Тема: Украйна

9 Ноември, 2022 18:58 5 455 60

Пригожин: Изтеглянето не прави чест на руското оръжие, но подчерта качествата на Суровикин

  • русия-
  • украйна-
  • днепър-
  • херсон-
  • отстъпление-
  • евгений пригожин

Да не се изпада в параноя, а да се направят нужните изводи, призова основателят на "Вагнер"

Пригожин: Изтеглянето не прави чест на руското оръжие, но подчерта качествата на Суровикин - 1
Снимка: Туитър

Решението за изтегляне на войските от десния бряг на Днепър не е лесно, но показва готовността на командването да поеме отговорност за живота на войниците, каза за РИА Новости Евгений Пригожин, бизнесмен и основател на групата Вагнер.

Според него изтеглянето на войските с минимални загуби е постижението на Суровикин, което не прави чест на руското оръжие, а подчертава личните качества на командира, който „постъпи като човек, който не се страхува от отговорност“.

Още новини от Украйна

"Важно е да не агонизирате, да не изпадате в параноя, а да си направите изводи и да работите върху грешките. И след това да разберете кой е прав, кой е виновен и каква е същността на проблема", добави Пригожин.


Поставете оценка:
Оценка 3.3 от 50 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Анти-маймуна

    51 16 Отговор
    Шаломов защо бяга от вече руски територии? Защо не ги защитава, нали са руски?
  • 2 Последния Софиянец

    53 41 Отговор
    Херсон по всяко време може да бъде залят от язовира.Путин не е Хитлер да жертва армията на Паулус при Сталинград от инат.

    Коментиран от #6, #32

  • 3 Русофил

    46 9 Отговор
    Човекът се грижи за вас, какво искате. Ще мобилизира още 300 000.
  • 4 Мужик

    34 55 Отговор
    Украйна заграбва територии от Русия. Боят вече се води в Русия.

    Коментиран от #5

  • 5 Последния Софиянец

    24 21 Отговор

    До коментар #4 от "Мужик":

    Наполеон стигна до Москва, Хитлер до Сталинград.

    Коментиран от #8, #11, #14, #15

  • 6 Русофил

    29 2 Отговор

    До коментар #2 от "Последния Софиянец":

    Грешка. Хитлер е заповядал да се бият до последния, но те се предават и от
    плен оцеляват 10%. Така, че все тая. Четете преди да пишете.

    Коментиран от #9

  • 7 Бачо

    49 26 Отговор
    Бегайте братушки със бързите ботушки! Голям срам, хахахаха

    Коментиран от #49

  • 8 Русофил

    25 5 Отговор

    До коментар #5 от "Последния Софиянец":

    Пак грешка. И Хитлер е бил в покрайнините на Москва. На 7.11 от парада са отивали
    направо на фронта, който е бил на някоко километра. Прочети Спомени и размисли,
    ако можеш да четеш.

    Коментиран от #10

  • 9 Последния Софиянец

    16 11 Отговор

    До коментар #6 от "Русофил":

    Хитлер не е позволил да направят пробив назад докато още са били боеспособни.После останали без гориво за танковете ,без храна и муниции и се предали.
  • 10 Последния Софиянец

    12 9 Отговор

    До коментар #8 от "Русофил":

    Казвам че Хитлер е стигнал по далеч от Москва чак до Сталинград и Кавказ.И какво от това?

    Коментиран от #17

  • 11 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 12 д ъъъ

    20 15 Отговор
    Бгпутлерастията пита кога започва украинската контраофанзива.
  • 13 Майна

    41 44 Отговор
    Само в посока Херсон загубите на въоръжените сили на Украйна от август до октомври възлизат на:
    —повече от 9,5 хиляди убити и ранени;
    —повече от 200 танка;
    —500 бронирани машини;
    —около 600 автомобила с различно предназначение;
    —повече от 50 артилерийски оръдия и минохвъргачки.
    Загубите на руските войски са седем-осем пъти по-малко от тези на противника.

    Коментиран от #18, #21, #22, #25, #53

  • 14 Ха-ха-ха

    19 14 Отговор

    До коментар #5 от "Последния Софиянец":

    А Путин стигна до Киев.

    Коментиран от #45

  • 15 Да...

    42 24 Отговор

    До коментар #5 от "Последния Софиянец":

    А непобедимата руска армия стигна до западният бряг, и сега бяга позорно 😆, а трябваше вече да е в Лисабон. 😆.

    Коментиран от #19

  • 16 Майна

    21 12 Отговор
    Не оставиха тези ,,глобалистични демони,, друг избор на Русия освен тази военна операция..
    И това предизвикано от ,,тази тъмна кабала,, насочена срещу земляните..
  • 17 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 18 Хахахаха

    32 20 Отговор

    До коментар #13 от "Майна":

    Смятай, с тези украински загуби, рашките се предават и бягат, а какво остава без тези загуби? Хахахаха. Абе кво става, кокошенко нали каза, че офанзивата в Херсон е разбита? В коя реалност сме сега, че нещо не хващам? Ти в коя реалност си, в руската пропагандна реалност ли си?
  • 19 Хахахаха

    33 15 Отговор

    До коментар #15 от "Да...":

    Путин за 8 месеца стигна доооо... Донецк!

    Коментиран от #40

  • 20 ФЕН

    29 19 Отговор
    Оправдания за срама на руската армия - без аналогова в буквален смисъл ! Оказа се ,че Путин е лъгал 20г . че са сила и велика армия! Но истината е тази бягат като пилци и за това са виновни командването не войниците !
  • 21 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 22 Фелибелия

    22 9 Отговор

    До коментар #13 от "Майна":

    Това от РИА Новости ли го чу? Трябва да имаш някаква информационна хигиена за да не ставаш смешен.
  • 23 .СИЛА И ЧЕСТ

    20 17 Отговор
    Алооо ся не умните русофилтаци да скажат как могучаята им матушка кочина ЩЯЛА да хвърля ядрени кюнци срещу опита да се влезне на педя руска земля даже,демек ядрен чадър,кво чадъра ли се спука на блатните алкаши????!!!ХА ХА ХА ХА
  • 24 Хахахаха

    26 21 Отговор
    И между другото, следва освобождение на Мариупол, Крим и Донецка и Луганска област.

    Коментиран от #27

  • 25 Ихтамнет

    25 6 Отговор

    До коментар #13 от "Майна":

    Класически руски солдат:Постигат успех на всички фронтове изтеглят се на по добри позиции
  • 26 PУCCKИЙ НЕМОГЛИК ♿

    30 23 Отговор
    "...а да се направят нужните изводи.. "

    Когато се видя че през 1943 Германия губи войната, всичките "съюзници" я изоставиха. Същото ще се случи сега с Русия - никой не иска да е на губещата страна.
    Китай, Иран, Корея и последните Африкански племена със сигурност ще се отдръпнат, а някой вече пада от много високо. Русия се оказа в небрано лозе тръгвайки на война. Това е Края на Русия като Велика държава и Нация - победи ги най-бедната, мизерна и крадлива нация в Света , направо ги Унищожи 😄😄😄

    Коментиран от #34

  • 27 Последния Софиянец

    14 17 Отговор

    До коментар #24 от "Хахахаха":

    Тази война няма значение.Тя е само загрявка за Третата световна.Накрая ще се броят териториите.

    Коментиран от #36

  • 28 Румен Радев

    24 23 Отговор
    Херсон е украински, къв да е?! И Крим е украински!
  • 29 Г.Георгиев

    19 6 Отговор
    Пилциге се броят на есен.
  • 30 Госあ

    24 5 Отговор
    Оставам с впечатление, че руско оръжие почти няма. Само по няколко бройки. Тоест руските инженери са си свършили работата, но гопниците вместо да произведат оръжие са си купили яхти от руските ресурси. В Китай такива ги разстрелват. Това е разликата. В това отношение руснаците приличат повече на краварите, най вероятно заради еврейската нишка в Русия. Стотици милиарди бяха откраднати на руските гопници от запада в луксозни яхти, имоти, банкови сметки и други. Не е сега момента да се ровят тези неща, но би трябвало да дойде и този момент.
  • 31 кирчо

    3 1 Отговор

    До коментар #11 от "Тъп":

    Той не е момче а момиче на повикване.
  • 32 Киряк Петков

    20 15 Отговор

    До коментар #2 от "Последния Софиянец":

    Хитлер не жертва 6-та удрна от инат, така спасява 4-та танкова настъпваща към Баку и егерите в севрен Кавказ! Друг е въпроса защо настъпва към Сталинград ,след като и сляп може ясно да види на картата,че това е чувал.По същия начин секс идолът ти Путлер се занимава с военни въпроси, за които малкия мозък на милиционер не е достатъчен!
  • 33 Суроваткин...

    24 13 Отговор
    Спокойно, положението под контрол, минирахме дъното на Днепър, изловихме колкото можахме риба, тарашихме каквото можахме и се изнасяме, наредил съм на военно-космическите ни безаналоговняни сили да минират млечният път и да се изнасят по най бързият начин.

    Коментиран от #37

  • 34 Госあ

    13 3 Отговор

    До коментар #26 от "PУCCKИЙ НЕМОГЛИК ♿":

    Изоставиха я простолюдието. Имперската армия се би до втората атомна бомба. Италианите са си измекярчета като нас. Още не мога да проумея как се измъкнаха без никакви последствия…ама то, какво ли са воювали и те…гърците ги биха хахаха
  • 35 Васил

    19 4 Отговор
    Поредния Рашист на кремълската хранилка частната му армия се издържа от бедните Руснаци.

    Коментиран от #52

  • 36 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 37 Селянин

    12 5 Отговор

    До коментар #33 от "Суроваткин...":

    Аааа хахаха, верно ли изловиха рибата тия космонавти, хаха. Майко мила много са смях, да си жив и здрав
  • 38 007

    21 9 Отговор
    Не бе не. Ние няма да оставим Херсон. Даже Миколаев ще завладеем за месец а Одеса за 2. Незнам дали и на баба кучетата ви вярват още.🇧🇬🇺🇦🇧🇬🇺🇦🇧🇬

    Коментиран от #46

  • 39 Антируснак

    20 16 Отговор
    Всичко ще върнете и кръв ще плюете, руски пиздори.
  • 40 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 41 Българин

    22 9 Отговор
    великата,непобедима,безаналогова руска армия......пак бяга
  • 42 нннн

    17 3 Отговор
    Тази работа ми се вижда съмнителна. Херсон е твърде важен и за двете страни и да бъде оставен просто така е повече от странно. Ще поживеем - ще видим.
  • 43 Тракиец🇧🇬🇨🇵🇨🇦🇰🇼🇺🇸🏳️‍🌈🇮🇱

    10 16 Отговор
    А бе Русия държи 1/4 от усрейина не обратното

    Коментиран от #51

  • 44 Хахахаха

    12 8 Отговор

    До коментар #40 от "Танк":

    Ами там от където тръгна Путин, преди 8 месеца! А Донецк е в Украйна и ще се върне в Украйна!

    Коментиран от #56

  • 45 Кога

    3 2 Отговор

    До коментар #14 от "Ха-ха-ха":

    Кога?
  • 46 Хахахаха

    13 6 Отговор

    До коментар #38 от "007":

    Нидей ши убидиш русофилите! Те вярват на таквиз приказки!
  • 47 Ахмат V г Z

    13 5 Отговор
    Важното е любов да има .
    Руските войници много хубаво танцуват на пилон .Никоя коза така не може. За това си получават заслужената награда.

    Army of Lovers
  • 48 ха ха

    16 1 Отговор
    Пирожкин дрънка политкоректни глупости. Няма нищо по-лесно от решението да напуснат Херсон, щото беше ясно, че няма как да бъде удържан. Обаче, изпълнението е адски трудно. Първо, че ще трябва да удържат украинските сили за да се изтеглят безопасно. Второ, ще трябва да се изнасят без тежката техника, щото няма откъде да мине. Ще трябва да я взривят, щото украинците ще си попълнят запасите. Ама, докато унищожават, кой ще ги пази от украинците? Много е лесно на приказки, ама на практика - как всегда ;)
  • 49 Кажи им

    11 3 Отговор

    До коментар #7 от "Бачо":

    Бачо , ама не се знае дали ще имат и ботушки и ушанки и ватенки . Зимата идва ,а Сву настъпва .
  • 50 Ахмат V г Z

    7 3 Отговор
    Важното е любов да има .
    Руските войници много хубаво танцуват на пилон .Никоя коза така не може. За това си получават заслужената награда.

    Army of Lovers
  • 51 Хахахаха

    15 4 Отговор

    До коментар #43 от "Тракиец🇧🇬🇨🇵🇨🇦🇰🇼🇺🇸🏳️‍🌈🇮🇱":

    Не не! Украйна вече си връща "руска" територия! И стига с тези 1/4! Много мощна искате да я изкарате тази армия. При анексирането бяха окупирани 18 процента от Украйна и това е с Крим! Сега, да ти кажа, Крим го окупираха преди 8 години без война, Херсон се беше предал, без война, а всъщност с армията си, с тази мощна руска червена армия, която е втора в света и първа във вселената, Раша успя да превземе 2-3 града, които в момента бързо губи! Градовете, които бяха превзети с военни действия са Мариупол, Лисичанск и Северодонецк! Останалата част са градове окупирани преди 8 години и градове окупирани от февруари, без военни действия! Това е мощната руска червена армия втора в света и първа във вселената!
  • 52 Издържат

    9 0 Отговор

    До коментар #35 от "Васил":

    И затворниците ,Вагнер няма вече попълнения освен от затворници .даже вече и наркомани и алкохолици наемат . Така или иначе като ги гръмнат на фронта Пригожин, няма за какво да плаща . Хахаха
  • 53 Сам ли

    9 0 Отговор

    До коментар #13 от "Майна":

    Си набиваш тия простотии в главата . Хахаха
  • 54 !!!?

    9 0 Отговор
    Кухнята на Кремъл - Путин, Пригожин и Лавров !!!?

  • 55 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 56 Танк

    2 1 Отговор

    До коментар #44 от "Хахахаха":

    Беше, беше
  • 57 много руслямисти

    5 4 Отговор
    приемат исляма
  • 58 Просто човек

    3 3 Отговор
    Изчезвайте, пияни ватенки!
  • 59 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 60 ЗДРАВЕЙ ㅇ

    0 0 Отговор
    Знае ли се незнайто ще го видим Може Би на 24. 12.Дано господ да милост.
Новини по държави:
Новини САЩ, Новини Великобритания, Новини Германия, Новини Италия, Новини Франция, Новини Испания, Новини Гърция, Новини Украйна, Новини Белгия, Новини Китай, Новини Сирия, Новини Сърбия, Новини Бразилия, Новини Австралия, Новини Япония, Новини Швейцария, Новини Северна Македония, Новини Турция, Новини Полша, Новини Румъния, Новини Иран (Ислямска Република), Новини Австрия, Новини Нидерландия, Новини Северна Корея, Новини Всички държави, Новини Унгария, Новини Канада, Новини Литва, Новини Индия, Новини Мексико, Новини Южна Корея, Новини Хърватия, Новини Норвегия, Новини Дания, Новини Финландия, Новини Ирландия, Новини Аржентина, Новини Дубай, Новини Португалия, Новини Словакия, Новини Беларус, Новини Латвия, Новини Естония, Новини Словения, Новини Чехия, Новини Швеция, Новини Ирак, Новини Афганистан, Новини Албания