По нареждане на украинската национална енергийна компания "Укренерго" днес в Киев продължават спешно прекъсване на електроснабдяването, съобщи в Телеграм столичната градска управа, цитирана от Укринформ.
Агенцията припомня, че вчера руските войски нанесоха удари по инфраструктурен обект в Киевска област. "Укренерго" разпореди на областните си клонове да ограничат потреблението на ток в столицата и областта, а също така в Черниговска, Черкаска и Житомирска област.
Вчерашните графици за режим на тока в Киев с цел стабилизация на захранването вече не са актуални. Поради значителни повреди и дисбаланси в енергийната система е възможно прекъсванията да траят по-дълго, предупредиха властите.

Ако след подобно стабилизационно изключване не бъде подаден ток, гражданите трябва да сигнализират чрез специален чат, а от друг чат могат да получат информация за възможен токов режим.
Градската управа отправи молба към жителите на Киев да консумират електроенергия умерено, особено в пиковите часове сутринта и в късния следобед. Бизнес потребителите са призовани да ограничат външното осветление на офисите, ресторантите и моловете.
"Укренерго" нареди днес на своите областни поделения да ограничат електроснабдяването на потребители от различни категории във всички региони от страната. Това съобщи във Фейсбук пресслужбата на компанията, допълва Укринформ.
Тази сутрин диспечерският център на "Укренерго" изпрати до операторите на съответните разпределителни мрежи указания за размерите на ограниченията и съответни графици за промишлените потребители.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 ъъъ
айде .. кой не скача е ...
13:02 28.10.2022
2 Пич
Коментиран от #6
13:03 28.10.2022
3 Цецо
13:04 28.10.2022
4 Сомалийския пират
13:08 28.10.2022
5 Име
13:13 28.10.2022
6 Баууууу
До коментар #2 от "Пич":
Не пожелавай подобни неща на никой, за да не те стигнат тебе, гербава копейко!!Коментиран от #37, #39
13:20 28.10.2022
7 Мамул
13:21 28.10.2022
8 Кака Мара
13:22 28.10.2022
9 Ще тръгнат зимата към България
Коментиран от #36
13:24 28.10.2022
10 Този коментар е премахнат от модератор.
11 Сатана Z
Z
13:26 28.10.2022
12 Киро Тъпиpo
„Те (укрите) са готови да изнасят евтин ток към България. Имат по-голямо производство, отколкото имат нужда, а имат нужда от свеж капитал“
13:26 28.10.2022
13 Ксаниба
Оркаина се превърна на една имитация на Държава!!!
13:27 28.10.2022
14 Този коментар е премахнат от модератор.
15 Интересно
13:30 28.10.2022
16 Вай-вай
13:39 28.10.2022
17 Евроатлантик
13:41 28.10.2022
18 слава кокаине
13:44 28.10.2022
19 Летописец
13:44 28.10.2022
20 оруел
13:45 28.10.2022
21 Друс Лий
13:46 28.10.2022
22 Путиновата Россия ...
Коментиран от #24
13:52 28.10.2022
23 Отвратително
13:53 28.10.2022
24 Про митак
До коментар #22 от "Путиновата Россия ...":
неееее, агонизира единствената ни мозъчна клетка, от самота пхахахахахахахахаааа13:56 28.10.2022
25 Удриии
13:58 28.10.2022
26 Оля Ахмед?Пиши с правилните думи !!!
Коментиран от #32
14:01 28.10.2022
27 Да кажа
14:07 28.10.2022
28 Рошко
14:08 28.10.2022
29 Ученият котка
14:14 28.10.2022
30 Макробиолог
14:24 28.10.2022
31 Този коментар е премахнат от модератор.
32 епъ
До коментар #26 от "Оля Ахмед?Пиши с правилните думи !!!":
Стабилизираш нещо, дето недостига....14:29 28.10.2022
33 Честито на печелившите
14:34 28.10.2022
34 Миро
14:35 28.10.2022
35 шпръц
14:47 28.10.2022
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Този коментар е премахнат от модератор.
38 Наркос
14:56 28.10.2022
39 Тихо
До коментар #6 от "Баууууу":
Прендергейст ! Докато си пасивно хоми , все ще си бучиш !14:57 28.10.2022
40 Краварите ще им изпратят помощи
16:27 28.10.2022