16 Ноември, 2022 05:29 1 740 26

Столтенберг: Шокиран съм от новината за ракети и други муниции, които са убили хора на полска територия

  • йенс столтенберг-
  • експлозии-
  • полша-
  • нато

НАТО наблюдава ситуацията в Полша, като се консултира постоянно със съюзниците, заяви Генералният секретар на НАТО

Столтенберг: Шокиран съм от новината за ракети и други муниции, които са убили хора на полска територия - 1
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Генералният секретар на НАТО Йенс Столтенберг заяви, че Алиансът наблюдава ситуацията в Полша, като се консултира постоянно със съюзниците, предаде БНР.

"Важно е да се установят всички факти", написа той в "Туитър", където допълни, че е провел разговор с полския президент Анджей Дуда.

"Шокиран съм от новината за ракети и други муниции, които са убили хора на полска територия. Моите съболезнования на семействата. Стоим до Полша. В контакт съм с властите на страната, евродепутати и други съюзници", написа в Туитър председателят на Европейския съвет Шарл Мишел, който в момента е в Бали на срещата на Г-20.

"Всички ние сме част от семейството на НАТО, което е единно повече от всякога и оборудвано, за да защитава всички ни", написа също в "Туитър" премиерът на Белгия Александър де Кро. "Белгия категорично осъжда инцидента и изпраща най-дълбоките си съболезнования на семействата на жертвите и на полския народ. Белгия застава до Полша", казва още той.

От европейските институции отказват коментар по случая и допълват, че са в тесен контакт с властите в Полша за изясняване на ситуацията.


Поставете оценка:
Оценка 2.9 от 8 гласа.



Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Дааа

    43 3 Отговор
    Украйна уби 2 броя полски селяни докато си бачкат на къра! НАТО да защити Полша!

    Коментиран от #3

  • 2 историята

    28 2 Отговор
    Независимо кой е изстрелял ракетите Русия или украйна,хайде да им видим прословутия чл.5.ХА ХА ХА
  • 3 Пешо

    39 3 Отговор

    До коментар #1 от "Дааа":

    Аз да попитам колко ракети на НАТо паднаха в България при инвазията в Югославия?!! Нато да не знаят много....
  • 4 Лошо бай Йенс, лошо!

    38 2 Отговор
    След като "победи" Русия, агресорът Зеленски нападна Полша!
  • 5 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    30 2 Отговор
    вИднага НАТьО да нападне и Онищожи агресора нападнал пАляците ❗❗❗
    Въй, ами сега - Окрайна ли ще нападаме 🤔🤔🤔
  • 6 шок ли ?

    16 0 Отговор
    На 26 Август 1789 г. във Версай е приет един от
    най-важните документи в човешката история,
    който дава равни права на хората по рождение -
    нещо немислимо в хилядите години на човешко
    развитие преди това.

    Първите официални документи, касаещи правата на човека,
    се появяват в края на 18 век в САЩ. Следва и Европа.

    И после !

    "Ние ще хвърлим всичкото злато на САЩ, цялата сила
    на САЩ за измамване и оглупяване на хората от
    социалистическия свят. Незабелязано ще подменим
    човешките ценности с фалшиви. КАК? Ще намерим
    единомишленици в тези страни и Русия. Ще разгърнем
    грандиозна по мащаби разложителна работа, ще
    изтръгнем социалната същност на литературата, ще
    насърчаваме автори, които втълпяват в човека култ
    към секса, насилието, садизма, предателството -
    тоест безнравствеността. Нужни са писания,
    осмиващи естествеността и почтеността като
    архаични отживелици. Простащината, наглостта,
    лъжата и измамата, пиянството и наркоманията,
    животинския страх сред хората, безсрамието,
    доносничеството и още много пороци заложени в
    човека трябва да се раздвижат.Така ще разклащаме
    поколение след поколение, ще предизвикваме
    ерозия и развращаване на младежта. Ще създадем
    човек с консумативна психика на елементарен
    потребител. Всичко това ще извършим под девиза:"

    "ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА И ГРАЖДАНСКИТЕ МУ СВОБОДИ”
    Фостър Дълес 1956

    Коментиран от #8

  • 7 Ццц

    21 1 Отговор
    Време е западът да се убеди колко долно и нагло коп...нце подкрепя. От ден първи интригантства, лъже, лицемерничи, изобщо показва пълната гама специфични на произхода си черти. Самата му физиономия го издава. Това е много мръсен и долен човек и нямам търпение да му видя мазната физиономийка за последно преди края. А той наближава ли наближава. Въпреки еуфорията на някои наши копи/пейст журналисти, дори бесарабски фронт не изразиха особена радост от "освобождението на Херсон". Новините за преговори зачестиха, а желанието за диалог на запада с Путин се одесетори последните дни. Няма как. Човекът заложи на алчността на западняците и ще спечели. Те не могат да си позволят дълго сегашното положение. Когато дойде моментът да клекнат, ке дойде и моя момент да се насладя на физиономията на зелената хлебарка.
  • 8 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    11 1 Отговор

    До коментар #6 от "шок ли ?":

    Брато, имаш плюс от мен 👍👍👍
    Само дето речта на А.Дълес май е от създаването на СеРеУ и е преди 1950-та 🤔🤔🤔
  • 9 Некадърния смешник е на линия

    11 0 Отговор
    Този може да буди само съжаление, природата не прощава!
  • 10 🇧🇬 Б А Й Х @ Й ‼️

    16 1 Отговор
    Йенчо, това ли е прехвалената защита на НАТьО❓❗❓❗❓❗
    Що не свалихте ракетата нахлула на НАТьОвска територия ❓❗❓❗❓❗

    Коментиран от #12

  • 11 солташакенберг

    15 0 Отговор
    Всички бързат да обвиняват ,колко преднамерено и същевременно колко жалки . Украйна сваля вече 2 пътнически самолета (в последния са обвинени отново Русия и опълченците от Донбас но факта че самолета е насочен над район с бойни действия от диспечерите е достатъчен без значение на кого принадлежи ракетата от установката Бук ) а първия е през 2001 г по време на военни учения
  • 12 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 13 Тези само квичат, шокиран бил,

    14 1 Отговор
    а защо не се шокират от тъпотиите на Зеленски, нали той ги предизвиква? Много тъпи поводи за конфликти, първо химическо оръжие, сега уж руска ракета!? Търсят поводи, но накрая ще си го получат. Когато притиснат Русия в ъгъла, тя неминуемо ще ползва ядреното си оръжие, но тогава и САЩ няма да ги има.
  • 14 БеГемот

    6 0 Отговор
    Щом са намерили трактора това са ракети с топлинно насочване...след въздушен бой...мал шанс за трактористите много са загрели трактора работачите...
  • 15 Д. Димитров

    10 0 Отговор
    Всички виждаме на къде се бута света... Запада иска на всяка цена ресурсите на Русия. Популацията стана 8 милиарда.... ония който управляват света имат желание да поразредят популацията. Когато човек е до стената и няма какво да губи повече, прави нужното... дано руснаците издържат на провокации те и не взривят половин Европа! Тъпите амери не осъзнават, че война този път ще има и на техния континент (или поне бомби).... До кога?
  • 16 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 17 Тити

    4 2 Отговор
    А до сега къде дремахте???? Защо още не сте в Украйна!

    Коментиран от #26

  • 18 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 19 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 20 ИЗИ, ИЗИ

    8 0 Отговор
    Столтенберг: Шокиран съм от новината за ракети и други муниции, които са убили хора на полска територия....................А ЩЕ СЕ УСПОКОИШ ЛИ АКО СЕ РАЗБЕРЕ ЧЕ РАКЕТИТЕ СА .....ИЗСТРЕЛЯНИ ОТ УКРАИНА ,НО ДОСТАВЕНИ ОТ.....ПОЛША ????

    Коментиран от #22

  • 21 Гост

    1 3 Отговор
    Абе Вие се побъркахте да сте...Шокирани.....измитайте тази руска шайка от Украйна и да се свършва...
  • 22 Гочо

    2 1 Отговор

    До коментар #20 от "ИЗИ, ИЗИ":

    А ти ще се съгласиш ли че ако Рашастан не беше окупирала Украйна,тази ракета нямаше да убие хора в Полша...как мислиш...ако можеш де...

    Коментиран от #25

  • 23 Този коментар е премахнат от модератор.

  • 24 Мишо

    0 0 Отговор
    Голем Шамшал, винаги е шокиран и никога реалист!
  • 25 Мишо

    0 0 Отговор

    До коментар #22 от "Гочо":

    А ти ще се съгласи ли, че ако САЩ не трупаха войски и оръжия около Русия, света щеше да е по-добро място?
  • 26 Мишо

    0 0 Отговор

    До коментар #17 от "Тити":

    Защото не им стиска.