Решението за изтегляне на войските от десния бряг на Днепър не е лесно, но показва готовността на командването да поеме отговорност за живота на войниците, каза за РИА Новости Евгений Пригожин, бизнесмен и основател на групата Вагнер.
Според него изтеглянето на войските с минимални загуби е постижението на Суровикин, което не прави чест на руското оръжие, а подчертава личните качества на командира, който „постъпи като човек, който не се страхува от отговорност“.
"Важно е да не агонизирате, да не изпадате в параноя, а да си направите изводи и да работите върху грешките. И след това да разберете кой е прав, кой е виновен и каква е същността на проблема", добави Пригожин.
Напиши коментар:
КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА
1 Анти-маймуна
18:59 09.11.2022
2 Последния Софиянец
Коментиран от #6, #32
19:00 09.11.2022
3 Русофил
19:00 09.11.2022
4 Мужик
Коментиран от #5
19:01 09.11.2022
5 Последния Софиянец
До коментар #4 от "Мужик":
Наполеон стигна до Москва, Хитлер до Сталинград.Коментиран от #8, #11, #14, #15
19:03 09.11.2022
6 Русофил
До коментар #2 от "Последния Софиянец":
Грешка. Хитлер е заповядал да се бият до последния, но те се предават и отплен оцеляват 10%. Така, че все тая. Четете преди да пишете.
Коментиран от #9
19:04 09.11.2022
7 Бачо
Коментиран от #49
19:04 09.11.2022
8 Русофил
До коментар #5 от "Последния Софиянец":
Пак грешка. И Хитлер е бил в покрайнините на Москва. На 7.11 от парада са отивалинаправо на фронта, който е бил на някоко километра. Прочети Спомени и размисли,
ако можеш да четеш.
Коментиран от #10
19:06 09.11.2022
9 Последния Софиянец
До коментар #6 от "Русофил":
Хитлер не е позволил да направят пробив назад докато още са били боеспособни.После останали без гориво за танковете ,без храна и муниции и се предали.19:07 09.11.2022
10 Последния Софиянец
До коментар #8 от "Русофил":
Казвам че Хитлер е стигнал по далеч от Москва чак до Сталинград и Кавказ.И какво от това?Коментиран от #17
19:08 09.11.2022
11 Този коментар е премахнат от модератор.
12 д ъъъ
19:09 09.11.2022
13 Майна
—повече от 9,5 хиляди убити и ранени;
—повече от 200 танка;
—500 бронирани машини;
—около 600 автомобила с различно предназначение;
—повече от 50 артилерийски оръдия и минохвъргачки.
Загубите на руските войски са седем-осем пъти по-малко от тези на противника.
Коментиран от #18, #21, #22, #25, #53
19:09 09.11.2022
14 Ха-ха-ха
До коментар #5 от "Последния Софиянец":
А Путин стигна до Киев.Коментиран от #45
19:09 09.11.2022
15 Да...
До коментар #5 от "Последния Софиянец":
А непобедимата руска армия стигна до западният бряг, и сега бяга позорно 😆, а трябваше вече да е в Лисабон. 😆.Коментиран от #19
19:11 09.11.2022
16 Майна
И това предизвикано от ,,тази тъмна кабала,, насочена срещу земляните..
19:12 09.11.2022
17 Този коментар е премахнат от модератор.
18 Хахахаха
До коментар #13 от "Майна":
Смятай, с тези украински загуби, рашките се предават и бягат, а какво остава без тези загуби? Хахахаха. Абе кво става, кокошенко нали каза, че офанзивата в Херсон е разбита? В коя реалност сме сега, че нещо не хващам? Ти в коя реалност си, в руската пропагандна реалност ли си?19:12 09.11.2022
19 Хахахаха
До коментар #15 от "Да...":
Путин за 8 месеца стигна доооо... Донецк!Коментиран от #40
19:13 09.11.2022
20 ФЕН
19:13 09.11.2022
21 Този коментар е премахнат от модератор.
22 Фелибелия
До коментар #13 от "Майна":
Това от РИА Новости ли го чу? Трябва да имаш някаква информационна хигиена за да не ставаш смешен.19:14 09.11.2022
23 .СИЛА И ЧЕСТ
19:14 09.11.2022
24 Хахахаха
Коментиран от #27
19:14 09.11.2022
25 Ихтамнет
До коментар #13 от "Майна":
Класически руски солдат:Постигат успех на всички фронтове изтеглят се на по добри позиции19:15 09.11.2022
26 PУCCKИЙ НЕМОГЛИК ♿
Когато се видя че през 1943 Германия губи войната, всичките "съюзници" я изоставиха. Същото ще се случи сега с Русия - никой не иска да е на губещата страна.
Китай, Иран, Корея и последните Африкански племена със сигурност ще се отдръпнат, а някой вече пада от много високо. Русия се оказа в небрано лозе тръгвайки на война. Това е Края на Русия като Велика държава и Нация - победи ги най-бедната, мизерна и крадлива нация в Света , направо ги Унищожи 😄😄😄
Коментиран от #34
19:17 09.11.2022
27 Последния Софиянец
До коментар #24 от "Хахахаха":
Тази война няма значение.Тя е само загрявка за Третата световна.Накрая ще се броят териториите.Коментиран от #36
19:18 09.11.2022
28 Румен Радев
19:21 09.11.2022
29 Г.Георгиев
19:22 09.11.2022
30 Госあ
19:24 09.11.2022
31 кирчо
До коментар #11 от "Тъп":
Той не е момче а момиче на повикване.19:25 09.11.2022
32 Киряк Петков
До коментар #2 от "Последния Софиянец":
Хитлер не жертва 6-та удрна от инат, така спасява 4-та танкова настъпваща към Баку и егерите в севрен Кавказ! Друг е въпроса защо настъпва към Сталинград ,след като и сляп може ясно да види на картата,че това е чувал.По същия начин секс идолът ти Путлер се занимава с военни въпроси, за които малкия мозък на милиционер не е достатъчен!19:27 09.11.2022
33 Суроваткин...
Коментиран от #37
19:30 09.11.2022
34 Госあ
До коментар #26 от "PУCCKИЙ НЕМОГЛИК ♿":
Изоставиха я простолюдието. Имперската армия се би до втората атомна бомба. Италианите са си измекярчета като нас. Още не мога да проумея как се измъкнаха без никакви последствия…ама то, какво ли са воювали и те…гърците ги биха хахаха19:31 09.11.2022
35 Васил
Коментиран от #52
19:35 09.11.2022
36 Този коментар е премахнат от модератор.
37 Селянин
До коментар #33 от "Суроваткин...":
Аааа хахаха, верно ли изловиха рибата тия космонавти, хаха. Майко мила много са смях, да си жив и здрав19:40 09.11.2022
38 007
Коментиран от #46
19:41 09.11.2022
39 Антируснак
19:45 09.11.2022
40 Този коментар е премахнат от модератор.
41 Българин
19:46 09.11.2022
42 нннн
19:53 09.11.2022
43 Тракиец🇧🇬🇨🇵🇨🇦🇰🇼🇺🇸🏳️🌈🇮🇱
Коментиран от #51
19:56 09.11.2022
44 Хахахаха
До коментар #40 от "Танк":
Ами там от където тръгна Путин, преди 8 месеца! А Донецк е в Украйна и ще се върне в Украйна!Коментиран от #56
19:58 09.11.2022
45 Кога
До коментар #14 от "Ха-ха-ха":
Кога?19:59 09.11.2022
46 Хахахаха
До коментар #38 от "007":
Нидей ши убидиш русофилите! Те вярват на таквиз приказки!19:59 09.11.2022
47 Ахмат V г Z
Руските войници много хубаво танцуват на пилон .Никоя коза така не може. За това си получават заслужената награда.
Army of Lovers
20:03 09.11.2022
48 ха ха
20:04 09.11.2022
49 Кажи им
До коментар #7 от "Бачо":
Бачо , ама не се знае дали ще имат и ботушки и ушанки и ватенки . Зимата идва ,а Сву настъпва .20:04 09.11.2022
50 Ахмат V г Z
Руските войници много хубаво танцуват на пилон .Никоя коза така не може. За това си получават заслужената награда.
Army of Lovers
20:04 09.11.2022
51 Хахахаха
До коментар #43 от "Тракиец🇧🇬🇨🇵🇨🇦🇰🇼🇺🇸🏳️🌈🇮🇱":
Не не! Украйна вече си връща "руска" територия! И стига с тези 1/4! Много мощна искате да я изкарате тази армия. При анексирането бяха окупирани 18 процента от Украйна и това е с Крим! Сега, да ти кажа, Крим го окупираха преди 8 години без война, Херсон се беше предал, без война, а всъщност с армията си, с тази мощна руска червена армия, която е втора в света и първа във вселената, Раша успя да превземе 2-3 града, които в момента бързо губи! Градовете, които бяха превзети с военни действия са Мариупол, Лисичанск и Северодонецк! Останалата част са градове окупирани преди 8 години и градове окупирани от февруари, без военни действия! Това е мощната руска червена армия втора в света и първа във вселената!20:07 09.11.2022
52 Издържат
До коментар #35 от "Васил":
И затворниците ,Вагнер няма вече попълнения освен от затворници .даже вече и наркомани и алкохолици наемат . Така или иначе като ги гръмнат на фронта Пригожин, няма за какво да плаща . Хахаха20:07 09.11.2022
53 Сам ли
До коментар #13 от "Майна":
Си набиваш тия простотии в главата . Хахаха20:20 09.11.2022
54 !!!?
20:23 09.11.2022
55 Този коментар е премахнат от модератор.
56 Танк
До коментар #44 от "Хахахаха":
Беше, беше20:35 09.11.2022
57 много руслямисти
20:52 09.11.2022
58 Просто човек
22:06 09.11.2022
59 Този коментар е премахнат от модератор.
60 ЗДРАВЕЙ ㅇ
00:04 10.11.2022