Руските депутати одобриха днес поправки в закона, които ще позволят мобилизация и участие във войната в Украйна на бивши затворници с тежки присъди, съобщи Франс прес.
В поправките става дума за лица, които са излезли от затвора преди по-малко от осем години (с присъди за тежки престъпления) и преди по-малко от десет години (с присъди за особено тежки престъпления). Законът за мобилизацията, който Владимир Путин подписа през септември, досега не се отнасяше до затворници с подобни присъди.
От сега нататък според гласуваните от Държавната дума (долната камара на руския парламент) промени единствено осъдените за педофилия, вземане на заложници, атентати, трафик на радиоактивни материали, шпионаж или измяна, няма да подлежат на мобилизация.
Руските депутати гласуваха днес и закон, който урежда статута на доброволците, "помагащи на въоръжените сили" при конфликти или антитерористични операции в страната или извън нея. Те вече получават "същия статут, като войници, служещи по договор". "Така е редно - те защитават нашата страна", заяви председателят на Думата Вячеслав Володин.
Мобилизацията в Русия беше въведена след отстъпления на силите на Москва в различни части на Украйна и вече е обхванала повече от 230 000 души по данни властите. Тя предизвика протестни демонстрации в някои области на страната и накара мнозина да напуснат незабавно Русия. Съобщено бе и за многобройни случаи на получаване на повиквателни от лица, които не подлежат на мобилизация - като студенти, възрастни и болни. Това накара дори президента Путин да признае, че са допуснати грешки в този процес.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 русиьо ти си ...
Коментиран от #7
20:58 27.10.2022
2 Следва
20:58 27.10.2022
3 Руснаков
Коментиран от #36
20:59 27.10.2022
4 Баце
20:59 27.10.2022
5 "Вори в законе" не пойдут на это..
Коментиран от #13
21:01 27.10.2022
6 Хероина
Коментиран от #22
21:01 27.10.2022
7 Този коментар е премахнат от модератор.
8 Този коментар е премахнат от модератор.
9 Бесен- _Язовец
Коментиран от #21
21:04 27.10.2022
10 Примати
Коментиран от #16, #32
21:04 27.10.2022
11 Американец
Коментиран от #35
21:05 27.10.2022
12 Хихихи
Ааа сега ще ги пращат задължително там хахахаха егати държавата туй
21:07 27.10.2022
13 Този коментар е премахнат от модератор.
14 Хаха
21:10 27.10.2022
15 Аршлох
Коментиран от #26
21:12 27.10.2022
16 Примат
До коментар #10 от "Примати":
Аз пък още се мъча с чушкопек "Булгар-Атом"..21:13 27.10.2022
17 Последния Софиянец
21:13 27.10.2022
18 Факт
21:13 27.10.2022
19 оня с коня
21:13 27.10.2022
20 Щом има закон
21:15 27.10.2022
21 Руснаков
До коментар #9 от "Бесен- _Язовец":
...Тетанус...21:16 27.10.2022
22 Гост
До коментар #6 от "Хероина":
...Нали рашъните са по различни..Коментиран от #27
21:18 27.10.2022
23 Човекоядеца
Коментиран от #28
21:20 27.10.2022
24 Велик азиатски катун
И после разни хора със забавено развитие тука ще кряскат че Русия е рая на земята
Тия затворници сега като ги пратят на фронта и ще почнат с два три показни разстрела на взвод само за да им демонстрират как стоят нещата
21:21 27.10.2022
25 Култура миянко
Коментиран от #30
21:22 27.10.2022
26 Ти по-добре
До коментар #15 от "Аршлох":
се запитай как ще се отнесе с аверите си, след като получи оръжие.21:24 27.10.2022
27 Хероина
До коментар #22 от "Гост":
Ами и те се научиха да си гледат изключително техния интерес и да играят тяхната си игра!21:25 27.10.2022
28 666
До коментар #23 от "Човекоядеца":
Типично за украинците.Чекатило е бил украинец.21:25 27.10.2022
29 Пловдив
21:25 27.10.2022
30 Бай рамбо
До коментар #25 от "Култура миянко":
Аз ще ти кажа кво ще стане..улраинците ще ги надушат тия "доброволци" къде са по фронтовата линия и ще пуснат някоя санитарка от украинската армия да ги забере хайванчетата..21:26 27.10.2022
31 .....
21:37 27.10.2022
32 един от стадото
До коментар #10 от "Примати":
при коването е най добре за цевта. Кристалната решетка се намества като по ноти. Дорника е от инконел, издържа до 900 гадуса и запазва форма. Коват до към 400градуса, после остават да изстине и прокарват протяжка. Три размера, до калибъра. Става от пистолетна цев до оръдейна. Що е радиално. Блъскат косо по радиуса на цевта докато е гореща. После струг от вънка, циментация или хромиране отвътре. Имам ЧЗ пистолет правен по тази технология. само най добрите го правят така. Някъде политика да видя в поста ми. Холанд и Холанд, Райнметал и др са мо така работят. Турските тюфекчии го карат още на бургии на суров метал и толкова21:38 27.10.2022
33 Този коментар е премахнат от модератор.
34 Иванов
21:52 27.10.2022
35 Този коментар е премахнат от модератор.
36 Американов
До коментар #3 от "Руснаков":
....Супер Пропаднала щатска сбирщина -мижаво подобие на държава.......
Тръгнало Тва точно, на Русия (къде има 10 часови зони) - Сметка да държи.
Ха ха ха
22:15 27.10.2022
37 Путинче
08:13 28.10.2022