Владимир Путин поиска днес от Международната агенция за атомна енергия (МААЕ) да изпрати възможно най-скоро мисия в Украйна и обвини Киев, че заличава доказателства и готви "мръсна" бомба, предаде Франс прес.
"МААЕ иска да замине (...). Ние подкрепяме такива действия по най-бързия начин и във възможно най-голям мащаб, защото знаем, че властите в Киев правят всичко възможно да прикрият следите от подготовката", заяви Путин пред дискусионния клуб "Валдай". "Те работят по въпроса. Ние знаем приблизително дори къде (в Украйна)", добави Путин, отговаряйки на въпроси за руските твърдения, според които Киев подготвял "мръсна" бомба.
По думите на руския лидер Украйна се готви да използва радиоактивно оръжие от подобен характер, "за да може след това да каже, че Русия е нанесла ядрен удар". Той подчерта, че лично е поискал министърът на отбраната Сергей Шойгу да информира за това западните си колеги. През последните дни Шойгу проведе разговори с военните министри на САЩ, Китай, Франция, Турция и Великобритания - невиждана активност в рамките само на няколко часа, откакто на 24 февруари започна войната на Русия срещу Украйна. Украйна и западните ѝ съюзници осъдиха като фалшиви обвиненията на Русия.
Днес Путин се опита да омаловажи намеците си за възможна употреба на ядрено оръжие, като заяви, че единственото, което е направил, е да отговори на противниковите заплахи. "Никога не сме споменавали евентуална употреба на ядрено оръжие. Единствено направихме намеци в отговор на изявления на други държави", увери руският държавен глава.
Източник: БТА
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 честен ционист
Коментиран от #7
21:32 27.10.2022
2 Русофил
21:32 27.10.2022
3 Мдаа..
Коментиран от #8
21:34 27.10.2022
4 Дааа
21:35 27.10.2022
5 Този коментар е премахнат от модератор.
6 Хахах
21:35 27.10.2022
7 Беловеца
До коментар #1 от "честен ционист":
Затова има лек."Спутник Z": най-добрата ваксина срещу епидемичен нацизъм.21:36 27.10.2022
8 Хахах
До коментар #3 от "Мдаа..":
Прекалено е уплашен . Всеки план му се проваля . Скоро гражданска война в русия. Ако света има късмет и разпад на федерацийката21:37 27.10.2022
9 Оркистан
21:39 27.10.2022
10 Поредният шантаж
21:40 27.10.2022
11 Иванушка 🇷🇺
Коментиран от #16, #19
21:41 27.10.2022
12 Хммм
Сега други там из Русията, че си драска ли у фейса и незнам в кои други соц. мрежи, че Русия имала ракети да унищожи Запада.. това е отделен въпрос. Но тук се говори за официална власт, а не з ахейтърите из соц. мрежи какво си драска ли.
21:41 27.10.2022
13 Голем смех
21:42 27.10.2022
14 Бункерно джудже от кремъл
21:45 27.10.2022
15 Анжелика
21:46 27.10.2022
16 Този коментар е премахнат от модератор.
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Хага
21:51 27.10.2022
19 Хммм
До коментар #11 от "Иванушка 🇷🇺":
Има смисъл, за да се обвини Русия. А територията на Украйна е много далеч от САЩ! Или ти смяташ, че Украйна (властите) го искат? Зеления и компания само изпълняват. Защото са в капан и няма мърдане! За себе си съм убеден, че доста от компанията на Зеленски, а може и Зеленски, какво ли не биха длаи д ане се намират в това положение в което са,въпреки многото им кинти. Защото когато свърши,всичко американците ще им вземат всичко. Ще ги оставят н ахла поляна.. Говоря за разни там Арестович, Кулеби и пр. А Зеления..... за него имам лошо предчувствие..Коментиран от #23
21:51 27.10.2022
20 Койчу
21:53 27.10.2022
21 Ало
21:54 27.10.2022
22 Мнение
21:54 27.10.2022
23 да си го кажем
До коментар #19 от "Хммм":
Добре,че ги има САЩ и НАТО,че терориста русия утре може и България да нападне по подобен измислен сценарий.А вие долни продажници веднага ще се наведете...Коментиран от #25, #30
22:02 27.10.2022
24 ..,2
Коментиран от #27
22:07 27.10.2022
25 Хммм
До коментар #23 от "да си го кажем":
Ха ха ха, ние няма да се вредим от вас да се наеедем. Вие ще сте първите с питката да посрещате руснаците. Както някога скрихте червените си партиини книжки и първи посрещнахте хамериканците. Сега ще ги извадите партиините си книжки и сте първи, на първия ред с развяващи книжки да посрещате освободителите. :)))22:10 27.10.2022
26 Ехо
22:12 27.10.2022
27 Хммм
До коментар #24 от "..,2":
Сащ я пускаха веднъж, защо да не я пуснат и сега? Какво им пречи? Украйна е далеч от САЩ.! Да му мислят Русия, Украйна,, Румъния, ние... изобщо близките държави до Украйна22:13 27.10.2022
28 Мнение
22:25 27.10.2022
29 Гост
22:29 27.10.2022
30 Въпросчета
До коментар #23 от "да си го кажем":
Ти служил ли си на родината си България с оръжие в ръка в продължение на 2 години? Ако не си, би ли служил 2 години на родината си за да се подготвиш за война? Ако не, поне ще отидеш ли да служиш в НАТО за да защитиш моралните си ценности, които споделяш? Според мен едва ли...22:37 27.10.2022
31 Трифон зарезан
00:20 28.10.2022