5 Провери
До коментар #4 от "Георги Сава Раковски":
какво е фашизъм и тогава използвай тази непозната дума.Коментиран от #10, #20
06:05 20.10.2022
6 бациБоци
До коментар #4 от "Георги Сава Раковски":
какъв е проблемът да използва каквото оръжие си поиска?Коментиран от #11, #13
06:11 20.10.2022
7 среднощен
06:13 20.10.2022
8 среднощен
До коментар #4 от "Георги Сава Раковски":
"...За това не се свени да заплашва дори генералния секретар на ООН..."; На мястото на Гутериш можеше да бъде "българската кандидатура"... "Силен лидер от силна страна"... ООН изцяло се превърна на "високо заплатен слугинаж" на САЩ...06:19 20.10.2022
9 Пемберугин
06:24 20.10.2022
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 "Втора армия в Света"
До коментар #6 от "бациБоци":
Тогава, що лъжат и кво ги бърка дали ще ги проверяват!Коментиран от #18, #19
06:27 20.10.2022
12 украинец зелен
06:28 20.10.2022
13 Ханой 28
До коментар #6 от "бациБоци":
Ами няма. Може химическо. Може ядрено. Може даже да унищожи всички Ел централи и да ги остави да измръзнат някви 40 милиона. Може да им унищожи водоисточниците. Що само да бомбардира жилищни блокове....... Това не е фашизъм. Това е просто братска помощ.Коментиран от #23
06:31 20.10.2022
14 Урюрвкос
06:47 20.10.2022
15 ...
07:43 20.10.2022
16 Пеци
СССР също беше изгонена в 20 г.на миналия век от ОН
08:19 20.10.2022
17 Ми....
08:38 20.10.2022
18 Събуди се
До коментар #11 от ""Втора армия в Света"":
А ООН няма какво друго да проверява ?Ще се проверява само това, което посочи зельото и сащ ?
И колко струва зърнената сделка на Гутериш ?
ООН е независима или в услуга на сащ ?
Договорът се сключва от 2 страни !
НЕ МОЖЕ само едната страна да си изпълнява поетите ангажименти !
Коментиран от #21
08:58 20.10.2022
19 Събуди се
До коментар #11 от ""Втора армия в Света"":
А сащ и помощниците им говорят само истината ?Я си спомни за Ирак, когато една ЛЪЖА беше повод да се затрие огромна държава с стотици хиляди убити мирни граждани !
Наставникът ти НЯМА ПРАВО на глас !
09:03 20.10.2022
20 Възрожденец
До коментар #5 от "Провери":
Кое не е така в путлеристан ?!"Войната довежда до създаването на силна държава, способна да мобилизира милиони на фронтовата линия и във военната икономика и придобила безпрецедентни възможности за намеса в живота на гражданите.78 Според фашистите това е направило либералната демокрация излишна – те смятат тоталната мобилизация на обществото в тоталитарна еднопартийна държава за задължителна в подготовката за въоръжен конфликт. За да изпълнява ефективно функциите си такава тоталитарна държава, трябва да бъде ръководена от силен лидер и военизирано правителство.9 Фашизмът не приема, че насилието само по себе си е нежелателно и гледа на политическото насилие, войната и империализма като на средства за постигане на национално обновление"
09:08 20.10.2022
21 Русофоб Антисемит
До коментар #18 от "Събуди се":
На господин Путин няма ли кой да му намекне, че наследниците на Сталин пък, отново, верни на своя болшевишки дълг, се опитват да "освобождават" народи, които няма нужда да бъдат "освобождавани"?И как така обявява военно положение, като няма война?
И каква е разликата между "изпращането на диверсионни групи на руска територия" и изпращането на огромна диверсионна/терористична група на украинска територия? Казвам "диверсионна/терористична" тъй-като, от една страна няма официално обявена война, а от друга страна, военно формирование на една държава извършва военни действия на територия на друга, суверенна държава. Това как точно се дефинира? Не е ли тероризъм/диверсия?
Коментиран от #25
09:16 20.10.2022
22 Дъ-Ге
И пак да погледнем двойния стандарт. Значи всецяло НАТО доставя и оръжия и войници на украинците и казват, че не участват в този конфликт, но Иран с доставката на стотина дрона за руснаците участва, като се предполага, че там има и ирански военни специалисти, които обучават руски оператори на дроновете.
Нищо де. Зимата идва и за руснаците и за украинците, и за нас. А ние не можем да изберем председател на Народното събрание, но горим да участваме в конфликта, който е свирен. В този конфликт нашето участие е предварително губещо, защото която и страна да спечели, ние губим дружбата с братски славянски народ, а печелим васалство с една държава, която е създадена от престъпна пасмина от цял свят и докато французите правиха буржоазната революция, те имаха робббствоооо. За тях никога няма да сме партньори, а ялови партньорки с произтичащите от това резултати
09:28 20.10.2022
23 Дъ-Ге
До коментар #13 от "Ханой 28":
Не знам какво точно имаш в предвид, но всяка крушка си има и опашка. През 2014 г държавата Украйна отби реката, която снабдяваше Крим с вода, както и спря пълната доставка на електричество. Така няколко милиона души включително жени, деца, старци, болници останаха без ток и вода. Поливната система също беше суха и нямаше как да отглеждат култури. Спряха изплащането на пенсии и т.н. По тази причина руснаците бяха принудени да строят и Керченския мост, а през това време караха вода с шлепове, агрегати за ток и прекараха през Азовско кабел за ток. Може да си направиш справка и когато направиш това на народ, който смяташ за твой как точно се нарича. От 2014 г украинската армия изби над 14 000 жители на ДНР и ЛНР сред които много малко войници от около 3%. Това как точно се нарича??? Когато една държава обяви за герои осъдени фашисти избили цели села до крак по принципа на етническа принадлежност как може да се нарече тази държава???? Така че нека спрем с демагогията, защото тя може да продължи вечно. И пак ще кажа, че трябва да си гледаме нашата къщичка на която покрива тече, а стените се разпадат и няма изгледи някой да направи нещо по въпроса. Всеки един български гражданин участва активно и пасивно в унищожаването на БГ и българската нация. Въпреки че братя ром имат по 5-10 деца всяка минута се топим с 9 човека в този момент. Всеки може да си направи сметката след десетина години кои ще виждаме като депутати в НС и какво могат да решат тези там, които нямаКоментиран от #24, #26
09:50 20.10.2022
24 Дъ-Ге
До коментар #23 от "Дъ-Ге":
сметката след десетина години кои ще виждаме като депутати в НС и какво могат да решат тези там, които няма да могат дори да се подписват.09:51 20.10.2022
25 Дъ-Ге
До коментар #21 от "Русофоб Антисемит":
Мобилизацията няма нищо общо с обявяването на война или необявяването . Дори и в нашите закони не е написано, че когато нямаме обявена война не можем да обявим военно положение и да извършим мобилизация. Така че тези твои доводи губят смисъл. А това, че не са обявили война украинците и ЕС може само да ги радва, защото ще има съвсем други правни последици и физически и за останалия свят. А той е започване на Трета световна. Когато официално си обявил война на някоя държава, а там срещу теб воюват френски батальони, полски батальони, американски войници и други, а цялата военна техника е на тези държави, то те се явяват автоматически цели - юридически естествено. Колкото и тези държави да отричат, че не са участници, има си формулирани показатели в ООН кога трети държави са участници в чужди войни и кога не. Тези показатели не са писани от СССР, а от всички членове. Прочети ги и сам може да определиш.Коментиран от #27
10:02 20.10.2022
26 Що лъжеш
До коментар #23 от "Дъ-Ге":
тези 14000 убити са украинци, войници и селяни в граничните раьони. От 8-те официални представители на Русия в ООН, само 1 е докладвал за 3-ма убити войници през този период от украинците. Стига лъгахте русоробчета, дори преди 2 години Путин се извини за тези лъжи.10:52 20.10.2022
27 Русоробе
До коментар #25 от "Дъ-Ге":
Путин не смее да обяви война, защото в Русия ще влезе автоматично военно положение и военно законодателство. Това означава, че изведнъж той и цялата му продажна мракобесна пасмина ще бъде свалени и руския народ ще се освободи.10:56 20.10.2022
28 ....
11:00 20.10.2022